strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyOd ziarna do chleba

21 kwietnia br. CKZiU było współorganizatorem festynu „Od ziarna do chleba” adresowanego do wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Festyn odbywał się w siedzibie szkoły na ulicy Karbowskiej. Organizatorzy – oprócz CKZiU – to: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Kujawsko - Pomorski Związek Hodowców Bydła w Minikowie, Regionalny Związek Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu, firma MAR-MOT w Kowalewie Pomorskim.Impreza miała za zadanie zaprezentować dorobek lokalnej wsi: produkty rolnicze, ogrodnicze, maszyny i urządzenia, ale także lokalną kulturę – zarówno tę dawną, jak i współczesną. Plac przed szkołą oraz halę sportową zapełniły liczne stoiska z żywnością, nasionami, rękodziełem oraz prezentujące oferty lokalnych przedsiębiorców i wyroby Kół Gospodyń Wiejskich.

Festyn był świetną formą promocji naszej placówki. Mieliśmy swoje stoisko z ofertą edukacyjną, ale najlepszą promocją była możliwość pochwalenia się licznymi talentami nauczycieli i uczniów.

Imprezę poprowadził pan Arkadiusz Nagórski. Jedną z atrakcji była wiejska chata, w której uczniowie CKZiU – ubrani w stroje z dawnych lat - prezentowali stare zawody, pokazywali kiszenie kapusty w beczkach, częstowali wiejskim chlebem ze smalcem i ogórkiem, przypominali tajniki zielarstwa. Uwagę uczestników festynu przyciągnęło barwne, dowcipne, rozśpiewane i roztańczone przedstawienie w wykonaniu uczniów CKZiU pod tytułem „Wsi spokojna, wsi wesoła”, opowiadające o drodze od ziarna zboża do bochenka chleba. Goście mogli też podziwiać występ wokalny uczniów CKZiU, pokaz zumby, występ grupy cyrkowej Bedekuś z udziałem uczniów CKZiU. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz barmański – serwowanie kawy i drinków.  Przed uczestnikami festynu wystąpiły też zespoły: Episode, Boys Band oraz Wesołe Kumoszki.  Festyn był dużym przedsięwzięciem, a jego profesjonalna organizacja – chwalona przez współorganizatorów i gości - wymagała wysiłku wielu osób – Dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i oczywiście uczniów. Wszystkim należą się podziękowania.

 

Eliminacje do Festiwalu Historycznego

Michał Kowalski – uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego – będzie reprezentował CKZiU podczas Festiwalu Historycznego Tradycja i Pamięć, który odbędzie się 19 maja 2018 roku we Włocławku. Festiwal jest konkursem adresowanym do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województw kujawsko – pomorskiego oraz łódzkiego. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej oraz zainteresowanie historyczną tematyką lokalną. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Kosma Złotowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Łódzki Kurator Oświaty.W tym roku odbywa się IV edycja Festiwalu – szczególna ze względu na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło przewodnie brzmi: Drogi do niepodległości. Eliminacje do konkursu dla uczniów z Brodnicy i Górzna odbyły się 21 kwietnia br. w Brodnickim Domu Kultury. CKZiU reprezentowało 12 uczniów: Adrian Zielaziński (I TB), Mateusz Szmidt (ITB), Rafał Cholewczyński (ITM), Marek Dembek (ITM), Mateusz Barski (Ia TI), Patryk Król (IaTI), Magdalena Frass (IV TE), Michał Kowalski (IV TE), Mateusz Żołnowski (IV TRA), Marcin Kmiecik (IV TRA), Natalia Kamińska (Ib TL), Oliwia Manerowska.Test, który rozwiązywali uczestnicy konkursu, wykraczał poza program szkolny, wymagał bardzo dobrej znajomości XIX- wiecznej historii Polski. Do finału międzywojewódzkiego we Włocławku zakwalifikowało się troje uczestników brodnickich eliminacji, wśród nich Michał Kowalski, tegoroczny maturzysta z Technikum Ekonomicznego. Gratulujemy.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli historii: pań Iwony Zielińskiej, Justyny Bartoszewskiej i pana Mirosława Wołojewicza.

