strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicySzlachetna Paczka

Nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy włączyli się w tym roku już po raz szósty w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka.

Akcją koordynowali nauczyciele, Krzysztof Roznerski i Katarzyna Klenowicz, a pracą związaną z przygotowaniem świątecznej paczki zajęła się grupa uczniów z różnych klas technikum i szkoły branżowej.

W tym roku uczniowie postanowili pomóc samotnej emerytce borykającej się z wieloma problemami. Jej potrzeby były bardzo duże, ale społeczność CKZiU to liczne grono pracowników i uczniów, którym nie brak wrażliwości i hojności, więc daliśmy radę – jak zawsze.

W ciągu dwóch tygodni w szkole trwała zbiórka pieniędzy i darów. Poszczególne klasy rozpoczęły szlachetną rywalizację o to, która więcej zbierze. Wysokość zebranej kwoty przerosła oczekiwania organizatorów, więc w ostatniej chwili zapadła decyzja o obdarowaniu jeszcze jednej podopiecznej akcji – schorowanej mamy wychowującej córki.

Do akcji aktywnie włączyli się pracownicy CKZiU – fachowcy od prac murarskich i elektrycznych, panowie Stanisław Bąkowski i Henryk Motyliński. Dzięki nim emerytka pani Ewa (imię zmienione) ma nie tylko kupione, ale też zamontowane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, ma poprowadzoną kanalizację i urządzone wc, zmodernizowaną sieć elektryczną, podłączoną pralkę, która bez kanalizacji w domu stała do tej pory bezużyteczna. Oprócz tego oczywiście pani Ewa otrzymała węgiel, ogromny zapas żywności, artykułów chemicznych i gospodarstwa domowego oraz drobne upominki świąteczne.

Druga podopieczna, pani Ania (imię zmienione) otrzymała wymarzoną pralkę, kołdrę, pościel, ręczniki i zapasy artykułów spożywczych oraz chemicznych.

Drodzy nauczyciele, pracownicy, kochani uczniowie CKZiU. Gdy w wigilijny wieczór będziecie cieszyli się swoimi prezentami, obserwowali radość najbliższych, pomyślcie też, że w dwóch brodnickich domach dzięki Wam są piękniejsze Święta. Dzięki Wam ktoś ma ciepło w domu i w sercu, bo uwierzył, że nie jest sam, wciąż są dobrzy ludzie gotowi spieszyć z pomocą potrzebującym. Organizatorzy Szlachetnej Paczki w CKZiU – p. Katarzyna Klenowicz i p. Krzysztof Roznerski – serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za pieniądze i dary rzeczowe, panom S. Bąkowskiemu i H. Milewskiemu za pracę, a szczególnie dziękują wolontariuszom za entuzjazm, poświęcony czas i wrażliwość, która może być wzorem dla rówieśników.

Mikołaj u dzieci pracowników CKZiU

07.12.2019 r. w hali sportowej na ul. Karbowskiej odbyły się Mikołajki dla dzieci pracowników CKZiU. Impreza, która wpisała się już w tradycję szkoły, wprowadziła zebranych w magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Pomógł w tym występ szkolnych artystów: Weroniki Kaczyńskiej z klasy IV TOR oraz Mikołaja Pindery z klasy III TMP. Weronika wcieliła się w postać współczesnej królewny Śnieżki oczekującej na swojego księcia. Okazał się nim ,,magik’’, czyli Mikołaj Pindera. Jego pokaz iluzjonistyczny oczarował nie tylko królewnę. Reakcje najmłodszych na znikające karty, pojawiające się lizaki były największą nagrodą za występ. Po finałowej piosence ,, Miłość rośnie wokół nas” wszystkie dzieci ruszyły w pląsy. Wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego oraz uczniami z grupy tanecznej odtańczyły zumbę.Wiele radości sprawiły dzieciom atrakcje przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego: malowanie twarzy , wycinanie dekoracji świątecznych, strojenie choinki, kolorowanie i rozwiązywanie zagadek.Dużą atrakcją okazały zdjęcia wykonywane przez członków Szkolnego Koła Fotograficznego, którzy na tę okazję przygotowali specjalne zabawne dodatki – rogi renifera, czapki Mikołaja.Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na Świętego Mikołaja i prezenty. Po wspólnym zdjęciu najmłodsi podziękowali Mikołajowi za podarki, prosząc jednocześnie, aby odwiedzał ich jak najczęściej.Spotkanie umilała zimowa herbata z pomarańczą i goździkiem , kawa, słodkie ciasteczka oraz świąteczna muzyka.

