strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Aleja Leśna 2


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

CHWILA NA WIERSZ - POEZJA RAFAŁA WOJACZKA

27 marca 2019 r. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy po raz kolejny wzięli udział w nagraniu programu telewizji Eltronik – „Czytanie na ekranie - Chwila na wiersz”. Program nagrywany jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Tym razem zaprezentowano wiersze Rafała Wojaczka: poety, prozaika, który zadebiutował w 1965 r. tomikiem poezji „Sezon”.

Radosław Bartnicki (2TM) przeczytał wiersz pod tytułem „Mówię do ciebie cicho”, Mateusz Dobrosielski (2TMP) „Była jesień, było lato”. Natomiast Klaudia Barańska (1TB) zaprezentowała utwór „Gwiazda”.Uczniowie przygotowywali się pod opieką p. B. Stefańskiej i M. Bączkowskiej.

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW W CKZiU

28 lutego br.  biblioteka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej była gospodarzem powiatowego etapu IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” pod patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Powiat reprezentowały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Gorczenicy, Szkoła Podstawowa w Jajkowie, Szkoła Podstawowa w Szabdzie. Uczniowie drużynowo rozwiązywali zadania związane z tekstem lektur: “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” dla klas 1-4 oraz “Niesamowity dwór” dla klas 5-8. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami, natomiast opiekunowie uczniów – nauczyciele pełniący funkcję Koordynatorów Szkolno-Bibliotecznych - otrzymali podziękowania za zaangażowanie i współtworzenie czytelniczej społeczności. Po zakończeniu testu, gdy wszyscy otrzymali dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcia, na zebranych czekała miła niespodzianka – słodki poczęstunek. Mistrzem powiatu w kategorii klas 1-4 została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Zofia Czyżewska, Wiktoria Kucach i Wiktor Garczyński. Zwycięzcy będą reprezentować powiat brodnicki w zmaganiach wojewódzkich. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Imprezę przygotowały panie: Elżbieta Gaca i Beata Zakrzewska.

CZYTANIE NA EKRANIE

 

Z okazji walentynek Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy oraz Telewizja „Eltronik” przygotowała kolejny już raz program „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz" przy stałym udziale uczniów z CKZiU. Tym razem była to poezja miłosna. Oliwia Klonowska (2bTL) zaprezentowała twórczość W. Szymborskiej, recytując wiersz „Miłość od pierwszego wrażenia”, a Jacek Troczyński (2bTL) wybrał wiersz „Romans” B. Leśmiana. Uczniowie przygotowali się pod opieką p, B. Stefańskiej i B. Zakrzewskiej. Zapraszamy do oglądania 14.02 br.

CZYTANIE NA EKRANIE

30 stycznia 2019 r. uczniowie CKZiU po raz kolejny wzięli udział w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie”. Program nagrywany jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Nasi uczniowie zaprezentowali tym razem twórczość Andrzeja Bursy – polskiego poety, prozaika, dramaturga i dziennikarza, który należał do pokolenia „Współczesności” i zaliczany jest do kręgu poetów wyklętych. Wiersz pt. „Nauka chodzenia” wyrecytowała Alicja Rożentalska (2TE), a „Zgaśnij księżycu” zaprezentowała Klaudia Zabłocka (2TE).

Uczennice przygotowała B. Zakrzewska. Program do obejrzenia w TV Eltronik 5.02. br. Zapraszamy.

KONKURS "IDĄ ŚWIĘTA"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna CKZIU zorganizowała konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną pod hasłem „Idą święta…”. Celem konkursu było: zachęcenie uczniów do kultywowania tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie kreatywności i ciekawości wśród młodzieży, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocja biblioteki.

Wpłynęło 11 prac: stroiki, wieńce i ozdoby choinkowe. Jury w składzie: pani Alicja Wiśniewska – wicedyrektor, pani Anna Krawulska – pedagog szkolny, Paulina Pankowska z klasy 3 TE – członek SU przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Anna Babska (3f ZSZ)

II miejsce - Joanna Sikorska (2f SB)

III miejsce - Jagoda Zielecka, Jakub Żulewski (1cTL)

Jurorzy wyróżnili również Karolinę Bottcher i Wiktorię Durnakowską z klasy II TE.

Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców CKZiU oraz Zakład Cukierniczy „Vobro” nastąpiło 18 grudnia 2018 w bibliotece szkolnej przy

ul. Mazurskiej. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie.

 

CZYTANIE NA EKRANIE

 

12 grudnia br. uczniowie CKZiU po raz kolejny uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie”, przygotowywanego we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem program został zrealizowany wg pomysłu nauczycieli i uczniów CKZiU i dotyczył Świąt Bożego Narodzenia w literaturze. Fragmenty czytanych powieści zaprezentowały różne polskie Święta – radosne, w gronie bliskich i smutne, z dala od ojczyzny:

Patrycja Domżalska (IV TE) – W. Reymont „Chłopi” – „Wigilia u Borynów”.

Radosław Bartnicki (II TM) – M. Wańkowicz „Szczenięce lata ”– „Wigilia w dworze”.

Bartłomiej Łęgowski (I TE) – G. Herling – Grudziński „Inny świat” – „Boże Narodzenie w sowieckim łagrze”.

Anna Wieczorek ( II TE) – B. Rybałtowska „Szkoła pod baobabem” – „Święta w Afryce” (u Polaków , którym udało się opuścić sowieckie łagry).

Julia Wojtaszczyk (II TB) – M. Kordel „Anioł do wynajęcia” - „Współczesna Wigilia”.

pani Beata Zakrzewska – A. Ficner – Ogonowska „ Szczęście w cichą noc” – „Tradycje wciąż żywe”.

                                   Przygotowanie uczniów - panie Beata Zakrzewska i Barbara Stefańska.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)