strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

ZBIERAJ Z NAMI NAKRĘTKI DLA KRYSTIANKA

Od kilku lat młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w zbieraniu plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki wsparciu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły udało nam się wesprzeć rehabilitację kilkorga dzieci. Jednak potrzeby są wciąż bardzo duże, dlatego nie rezygnujemy.

Od marca 2017 roku zbieramy nakrętki dla Krystianka, który jest opóźniony psychoruchowo, ma niedosłuch, nie widzi.

Nauczyciele bibliotekarze z ulicy Mazurskiej zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o wzięcie udziału w akcji charytatywnej.

Jeżeli masz w domu nakrętki, przynieś je do biblioteki lub do p. K. Klenowicz. AKCJA WCIĄŻ TRWA - ZA OKAZANĄ POMOC - DZIĘKUJEMY!


 

WOLNOŚĆ JEST W NAS – WYSTAWA I KONKURS

11 listopada 2018 r. przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę oraz konkurs plastyczny pod wspólnym hasłem „Wolność jest w nas”. Celem przedsięwzięcia było utrwalenie wiedzy historycznej, kształtowanie postawy patriotycznej pobudzenie ciekawości wśród uczniów oraz promocja biblioteki. Na wystawie zaprezentowanej 9 listopada 2018 r. w auli szkolnej (następnie przeniesionej do czytelni biblioteki ul. Mazurska) można było obejrzeć plansze przedstawiające najistotniejsze wydarzenia historyczne, które skutkowały odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz książki albumy i rekwizyty nawiązujące do wydarzeń z tamtych lat. Osobną część wystawy stanowiła „Historia od kuchni”. Tu znalazły się przedmioty codziennego użytku (gliniane naczynia, sztućce, monety żelazka), które wykorzystywano w XIX i XX w.

Szkolny konkurs plastyczny polegał na przygotowaniu plakatu na temat „Wolność jest w nas”. Do biblioteki wpłynęło 40 prac. Jury w składzie pani wicedyrektor Violetta Sternicka – Twarogowska, pani Jolanta Motylińska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Kinga Sadowska z klasy 3TE przyznało 4 nagrody i 2 wyróżnienia:

I miejsce - Katarzyna Buńka z klasy 2 TMP

II miejsce – Aleksandra Maciąg z klasy 2bTI

II miejsce - Wiktoria Górka z klasy 1 TOR

III miejsce – Anita Lange z klasy 1d TL

wyróżnienie – Patrycja Szlachta z klasy 4TEI

wyróżnienie – Kacper Gołębiewski z klasy 1aTI

Gratulujemy!

LEKTOR 2018

W dniu 24.10.2018 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Lektor 2018”. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczestników: Patrycja Domżalska z klasy 4 TE, Radosław Bartnicki z klasy 2 TM, Alicja Rożentalska , Klaudia Zabłocka z klasy 2TE oraz Natalia Wilary i Dagmara Gacek z klasy 3 TCPG. Najlepsza okazała Patrycja Domżalska z klasy 4 TE, która zajęła II miejsce. Naszych uczniów przygotowały: Elżbieta Gaca, Beata Zakrzewska oraz Barbara Stefańska.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

18 października b. r., w bibliotece szkolnej przy ul. Karbowskiej, odbyła się prezentacja części dorobku artystycznego Pani Jolanty Motylińskiej – malarki, ilustratorki i autorki książeczekz wierszykami dla dzieci, a równocześnie nauczycielki Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 z wychowawcami: Panią Elżbietą Kupczyk i Panią Ewą Dudzińską.

Podczas czytania swoich wierszy, autorka zadawała dzieciom różne pytania. Pani Motylińska prowadziła zabawy muzyczne, przedstawiała także autorskie zagadki i zadania, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły.

Spotkanie oraz wystawę książek z zakresu literatury dziecięcej przygotowały bibliotekarki: Magdalena Bączkowska, Elżbieta Gaca oraz Jolanta Motylińska.

WYSTAWA "ICH PRZEŻYCIA NASZA PAMIĘĆ"

17 września br. w CKZiU na ulicy Karbowskiej odbyły się obchody Światowego Dnia Sybiraka. Było to jednocześnie Święto Patrona Szkoły.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa „Ich przeżycia, nasza pamięć…” Przedstawiony został fragment historii poprzez poezję z tamtego okresu, pamiętniki, informacje poparte faktami oraz mapami. Na planszach zamieszczono zdjęcia, które przedstawiały codzienne życie zesłańców – pracujących przy wyrębie w syberyjskiej tajdze, pranie odzieży, pomieszczenia w których spali zesłańcy czy rodziny przed chatami w Kazachstanie. Wyłożone zostały również kroniki szkoły w których zamieszczane były zdjęcia i wycinki z lokalnej prasy dotyczące obchodów Światowego Dnia Sybiraka w poprzednich latach. Wystawę zorganizowały Magdalena Bączkowska i Elżbieta Gaca.

NARODOWE CZYTANIE

 

Akcja "Narodowe czytanie" jest organizowana przez prezydenta RP od 2012 r. Wtedy wspólną lekturą był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2018 r. Wspólna lektura powieści S. Żeromskiego w Brodnicy rozpoczęła się 12 września o godzinie 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Naszą szkołę reprezentowały: Dagmara Gacek z klasy III Cyfrowych Procesów Graficznych oraz Wiktoria Durnakowska z klasy II Technikum Ekonomicznego, które zostały przygotowane przez panie: Elżbietę Gacę i Agnieszkę Gęsicką.

Mamy nadzieję, że udział uczniów w tej narodowej akcji przyczyni się do lepszego zrozumienia powieści i zachęci do częstej lektury.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)