strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Aleja Leśna 2


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Aleja Leśna 2

Uwaga!

Zmiana zarządzenia Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Wiecej informacji pod  linkiem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz w Regulaminie Rekrutacji na stronie szkoły: Rekrutacja CKZiU

Ogólnopolskie Czytanie "Jeżycjady"

18 i 22 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach III Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady”. Podczas lekcji języka polskiego i godziny wychowawczej zapoznali się z historią tej serii, najważniejszymi zagadnieniami i informacjami o autorce – Małgorzacie Musierowicz. Podczas lekcji uczniowie czytali wybrane fragmenty książek, a także poszerzali swoją wiedzę ogólną, wykonując lapbooki na temat Poznania, w którym rozgrywa się akcja większości spośród dwudziestu trzech książek z cyklu „Jeżycjada”. Nietypowe lekcje zorganizowała pani Justyna Kaniecka, w przygotowanie akcji włączyła się również pani Ewa Bieżuńska.

Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21.02.2019 r. w Szkole Podstawowej dla Dorosłych i Gimnazjum dla Dorosłych obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w każdej klasie przeprowadzony został konkurs ortograficzny. Słuchacze mieli za zadanie rozwiązać krótki test sprawdzający ich znajomość języka polskiego. Test nie przysporzył uczestnikom większych trudności. Najlepszymi znawcami ortografii okazali się:

klasa VII – Szymon Kochalski

klasa VIII – Martyna Wysocka

klasa IIIa – Dominika Rędzina

klasa III b – Alicja Sikorska.

Zakończenie Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

25 kwietnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy Alei Leśnej odbyło się uroczyste zakończenie kwalifikacyjnych kursów zawodowych i rozdanie zaświadczeń. Uczestnicy kursów ukończyli zmagania z zajęciami i oczekują na egzaminy zawodowe, w których będą mogli potwierdzić zdobytą wiedzę i umiejętności.

Spotkanie rozpoczęła pani kierownik szkolenia praktycznego Lidia Czerwińska, która podsumowała pracę na kursach, pogratulowała absolwentom zdobycia nowych kwalifikacji oraz życzyła pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Na dowód wdzięczności za okazywaną pomoc, wyrozumiałość i przekazywanie wiedzy wręczono opiekunom i nauczycielom kwiaty.

Zaświadczenia o ukończeniu KKZ otrzymali uczestnicy kursów:

A.22 Prowadzenie działalności handlowej;

R.03 Prowadzenie produkcji rolniczej;

M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych.

Absolwentom serdecznie gratulujemy!

Egzamin gimnazjalny 2018

W dniach 18-20.04.2018 r. 38 słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Jest to jeden z koniecznych warunków ukończenia gimnazjum. Egzamin gimnazjalny składa się z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego.

Dzień pierwszy egzaminów otworzył test z historii i wiedzy o społeczeństwie, na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Część humanistyczną zamknął test z języka polskiego. Drugi dzień upłynął pod znakiem nauk przyrodniczych i matematyki. Najpierw gimnazjaliści zmierzyli się z testem z biologii, geografii, chemii i fizyki. O godzinie 11 uczniowie zasiedli do rozwiązywania bloku zadań z matematyki. Trzydniowy maraton zakończył test z języka obcego. W arkuszu egzaminacyjnym z języka rosyjskiego znalazły się zadania sprawdzające umiejętności rozumienia słuchanego tekstu i czytania ze zrozumieniem.

Egzaminy przebiegały w spokojnej atmosferze. Wyniki z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego słuchacze poznają w czerwcu. 

Konkurs ortograficzny

W czwartek 22 marca 2018 r. odbył się międzyklasowy konkurs ortograficzny dla słuchaczy Szkoły Podstawowej dla Dorosłych oraz Gimnazjum dla Dorosłych. Wzięło w nim udział dziewięć osób wyłonionych w etapie klasowym. Uczestnicy mieli za zadanie uzupełnić test z lukami sprawdzający ich wiedzę z zakresu ortografii. Tekst dotyczył baśni i legend. Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy w Brodnicy, który ufundował nagrody. Testy na etap klasowy i szkolny przygotowały panie: Ewa Bieżuńska i Justyna Kaniecka, Trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęli:

I miejsce – Tomasz Bojanowski – II a GdD

II mijsce – Dominika Zielińska – III b GdD

III miejsce – Angleika Lewandowska – III b GdD

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)