W przygotowanie imprezy zaangażowało się wielu nauczycieli: Elżbieta Gaca, Magdalena Bączkowska, Jarosław Tomasz, Tomasz Górny, Anna Gęsicka, Joanna Olszewska, Mateusz Gutweld, Anita Głodowska, Krzysztof Bartoszewski, Katarzyna Michalska, Izabela Cieszyńska Beata Psuty, Sławomir Krawulski, Marek Betlejewski, Anna Gęstwicka, Justyna Bartoszewska.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

3 grudnia br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020 ze szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

W uroczystości uczestniczyli Stypendyści z CKZiU wraz z Dyrektorem Szkoły, Jackiem Gniadkowskim. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje co roku jeden uczeń z danej szkoły z najwyższą średnią ocen. W tym roku otrzymało je dwoje uczniów CKZiU: Bartosz Leśniewski z klasy IVI b Technikum Informatycznego (Technikum w Brodnicy) oraz Agnieszka Podolska z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ( Technikum im. Zesłańców Sybiru). Bartosz ukończył klasę trzecią ze średnią ocen 6,0. Jest pierwszym uczniem w historii szkoły z tak wysoką średnią. Agnieszka na koniec ubiegłego roku szkolnego uzyskała również bardzo wysoki wynik - średnia 5,65.

Stypendyści odebrali dyplomy oraz gratulacje od Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Stypendia Starosty Brodnickiego

29 listopada br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych uczniom, którzy otrzymali stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, ufundowane przez Starostę Brodnickiego.

Listy gratulacyjne wręczali: Wicestarosta Brodnicki, pan Stanisław Kosakowski, Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowskioraz wicedyrektor CKZiU, pan Jarosław Hiszpański. Jednorazowe stypendium w wysokości 100 zł otrzymali uczniowie technikum, którzy na koniec roku szkolnego 2018/2019 uzyskali średnią ocen 4,5 i wyżej oraz uczniowie Szkoły Branżowej ze średnią 4,0 i wyżej. W CKZiU wyróżnienia dostąpiło aż 250 uczniów.

Wicestarosta Brodnicki pogratulował wszystkim wyróżnionym uczniom ambicji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a także życzył dalszych osiągnięć. Spotkanie uświetnił występ wokalny uczennic klasy III Technikum Ekonomicznego – Oliwii Głowackiej i Anny Wieczorek - przygotowany przez pana Jakuba Cybulskiego.

Honorowe krwiodawstwo

W kolejnych akcjach honorowego krwiodawstwa w CKZiU uczestniczyło wielu uczniów. 27 listopada na ulicy Karbowskiej 20 osób oddało łącznie 8,44 l krwi. Natomiast 2 grudnia na ulicy Mazurskiej w akcji uczestniczyły 72 osoby, które oddały 32,199 l krwi. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom akcji za bezcenny dar ratujący życie.

Na konferencji naukowej

Pani Iwona Zielińska reprezentowała CKZiU na konferencji naukowej zorganizowanej z okazji jubileuszu Służb Sanitarnych w Polsce.

Z okazji przypadającej w 2020 roku setnej rocznicy Służb Sanitarnych w Polsce 26 listopada 2019 r. we Włocławku odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez włocławskie instytucje: Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny oraz Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Główny Inspektor Sanitarny dr hab. med. Jarosław Pinkas oraz Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy dr n. o zdr. inż. Jerzy Kacprzak.

Konferencja zgromadziła liczne grono osób, które na co dzień miały i mają do czynienia z szerzeniem oświaty zdrowotnej w województwie kujawsko-pomorskim i w kraju. Uczestnicy wysłuchali m.in. referatu „Zdrowotne znaczenie przyjaźni w relacjach międzyludzkich”, wygłoszonego przez prof. dra hab. R. Ossowskiego z Wydziału Psychologii UKW w Bydgoszczy, oraz referatu pt. „Szczepmy się, bo zdrowie jest jedno” – zaprezentowanego przez dr n. med. Iwonę Paradowską-Stankiewicz – Krajowego Konsultanta ds. Epidemiologii NIZP w Warszawie. Obecny na spotkaniu PWIS w Bydgoszczy dr Jerzy Kacprzak przypomniał wszystkim, jak ważną rolę zdrowotną, oświatową i profilaktyczną odgrywały Służby Sanitarne w początkach odradzającej się Drugiej Rzeczypospolitej.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)