strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyBankiet dla uczestników Kongresu Przedsiębiorczości

14 listopada br. uczniowie CKZiU klas o profilu gastronomiczno – hotelarskim pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych przygotowali bankiet dla uczestników III Kongresu Przedsiębiorczości, organizowanego przez Fundację Przedsiębiorczości Synergia.

Zarówno słodkie wyroby serwowane podczas przerw kawowych, jak i potrawy podawane w czasie lanchu spotkały się z dużym uznaniem uczestników Kongresu. Chwalono przede wszystkim smak potraw i piękne dekoracje stołów, estetykę podania posiłków. Uczestnicy Kongresu docenili też profesjonalną i miłą obsługę. Przygotowanie poczęstunku wymagało dużego nakładu pracy, było dla uczniów świetną formą praktyki przygotowującą do przyszłej pracy. Uznanie gości dostarczyło wiele satysfakcji zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Grupa uczniów CKZiU uczestniczyła również w prelekcjach i wykładach Kongresu.

 

Konkurs "Rusz Głową"

14 listopada br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ulicy Karbowskiej odbył się Szkolny Konkurs Matematyczno – Logiczny RUSZ GŁOWĄ, przeznaczony dla uczniów klas 1 – 3 Technikum oraz Szkoły Branżowej.

Konkurs ma celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, popularyzowanie łamigłówek liczbowych i układanek logicznych, a także umiejętności twórczej współpracy w zespole. Zadania konkursowe przygotowały panie Agnieszka Żbikowska, Jolanta Kozłowska i Anna Musierowicz. Patronat nad imprezą objęła Fundacja Kreatywnego Umysłu pod przewodnictwem prezesa Arkadiusza Dejnarowicza, pomysłodawcy i realizatora zajęć dla dzieci i młodzieży „Mój-robot”.

Konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że nie wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział – decydowała kolejność zgłoszeń. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów z następujących klas: 1B4, 2TM, 2TE, 1E5, 1BG5, 1aTI4, 1aL4, 3TMR, 1G4, 1TŻ5. Konkurs rozpoczął się od rozgrywek zespołowych. Uczniowie zmagali się z metalowymi i drewnianymi układankami logicznymi, ubongo, kostką Rubika i sudoku. W kategorii indywidualnej uczestnicy układali niestandardowe kostki, pochodne kostki Rubika. Zarówno w rywalizacji zespołowej, jak i indywidualnej liczył się czas wykonania zadania. Zwyciężyła drużyna z klasy I czteroletniego Technikum Budownictwa: Szymon Wesołowski, Kewin Bonawenturski , Jakub Manerowski i Maciej Wróblewski. II miejsce zajęła klasa II Technikum Mechatronicznego: Wiktor Paliński, Marcin Pietrucha, Wojciech Knuth i Hubert Borowski. III miejsce wywalczyła klasa I pięcioletniego Technikum Ekonomicznego: Martyna Badziąg, Ewelina Choińska, Martyna Kamińska i Michał Szwaracki.

W rozgrywkach indywidualnych najlepszy był Mikołaj Więczkowski z klasy II Technikum Ekonomicznego. II miejsce zajął Michał Szwaracki z klasy I pięcioletniego Technikum Ekonomicznego, a III – Szymon Wesołowski z I klasy czteroletniego Technikum Budownictwa. Nagrody laureatom wręczyli: fundator - Arkadiusz Dejnarowicz, prezes Fundacji Kreatywnego Umysłu; Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisław Czajkowski oraz wicedyrektor CKZiU Jarosław Hiszpański. Konkurs zakończyła pani Jolanta Motylińska prezentacją układania niestandardowych kostek Rubika.

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w CKZiU odbyły się obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczystości rozpoczęła akademia przygotowana  przez panie Jolantę Wieczorek i Dianę Zabłotną wraz z uczniami kilku klas technikum. Montaż słowno- muzyczny przypomniał zebranym cierpienia Polaków w okresie zaborów i przede wszystkim bohaterstwo oraz poświęcenie tych, którzy nigdy nie pogodzili się z niewolą. Usłyszeliśmy najpiękniejsze strofy polskiej poezji mówiące o tęsknocie emigrantów za ojczyzną, miłości do kraju i woli walki o niepodległość. Młodzi wykonawcy przypomnieli też pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom walczącym o wolność kraju. 

