strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Aleja Leśna 2


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

CZYTANIE NA EKRANIE

21 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz”. Programy są przygotowywane we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem był on poświęcony twórczości Edwarda Stachury – niepokornego poety, którego znamy głównie dzięki piosenkom, a jest również autorem wierszy, opowiadań, powieści, felietonów. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Alicja Rożentalska (II TE) – fragment „Oto”; Wiktoria Durnakowska (II TE) – „Idź dalej”; Klaudia Zabłocka (II TE) – „Dookoła mgła”; Bartłomiej Łęgowski (I TE) - „Z nim będziesz szczęśliwsza".

Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką nauczycieli – Beaty Zakrzewskiej i Barbary Stefańskiej. Program z ich udziałem – w TV Eltronik od 27 listopada br. Zapraszamy do oglądania.

JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ WOLNOŚCI

 

15 listopada 2018 w bibliotece szkolnej przy ul. Karbowskiej odbyło się uroczyste czytanie fragmentów homilii, wspomnień oraz listów papieża Jana Pawła II przygotowane przez młodzież należącą do Hufca Pracy. Biblioteka włączyła się w tę uroczystość przygotowując wystawę plakatów, fotografii, albumów, biografii poświęconych papieżowi – Polakowi oraz książek jego autorstwa.

ZBIERAJ Z NAMI NAKRĘTKI DLA KRYSTIANKA

Od kilku lat młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w zbieraniu plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki wsparciu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły udało nam się wesprzeć rehabilitację kilkorga dzieci. Jednak potrzeby są wciąż bardzo duże, dlatego nie rezygnujemy.

Od marca 2017 roku zbieramy nakrętki dla Krystianka, który jest opóźniony psychoruchowo, ma niedosłuch, nie widzi.

Nauczyciele bibliotekarze z ulicy Mazurskiej zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o wzięcie udziału w akcji charytatywnej.

Jeżeli masz w domu nakrętki, przynieś je do biblioteki lub do p. K. Klenowicz, p. I Grzeszkiewicz. AKCJA WCIĄŻ TRWA - ZA OKAZANĄ POMOC - DZIĘKUJEMY!


 

"WOLNOŚĆ JEST W NAS" – WYSTAWA I KONKURS

11 listopada 2018 r. przypadała 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę oraz konkurs plastyczny pod wspólnym hasłem „Wolność jest w nas”. Celem przedsięwzięcia było utrwalenie wiedzy historycznej, kształtowanie postawy patriotycznej, pobudzenie ciekawości wśród uczniów oraz promocja biblioteki. Na wystawie zaprezentowanej 9 listopada 2018 r. w auli szkolnej (następnie przeniesionej do czytelni biblioteki ul. Mazurska) można było obejrzeć plansze przedstawiające najistotniejsze wydarzenia historyczne, które skutkowały odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz książki albumy i rekwizyty nawiązujące do wydarzeń z tamtych lat. Osobną część wystawy stanowiła „Historia od kuchni”. Tu znalazły się przedmioty codziennego użytku (gliniane naczynia, sztućce, monety żelazka), które wykorzystywano w XIX i XX w.

Szkolny konkurs plastyczny polegał na przygotowaniu plakatu na temat „Wolność jest w nas”. Do biblioteki wpłynęło 40 prac. Jury w składzie pani wicedyrektor Violetta Sternicka – Twarogowska, pani Jolanta Motylińska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kinga Sadowska z klasy 3TE przyznało 4 nagrody i 2 wyróżnienia:

I miejsce - Katarzyna Buńka z klasy 2 TMP

II miejsce – Aleksandra Maciąg z klasy 2bTI

II miejsce - Wiktoria Górka z klasy 1 TOR

III miejsce – Anita Lange z klasy 1d TL

wyróżnienie – Patrycja Szlachta z klasy 4TEI

wyróżnienie – Kacper Gołębiewski z klasy 1aTI

Gratulujemy!

LEKTOR 2018

W dniu 24.10.2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Lektor 2018”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczestników: Patrycja Domżalska z klasy 4 TE, Radosław Bartnicki z klasy 2 TM, Alicja Rożentalska , Klaudia Zabłocka z klasy 2TE oraz Natalia Wilary i Dagmara Gacek z klasy 3 TCPG. Najlepsza okazała Patrycja Domżalska z klasy 4 TE, która zajęła II miejsce. Naszych uczniów przygotowały: Elżbieta Gaca, Beata Zakrzewska oraz Barbara Stefańska.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

18 października b. r., w bibliotece szkolnej przy ul. Karbowskiej, odbyła się prezentacja części dorobku artystycznego Pani Jolanty Motylińskiej – malarki, ilustratorki i autorki książeczekz wierszykami dla dzieci, a równocześnie nauczycielki Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawcami: Panią Elżbietą Kupczyk i Panią Ewą Dudzińską.

Podczas czytania swoich wierszy, autorka zadawała dzieciom różne pytania. Pani Motylińska prowadziła zabawy muzyczne, przedstawiała także autorskie zagadki i zadania, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły.

Spotkanie oraz wystawę książek z zakresu literatury dziecięcej przygotowały bibliotekarki: Magdalena Bączkowska, Elżbieta Gaca oraz Jolanta Motylińska.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)