strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

CHWILA NA WIERSZ - EWA LIPSKA

 

 

23 maja 2018 r. odbyła się kolejna edycja akcji "Chwila na wiersz". Młodzież z brodnickich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w czytaniu wierszy Ewy Lipskiej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brodnicy we współpracy z TV Eltronik i nauczycielami. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wojtaszczyk z klasy I Technikum Budownictwa, która zaprezentowała utwór "Nigdy tu nie wrócę" oraz Radosław Bartnicki z klasy I Technikum Mechatronicznego, który przeczytał wiersz pt.: Tryb awaryjny". Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką p. Agnieszki Gęsickiej.

RÓŻYCZKOWANIE

27 kwietnia 2018 r. w CKZiU w Brodnicy odbyło się tradycyjne "Różyczkowanie" absolwentów naszej szkoły. Uroczystość jest okazją, by wyróżnić uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, mieli stuprocentową frekwencję, angażowali się  w życie szkoły. Po raz pierwszy zostały wręczone "Róże CKZiU w Brodnicy" dla uczniów działających w kole teatralnym.

Dzień wręczania świadectw dojrzałości to przeżycie zarówno dla maturzystów, jak i całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Brodnicy i okolic. Dla nas - nauczycieli bibliotekarzy to czas wytężonej pracy, ponieważ odpowiadamy za przygotowanie dyplomów, nagród i list dla wszystkich wyróżnionych w różnych kategoriach uczniów.

Nagrody za pracę na rzecz biblioteki szkolnej otrzymali uczniowie: Joanna Wasik z klasy Technikum Informatycznego oraz Sebastian Zagorski z klasy IV Technikum Mechatronicznego.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenie w czasie egzaminów!

CHWILA NA WIERSZ

24 kwietnia uczennice CKZiU w Brodnicy: O. Manerowska i A. Olszewska z klasy II Technikum Organizacji Reklamy wzięły udział w cyklicznym przedsięwzięciu ""Chwila na wiersz" , organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brodnicy.

Spotkanie, które poświęcono poezji Anny Piwkowskiej odbyło się w Pałacu Anny Wazówny. Program można oglądać w telewizji Eltronik. Zapraszamy.

KSIĄŻKA DLA SENIORA

Od lutego 2018 r. nauczyciele ze szkolnych bibliotek, uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki we współpracy z uczestnikami 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy prowadzą akcję "Książka dla Seniora".

9 kwietnia przedstawiciele hufca: panie Magdalena Golubska i Anna Grążawska wraz z członkami Rady Młodzieży oraz uczennicami z Koła Przyjaciół Biblioteki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy wybrali się do Klubu Seniora w Zbicznie, gdzie przekazali zebrane dotychczas lektury.

Była to nie tylko świetna okazja do znalezienia książkom nowego domu i nowych czytelników, ale także sposób na integrację młodzieży z osobami starszymi z lokalnej społeczności.

Seniorzy, poprzez czytanie książek przekazanych im przez młodych, będą mogli poznać zainteresowania naszych uczniów oraz znaleźć wspólne tematy do rozmów.

Spotkanie upłynęło w bardzo pozytywnej atmosferze, przy ciepłej herbacie i ciastkach miło rozmawiało się nie tylko na książkowe tematy. Akcja "Książka dla Seniora" wciąż trwa, zapraszamy do przynoszenia ciekawych lektur!

CHWILA NA WIERSZ

 

 Uczennice z klasy II Technikum Organizacji Reklamy uczestniczyły w nagraniu programu telewizji Eltronik. Spotkanie poświęcone było znanej, współczesnej poetce Julii Hartwig - upamiętniało pierwszą rocznicę jej śmierci.

   Podczas programu uczniowie brodnickich szkół - w tym również z CKZiU w Brodnicy - prezentowali wiersze poetki. Dominika Barczak przeczytała wiersz pt.: "Dokąd wędrują", a Dominika Krajewska zaprezentowała utwór pt.: "Na przybycie do domu starego bretońskiego kredensu". Uczennice naszej szkoły przygotowywały się pod kierunkiem p. Agnieszki Gęsickiej.

   Program będzie można oglądać w telewizji Eltronik w dniach od 27.03.18. do 31.03.18. 

GERMANIZMY W JĘZYKU MIESZKAŃCÓW BRODNICY I OKOLIC

   W dniu 2 marca 2018 r. CKZiU we współpracy z OHP w Brodnicy zorganizowało spotkanie z p. Piotrem Grążawskim - brodniczaninem, miłośnikiem naszej małej ojczyzny. Uroczystość rozpoczęła p. Agnieszka Gęsicka, która przywitała gościa, zaprezentowała jego sylwetkę oraz twórczość. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, napisanych przez p. Piotra, np.: "Legendy brodnickie", "Gwara i germanizmy powiatu brodnickiego", "O herbie Brodnicy, jej najstarszych pieczęciach...". 

   Gość opowiadał o bogatej historii Brodnicy. Młodzież dowiedziała się o tym, że wcześniej  nasze okolice zamieszkiwali Szkoci, Niemcy i Żydzi. Pamiątką po dawnych mieszkańcach są m.in.: zachowane w naszym języku słowa i powiedzenia.

   Uczestnicy spotkania - klasa I e szkoły branżowej z zaciekawieniem słuchali opowieści znanego brodniczanina. Okazało się, że niektóre germanizmy w dalszym ciągu funkcjonują w języku potocznym. Młodzież znała słowa, np.: waserwaga - poziomica, plachyndry - plotki, kieta - zamek. 

   W uroczystości uczestniczyły: Komendant OHP w Brodnicy, p. Magdalena Golubska oraz wychowawcy OHP: panie Karolina Nadarzewska i Anna Grążawska. 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)