strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

"Upoluj swoją książkę"

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w projekcie: „Upoluj swoją książkę” przygotowanym w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej CZYTAJ PL, z inicjatywy Instytutu Książki. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków dostępnych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Aby wziąć w niej udział należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na plakatach dostępnych w naszej szkole (biblioteka ul.Mazurska i ul.Karbowska oraz w holu głównym szkoły ul.Mazurska). Dzięki temu można bezpłatnie przeczytać lub posłuchać bestselerowe książki. Do dyspozycji jest 12 tytułów w tym m.in.: „Jeszcze się kiedyś spotkamy” Magdaleny Witkiewicz, „Listy zza grobu” Remigiusza Mroza.

Kampania będzie trwała od 2 do 30 listopada i jest w pełni bezpłatna.

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Z tej okazji na całym świecie ma miejsce szereg działań mających na celu promocję biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozwijanie kultury czytelniczej. Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był pod hasłem „Wyobraź sobie”.

Z tej okazji 28 października 2019 r. biblioteka szkolna CKZiU zorganizowała akcję pod nazwą „Randka w ciemno z książką”. Ideą było sięgnięcie po książkę bez czytania jej recenzji, bez oceniania po okładce, a nawet bez znajomości autora i tytułu. Były tylko krótkie podpowiedzi na temat gatunku i ogólnie tematyki utworu. Tego dnia w bibliotece na ul. Mazurskiej i Karbowskiej czekały na uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły książki zapakowane w papier oparte na prawdziwych i wymyślonych wydarzeniach, pełne grozy, łamigłówek i zagadek oraz te w których miłość i szczęście pojawiały się bez zapowiedzi

Celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa i promocja biblioteki. Cieszymy się, że „impreza” przypadła czytelnikom do gustu.

"Lektor 2019"

23 października 2019 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Lektor 2019. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. W tej edycji konkursu wzięło udział 22 uczestników, w tym 5 uczniów z CKZiU.: Weronika Kaczyńska i Natalia Muszyńska z kl. 4TOR, Natalia Kamińska i Oliwia Klonowska z kl.3bTL oraz Alicja Rożentalska z kl.3TE. Jury w składzie: Stanisław Czajkowski, Maria Oryszczak i Mirosława Krajewska przyznało 2 wyróżnienia uczennicom naszej szkoły: Alicji Rożentalskiej i Weronice Kaczyńskiej. Gratulujemy.

Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali książki, słodycze i dyplomy.

Naszych uczniów przygotowały p. E. Gaca, p. B. Stefańska i p. B. Zakrzewska.

 

SPOTKANIE Z PIOTREM GRĄŻAWSKIM

1 października 2019 roku w bibliotece szkolnej na ul. Karbowskiej odbyło się spotkanie z panem Piotrem Grążawskim, lokalnym dziennikarzem i regionalistą, autorem książek: Gwara i germanizmy powiatu brodnickiego, Historie prawdziwe, powiastki, ludowe bajdy, anegdoty mikroregionu pięciu gmin: Golub-Dobrzyń, Kowalewo, Ciechocin, Zbójno, Radomin; Rychtuja się! Swaty ido! i innych. Organizatorem spotkania był Hufiec Pracy w Brodnicy. Tematem zajęć były lokalne podania i legendy oraz gwara kresów Pomorza Nadwiślańskiego, a w szczególności okolic Brodnicy. Uczestnicy zajęć mogli obejrzeć ponadto wystawę pod hasłem „Wędrówki po Brodnicy” przygotowaną przez nauczycieli bibliotekarzy Elżbietę Gacę i Magdalenę Bączkowską. W ramach ekspozycji zaprezentowano książki autorstwa pana Piotra Grążawskiego , opracowania dotyczące regionu brodnickiego oraz mapy i albumy poświęcone Brodnicy i okolicom.

 

OBCHODY DNIA SYBIRAKA

17 września 2019 roku w szkole na ulicy Karbowskiej odbyły się obchody Światowego Dnia Sybiraka - Święto Patrona Szkoły.
Z tej okazji w holu przy bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa związana z jubileuszem 30-lecia powstania Terenowego Koła Związku Sybiraków w Brodnicy. Zamieszczono materiały ukazujące historię koła w Brodnicy oraz działalność Sybiraków na terenie miasta i powiatu.
Przedstawiony został również fragment historii poprzez poezję z tamtego okresu, pamiętniki, informacje poparte faktami oraz mapami o bolesnej historii narodu polskiego oraz próbą refleksji nad życiem zesłanych na Sybir.
Wyłożone zostały również kroniki szkoły w których zamieszczane były zdjęcia i wycinki z lokalnej prasy dotyczące obchodów Światowego Dnia Sybiraka w poprzednich latach.
Wystawę zorganizowały Elżbieta Gaca i Magdalena Bączkowska

ZBIERAJ Z NAMI NAKRĘTKI DLA KRYSTIANKA

Od kilku lat młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w zbieraniu plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki wsparciu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły udało nam się wesprzeć rehabilitację kilkorga dzieci. Jednak potrzeby są wciąż bardzo duże, dlatego nie rezygnujemy.

Od marca 2017 roku zbieramy nakrętki dla Krystianka, który jest opóźniony psychoruchowo, ma niedosłuch, nie widzi.

Nauczyciele bibliotekarze zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o wzięcie udziału w akcji charytatywnej.

Jeżeli masz w domu nakrętki, przynieś je do biblioteki na ul. Mazurskiej i ul. Karbowskiej lub do p. K. Klenowicz, p. I Grzeszkiewicz. AKCJA WCIĄŻ TRWA - ZA OKAZANĄ POMOC - DZIĘKUJEMY!

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)