Rywalizacja o tytuł Matematyka Powiatu Brodnickiego

18 kwietnia br. w CKZiU w Brodnicy odbyła się XIV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł „ Matematyka Powiatu Brodnickiego” im. Marka Kaźmierkiewicza. W konkursie uczestniczyli uczniowie technikum z CKZiU w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. 19 uczestników przez 60 minut zmagało się z zadaniami wykraczającymi poza podstawę programową z matematyki, wymagającymi twórczego podejścia do sposobu rozwiązania. Tytuł „Matematyka Powiatu Brodnickiego” zdobył Marcin Malinowski z klasy IV Technikum Informatycznego. II miejsce zdobył Grzegorz Biniecki z klasy III Technikum Budownictwa, III miejsce – Julia Jaworska z klasy I Technikum Organizacji Reklamy.Jurorzy wyróżnili Małgorzatę Laskowską z klasy III Technikum Ekonomiczno- Informatycznego oraz Dominika Stawskiego z klasy II a Technikum Informatycznego. Wszystkie nagrody pozostały więc u gospodarzy – w Technikum na ulicy Mazurskiej. Organizacją konkursu zajmuje się od pierwszej edycji zespół nauczycieli matematyki z CKZiU: panie JowitaKisicka i Alina Ronowicz,oraz pan Antoni Dogoński, który jest jednocześnie pomysłodawcą konkursu.  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz pan Mirosław Wołojewicz – nauczyciel CKZiU i radny miasta Brodnica.  W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu ,pan Roman Pytlasiński; Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pan Stanisław Czajkowski,  pani  Marianna Kaźmierkiewicz, żona zmarłego w 2009 roku Marka Kaźmierkiewicza, byłego wicestarosty brodnickiego i patrona konkursu oraz Dyrektor CKZiU , pan Jacek Gniadkowski i Wicedyrektor CKZiU, pan Włodzimierz Gaca.

 

 

Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Uczniowie CKZiU zajęli I miejsce w X Brodnickim Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Konkurs odbył się 17 kwietnia br. w Brodnickim Domu Kultury. CKZiU reprezentowało troje uczniów : Natalia Żurańska , Karol Małkowski i Krzysztof Gliniecki. W kategorii zespoły – szkoły średnie zdobyli I miejsce piosenką „A my nie chcemy uciekać stąd ". W kategorii soliści-szkoły średnie- Natalia Żurańska zajęła III miejsce. Zaśpiewała utwór " Orzeł Biały ". Uczniów przygotowywała pani Justyna Bartoszewska. Wszyscy troje są uczniami Technikum imienia Zesłańców Sybiru. Gratulujemy.

 

 

Konkurs o Annie Wazównie

W środę 11 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Annie Wazównie. Konkurs zorganizował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz Wydział Nauk Historycznych UMK w Toruniu. Jest to jeden z akcentów Roku Anny Wazówny, ogłoszonego w naszym województwie z okazji 450- lecia urodzin szwedzkiej królewny, brodnickiej i golubskiej starościny. Do etapu szkolnego przystąpiło 35 uczniów technikum z CKZiU w Brodnicy. Pytania, przede wszystkim otwarte, dotyczyły szczegółów biografii Anny Wazówny i rodziny, zabytków związanych z życiem królewny, a także jej pasji, czyli botaniki, zielarstwa i ziołolecznictwa. Z testu uzyskać można było 40 punktów. Najlepiej z niełatwymi zadaniami spoza szkolnego programu poradzili sobie uczniowie: Patryk Król i Mateusz Barski (klasa I b Technikum Informatyczne) oraz Bartosz Leśniewski z klasy II b Technikum Informatycznego. Będą oni reprezentować szkołę podczas finału wojewódzkiego.

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli historii - pań  Justyny Bartoszewskiej, Violetty Sternickiej-Twarogowskiej, Doroty Wojnowskiej oraz Iwony Zielińskiej.

 

Książka dla seniora

Od lutego 2018 r. nauczyciele ze szkolnych bibliotek, uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki we współpracy z uczestnikami 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy prowadzą akcję "Książka dla Seniora". 9 kwietnia przedstawiciele hufca: panie Magdalena Golubska i Anna Grążawska wraz z członkami Rady Młodzieży oraz uczennicami z Koła Przyjaciół Biblioteki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przekazali zebrane dotychczas lektury członkom do Klubu Seniora w Zbicznie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przy ciepłej herbacie i ciastkach młodzież rozmawiała z seniorami na różne tematy. Akcja jest więc nie tylko okazją do znalezienia książkom nowego domu i nowych czytelników, ale także sposobem na integrację młodzieży z osobami starszymi z lokalnej społeczności. Akcja "Książka dla Seniora" wciąż trwa, zapraszamy do przynoszenia ciekawych lektur!

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)