strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyNa konferencji naukowej "Ocalić od zapomnienia"

9 września 2019 r. Pan Dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski oraz pani Iwona Zielińska z grupą uczniów z klasy IIId TL uczestniczyli w konferencji naukowej pt. „Jabłonowo Pomorskie w kontekście drugiej wojny światowej”, zorganizowanej w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Konferencja upamiętniała 80. rocznicę wybuchu najkrwawszej w dziejach wojny światowej. Uczestnicy konferencji wysłuchali trzech referatów na temat niemieckiej polityki na ziemiach wcielonych do III Rzeszy, wśród których znalazło się Jabłonowo Pomorskie wraz z powiatem brodnickim i ówczesnym województwem pomorskim, a także o działaniach bojowych dywizjonu myśliwskiego Armii „Pomorze”, uczestniczących w kampanii polskiej 1939 r. Wysłuchali też wspomnień mieszkańców miasta i gminy Jabłonowo Pomorskie z września 1939 roku. Uczestnicy obejrzeli również spektakl pt. „Mroczny czas okupacji” w wykonaniu uczniów jabłonowskich szkół, który ujął widzów wielością rekwizytów z czasów drugiej wojny światowej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością byli więźniowie wojenni i komunistyczni z Jabłonowa Pomorskiego, okolic, Brodnicy i Torunia.

Na zawodach strzeleckich

7 września 2019 roku uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Zawodnicy walczyli o tytuł Króla Strzelców 2019 oraz o Puchary Burmistrza Brodnicy i Starosty Brodnickiego. Strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m z podpórką. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów. Do punktacji liczono 10 najlepszych wyników. W zawodach uczestniczyły 22 trzyosobowe zespoły.

Skład drużyny Technikum w Brodnicy: Jan Jasiński, Hubert Lisiński, Jakub Pankowski. W klasyfikacji zespołowej drużyna zajęła III miejsce z wynikiem 252 punkty. W klasyfikacji indywidualnej II miejsce w kategorii juniorów zdobył Jan Jasiński z wynikiem 88 punktów. Opiekun „strzelców” –Krzysztof Suchorab

 

Narodowe czytanie 2019

6 września 2019 roku uczniowie CKZiU wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, którą w naszym mieście zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy. Akcja "Narodowe czytanie" jest organizowana przez prezydenta RP od 2012 r. Pierwszą wspólną lekturą był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” S. Żeromskiego. W tym roku cała Polska czytała arcydzieła nowelistyki: „Pamiątki Soplicy” H. Rzewuskiego, „Sachem” H. Sienkiewicza, „Dym „ M. Konopnickiej, „Katarynkę” B. Prusa, „Dobrą panią” E. Orzeszkowej, „Rozdzióbią nas krupi, wrony” S. Żeromskiego, „Orkę” W. Reymonta oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulza.

CKZiU – największą placówkę w powiecie – reprezentowało dziewięcioro lektorów oraz cała klasa III TE w roli słuchaczy. Fragmenty „Dymu” M. Konopnickiej przeczytały uczennice klasy III b TL: Oliwia Klonowska i Natalia Kamińska; ‘Sachem” H. Sienkiewicza czytali: p. Beata Zakrzewska, Filip Śliwiński (klasa IV a TL) i Radosław Bartnicki (klasa III TM). Nowelę S. Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony” przeczytały uczennice klasy III TE: Wiktoria Durnakowska, Marcelina Zaborowska, Alicja Rożentalska i Oliwia Głowacka. Wybór fragmentów nowel oraz przygotowanie uczniów – p. Barbara Stefańska oraz p. Beata Zakrzewska.

 

Dożynki Powiatowo - Gminne 2019

1 września 2019 roku nauczyciele i uczniowie CKZiU uczestniczyli w Powiatowo – Gminnych Dożynkach, które odbywały się w Cichem w gminie Zbiczno.

W tradycyjnym święcie plonów uczestniczyli ł rolnicy, przedstawiciele społeczności i władz samorządowych powiatu brodnickiego oraz zaproszeni goście. Honory gospodarzy dożynek pełnili wójt gminy Zbiczno Magdalena Golubska i starosta brodnicki Piotr Boiński.

Wśród gości byli m.in. posłowie na Sejm RP Zbigniew Sosnowski i Paweł Szramka, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, samorządowcy powiatu brodnickiego, nowomiejskiego i rypińskiego, dyrektorzy placówek, duchowni, druhowie OSP, przedstawiciele stowarzyszeń oraz kół gospodyń wiejskich oraz bohaterowie święta, czyli rolnicy, i mieszkańcy powiatu.

Wśród licznych stoisk znalazła się też prezentacja naszej placówki promująca najciekawsze prace uczniów pod hasłem: ,, CKZiU – TALENTY RODZĄ SIĘ TU”. Pochwaliliśmy się wyrobami stolarsko- tapicerskimi , kowalstwem artystycznym, rękodziełem ,carvingiem, pracami wykonanymi w technologii 3D, a także umiejętnościami adeptów zawodu fryzjer. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy pozwalający przez chwilę poczuć się jak kierowca pojazdu.

Uczniowie CKZiU częstowali też smaczną grochówką, która mimo upalnej pogody cieszyła się dużą popularnością wśród gości dożynek.

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku odbyła się w CKZiU w Brodnicy inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

Po słonecznych wakacjach poniedziałkowy poranek 2 września zaskoczył nas deszczem. Rekordowa rzesza pierwszoklasistów – absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej – musiała zmieścić się w auli szkolnej. Nie było to łatwe, mimo że uroczystość odbywała się w dwóch grupach – dla uczniów technikum oraz uczniów szkoły branżowej I stopnia. W CKZiU w tym roku szkolnym rozpoczęło naukę ponad 1000 pierwszoklasistów w 36 oddziałach. Wszystkich uczniów w naszej szkole jest ponad 2300 (stan wciąż się zmienia).

W uroczystym apelu w auli szkolnej uczestniczyli goście, między innymi: Poseł na Sejm RP, p. Paweł Szramka, Wicestarosta Brodnicki, p. Stanisław Kosakowski, Naczelnik Wydziału Kultury, Edukacji i Sportu, p. Stanisław Czajkowski, emerytowany Ksiądz Prałat, Bolesława Lichnerowicza, emerytowany Dyrektor ZSZ, p. Bogdan Dynewski oraz przedstawiciele zakładów pracy.

Dyrektor CKZiU, p. Jacek Gniadkowski, powitał pierwszoklasistów w nowej szkole. Zapewnił ich, że mogą liczyć na pomoc wychowawców, nauczycieli i starszych kolegów, by jak najszybciej odnaleźć się w naszej społeczności. Przypomniał też o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i długu wdzięczności wobec tych, którzy walczyli i ginęli, by zapewnić nam wolność. Pan Poseł P. Szramka życząc młodzieży jak najlepszych wyników w nauce, podkreślił, że sukcesy – w każdej dziedzinie życia – są efektem wysiłku i wytrwałej pracy. Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego przekazał też Wicestarosta, p. S. Kosakowski.

2 września odbyły się również pierwsze po wakacjach spotkania klas ze swoimi wychowawcami.

Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji do technikum po szkole podstawowej i gimnazjum dostępne na tablicach informacyjnych w budynku na ulicy Mazurskiej.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)