strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

18 września 2020 r. w szkole na ul. Karbowskiej obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Honorowymi gośćmi uroczystości byli członkowie Koła Związku Sybiraków w Brodnicy. Swoją obecnością zaszczycili również: wicestarosta Stanisław Kosakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Prajs.

Zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków, po czym  Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski, przypomniał dramatyczną historię zesłańców. W przemówieniu zwrócił się również do młodzieży, zachęcając ją do poznawania historii.

Do zebranych skierował też słowa wicestarosta – Stanisław Kosakowski. W wypowiedzi nawiązał do słów A. Mickiewicza: ,, Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie”.

Następnie delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zesłanych na Syberię. Uczennica Technikum im. Zesłańców Sybiru, Klaudia Domeracka odczytała wspomnienie o Prezesie Koła Związku Sybiraków w Brodnicy, śp. Jarosławie Michałowskim.

W obchody tego święta również cyklicznie włącza się biblioteka szkolna. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze   przygotowali wystawę pod tytułem „SZLAKIEM PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU”. Zwiedzający obejrzeli fotografie upamiętniające wydarzenia z tamtych lat. Uczniowie i nauczyciele pogłębili wiedzę na temat powodów deportacji, nieludzkich warunków transportu i organizacji gułagu.

 

 

 

KONKURS "UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI"

   W miesiącach luty - marzec 2020 r. biblioteka szkolna CKZiU w Brodnicy włączyła się w realizację jednego z zadań przewidzianego w Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”. Projekt zainicjowało Studium Prawa Europejskiego i Instytut Badań nad Demokracją. Uczestnictwo w projekcie wiązało się z realizacją 8 zadań, a efektem końcowym jest uzyskanie przez szkołę certyfikatu „Uczeń bezpieczny w sieci”.

   Realizacja zadania 7 polegała na przygotowaniu plakatu pod hasłem „Uczeń bezpieczny w sieci”. Nauczycielki bibliotekarki: Magdalena Bączkowska, Agnieszka Gęsicka i Beata Zakrzewska  zorganizowały konkurs plastyczny na plakat pod tym samym tytułem. Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań podczas korzystania z Internetu. Do biblioteki wpłynęło 36 prac. Jury w składzie: pani wicedyrektor Iwona Zielińska, pani Lucyna Szwed – szkolny koordynator projektu oraz Paweł Deuter - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego w dniu 9 marca 2020 r. wyłoniło najciekawsze prace pod względem zgodności z tematem, oryginalności i estetyki wykonania. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:

I miejsce: Artur Korfanty – kl. 2b TI (zdjęcie obok),

II miejsce: Karolina Toczyska – kl. 2 TE,

III miejsce: Katarzyna Buńka - kl. 3 TMP,

                    Julia Wadecka  - kl. 2 dTL,

Wyróżnienia: Martyna Wojtaszczyk – 1f B, Magdalena Kreft – 1TE4.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 11 marca 2020 w czytelni biblioteki szkolnej.

 

WYSTAWA "WYKLĘCI, ALE NIEZŁOMNI Z NASZEGO REGIONU"

   W dniach 28.02.2020. – 10.03.2020. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy można było oglądać wystawę pod nazwą „Wyklęci, ale Niezłomni z naszego regionu".