"Szkoła do hymnu"

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Było to przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, by uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W podobnej akcji w ubiegłym roku uczestniczyło ponad 24 tys. placówek w kraju i za granicą, stąd pomysł kontynuowania pięknej lekcji wychowania patriotycznego. 8 listopada dokładnie o godzinie 11.11 na boiskach poszczególnych szkół CKZiU uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami odśpiewali uroczyście cztery zwrotki hymnu narodowego. Akcja stała się okazją do przypomnienia roli symboli narodowych, a także znaczenia Święta Niepodległości, które upamiętnia bohaterstwo i poświęcenie naszych przodków.

 

Manewry Patriotyczne

Uczniowie i nauczyciele CKZiU już tradycyjnie uczestniczyli w Brodnickich Manewrach Patriotycznych. W tym roku były one poświęcone  zasłużonym mieszkańcom Brodnicy i powiatu. W imprezie wzięło udział 21 grup z całego powiatu brodnickiego. Manewry rozpoczęły się 8 listopada o godz. 17.45 na brodnickim rynku. Następnie grupy młodzieży realizowały różne zadania przygotowane w kilku punktach miasta. CKZiU było jednym z organizatorów manewrów, więc zarówno na ulicy Mazurskiej, jak i ulicy Karbowskiej nauczyciele wraz z uczniami przygotowali kilka atrakcji dla uczestników przedsięwzięcia. Na ul. Mazurskiej młodzież poznawała sylwetkę założyciela Banku Spółdzielczego w Brodnicy – Mieczysława Łyskowskiego. Uczniowie zostali też poczęstowani chlebem ze smalcem i ogórkiem. Na ul.Karbowskiej poszczególne grupy brały udział w konkursie wspinaczkowym na czas.. Wybrani reprezentanci mieli trudne zadanie – musieli zawiesić biało- czerwoną flagę na szczycie ścianki na hali sportowej. Pierwsze miejsce zajął uczeń CKZiU z klasy III aTL- Krystian Rzepka, wyprzedzając grupę z III LO.

Pozostali uczniowie z zaszyfrowanych informacji musieli odgadnąć nazwę zasłużonych mieszkańców Brodnicy, czyli Zesłańców Sybiru.

Następnie każda z grup odwiedziła Szkolną Izbę Pamięci poświęconą Sybirakom, w której uczennice klasy III b TI – Marika Daniszewska i Katarzyna Otocka - przedstawiały krótką historię Zesłańców. Wizytę grup na ulicy Karbowskiej kończył słodki poczęstunek – ciasta, kawa i herbata.

W manewrach naszą placówkę reprezentowały 2 grupy uczniów. Pierwsza grupa pod opieką Justyny Kanieckiej i Agnieszki Żbikowskiej, druga- Mateusza Gutwelda. Z biało- czerwoną flagą uczniowie zdobywali kolejne punkty umieszczone na planie Brodnicy. Oprócz dwóch miejsc w CKZiU odzwiedzili m.in. Pałac Anny Wazówny , ruiny zamku , klasztor, straż pożarną, lasek miejski , LOK, Dom Harcerza, Warsztaty Terapii Zajęciowej. Impreza zakończyła się już 9 listopada około godziny 1.00.

Nauczyciele CKZiU odpowiedzialni za organizację manewrów: Wiesława Wróblewska, Iwona Zielińska, Barbara Polender, Joanna Olszewska, Anna Gęsicka, Beata Jaczewska, Joanna Laskowska , Jarosław Tomasz, Tomasz Górny i Justyna Bartoszewska oraz opiekunowie grup: Justyna Kaniecka, Agnieszka Żbikowska, Mateusz Gutfeld.

 

Festiwal Piosenki Patriotycznej

Alicja Moczadło – uczennica klasy I a czteroletniego Technikum Logistycznego – zajęła III miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Festiwal odbył się 6 listopada 2019 roku w I LO w Brodnicy. Uczestniczyły w nim trzy uczennice CKZiU: Alicja Moczadło (I a TL), Adrianna Ługiewicz, (II a TL), Anna Wieczorek (III TE) i Weronika Kaczyńska (IV TOR). Wykonawców oceniało jury w składzie: Emilia Czajkowska - przewodnicząca oraz członkowie - Lucyna Cyrankowska, Karina Stachowiak i Jacek Stybor. III miejsce piosenką „Idą pancry na Wujek” „wyśpiewała” Alicja Moczadło. Anna Wieczorek za piosenkę „Taki kraj” otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pana Jakuba Cybulskiego.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)