   Celem imprezy było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzonego 1 marca oraz przedstawienie sylwetki dwóch Wyklętych - Niezłomnych: por. Teofila Jurkiewicza (ps. „Biel”, „Grzmot’, „Iskra”) z Głęboczka koło Obór oraz płk Marii Sobocińskiej ps. „Ryśka” z Wymyślina - Skępego spod Lipna. Na ulicy Karbowskiej wystawa została przygotowana w Izbie Pamięci, natomiast na ulicy Mazurskiej w czytelni biblioteki szkolnej. Zwiedzający ekspozycję mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat powojennego podziemia niepodległościowego, poznać bliżej osobę pana Teofila Jurkiewicza byłego żołnierza Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej oraz sylwetkę pani Marii Sobocińskiej, która otrzymała Srebrny Krzyż Orderu  Virtuti Militari w uznaniu za ofiarną działalność w służbach łączności, służbie zdrowia, służbach wywiadowczych w czasach okupacji niemieckiej. Ekspozycja składała się z tablic upamiętniających niezłomnych bohaterów oraz książek i artykułów poświęconych Żołnierzom Wyklętym ale Niezłomnym z naszego regionu. Wystawa została wzbogacona licznymi pamiątkami z życia i działalności Teofila Jurkiewicza, pochodzącymi z prywatnych zbiorów p. wicedyrektor Iwony Zielińskiej, która otrzymała je od rodziny nieżyjącego od ponad 10 lat żołnierza niezłomnego. Obejrzeć można było m.in.: medale i odznaczenia pamiątkowe, zachowane berety wojskowe, opaski AK, pamiątkowe ryngrafy i medaliony.

   Wystawę przygotowały panie: Magdalena Bączkowska oraz Agnieszka Gęsicka – nauczycielki bibliotekarki CKZiU w Brodnicy.

 

KONKURS "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

   W lutym br. nauczycielki bibliotekarki: Magdalena Bączkowska, Elżbieta Gaca, Agnieszka Gęsicka, Beata Zakrzewska zorganizowały konkurs „Zakładka do książki”. Skierowany on był do wszystkich uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i ciekawości wśród młodzieży, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik artystycznych i reklamy oraz promocja naszej szkoły.

   Otrzymaliśmy 24 prace. Jury w składzie: p. Alicja Wiśniewska – wicedyrektor, p. Anna Krawulska – pedagog szkolny, Paweł Deuter – członek Samorządu Uczniowskiego przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Aleksandra Raszkowska, klasa ITRM4,

II miejsce – Joanna Piotrowska, klasa I TRM4,

III miejsce – Karolina Olszewska, klasa III TOR.

  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 marca 2020 r. w bibliotece szkolnej przy ul. Mazurskiej. Fundatorem nagród była Rada Rodziców CKZiU w Brodnicy. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

CZYTANIE NA EKRANIE - WALENTYNKI

  

   12 lutego br. z okazji Dnia Zakochanych w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nagraniu „Walentynkowego” odcinka popularnego programu Telewizji Kablowej Eltronik z cyklu "Czytanie na ekranie". Tomasz Rzymowski z kl. 4bTL przeczytał piękny fragment powieści H. Sienkiewicza „Pana Wołodyjowskiego” - refleksje Ketlinga o miłości silniejszej od śmierci. Uczennice: Alicja Rożentalska z kl. 3TE zaprezentowała utwór K. Przerwy - Tetmajera pt. „Czymże jest młodość bez miłości”, a Julia Wadecka z kl. 2dTL zarecytowała wiersz znanej poetki M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej „Kto chce, bym go kochała”. Uczniów przygotowały panie B. Stefańska i B. Zakrzewska

KONKURS „ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna CKZiU zorganizowała po raz kolejny konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Tym razem hasłem przewodnim było „Święta tuż tuż…”. Jak zwykle celem konkursu było kultywowanie tradycji i obrzędów, rozwijanie kreatywności wśród młodzieży oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Otrzymaliśmy 10 prac: wieńce, stroiki i dużą ekologiczną choinkę (z tzw. papierowej wikliny). Jury w składzie: p. Alicja Wiśniewska – wicedyrektor, p. Anna Krawulska – pedagog szkolny, Jowita Kamińska 2aTL – członek Samorządu Uczniowskiego przyznało następujące nagrody:

I Aleksandra Śródkowska – 4bTL

II Wiktoria Durnakowska – 3TE

III Jakub Motylewski i Kamil Muzalewski – 4bTL

Wyróżnienia otrzymały: Joanna Bartkowska 3bTL, Agata Wiśniewska 3TE.

Wręczenie nagród odbyło się 19.12.2019 r. w bibliotece szkolnej przy ul. Mazurskiej. Fundatorem nagród była Rada Rodziców CKZiU.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)