strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyBiblioteka w nowym pomieszczeniu

Od 1 września br. biblioteka szkolna CKZiU przy ul. Karbowskiej funkcjonuje w nowym lokalu. Obecnie pomieszczenia biblioteczne mieszczą się na I piętrze budynku hali sportowej. Czytelnicy mają do dyspozycji jasne, przestronne i funkcjonalne wnętrze. Duża powierzchnia oraz nowoczesne wyposażenie (komputery, telewizor, rzutnik multimedialny) dają świetne możliwości prowadzenia różnorodnych zajęć z uczniami. Księgozbiór – już naprawdę bogaty – jest systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze, tak aby każdy uczeń znalazł niezbędne informacje i lekturę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – nie tylko tę wymaganą programem szkolnym. Zapraszamy!

 

Jesienny Marsz Integracyjny

26 października br. nauczyciele CKZiU zorganizowali nad jeziorem Niskie Brodno „Jesienny Marsz Integracyjny”.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu, było skierowane do do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz instytucji opiekuńczych z powiatu brodnickiego. Zgłosiło się sześć grup, które wraz z opiekunami wzięły udział w marszu z kijami nordic walking lub w rajdzie rowerowym.  Podczas drogi uczestnicy wykonywali różne zadania sprawnościowe i wykazywali się wiedzą teoretyczną z wielu dziedzin. Między innymi musieli pokonać tor przeszkód, wyciskać hantle, rzucać gumiakiem, trafiać lotkami w tarczę i inne.  Pogoda niestety nie sprzyjała uczestnikom imprezy, ale brak słońca skutecznie nadrabiano dobrymi humorami. Konkurencje pozwoliły wszystkim świetnie się bawić na świeżym powietrzu.  Podsumowanie imprezy odbyło się przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami. W każdej konkurencji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali cenne nagrody.  W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna z Technikum im. Zesłańców Sybiru (CKZiU). Imprezę zorganizowali nauczyciele CKZiU: Aleksandra Roznerska, Mirosław Wołojewicz i Krzysztof Wydra oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych ZaWka w Brodnicy. Konkurencje sportowe przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego CKZiU. Donatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

 

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Monika Gęborys – uczennica klasy II a Technikum Logistycznego – zajęła I miejsce w IX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „I ja mogę chronić przyrodę”.

Konkurs odbył się w dniach 16 – 17 października w Elblągu. Organizatorem - już tradycyjnie - była nasza szkoła, której partnerowały Starostwo Powiatowe oraz Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze. W zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, które wystawiło dwie drużyny – technikum z ulicy Mazurskiej oraz Technikum im. Zesłańców Sybiru z ulicy Karbowskiej.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji konkursu było znaczenie lasów w życiu człowieka. Uczestnicy rozwiązywali test przygotowany przez pracownika Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Monika Gęborys zajęła I miejsce ex aequo z uczennicą I LO w Brodnicy, IV miejsce zajęła Magdalena Kroplewska z klasy IV TE, a miejsce V – Grażyna Krzyżanowska z Technikum im. Zesłańców Sybiru. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Konkurs ekologiczny to nie tylko rywalizacja między uczniami szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, ale też edukacja i integracja młodzieży. Uczestnicy konkursu zwiedzali Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Starówkę w Elblągu, muzeum i katedrę we Fromborku, byli nad Zalewem Wiślanym i w Raczkach Elbląskich – najniżej położonym punkcie Polski. Fundatorem tych wszystkich atrakcji (wstępy do muzeów, przewodnik, a także nocleg i wyżywienie) było Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze. Busy umożliwiające dojazd do Elbląga udostępniły szkoły – CKZiU oraz I LO.

Konkurs organizował pan Krzysztof Roznerski (CKZiU), a opiekę nad młodzieżą wraz z nim sprawowali nauczyciele: pani Ewa Zdunowska (CKZiU), pan Wojciech Sobieszczyk ( I LO) oraz pan Marcin Motofa ( Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim).

UCZENNICA CKZiU ZAJĘŁA IV MIEJSCE W KONKURSIE NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

12 października 2017r. na Zamku w Golubiu Dobrzyniu miał miejsce 46. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy - etap wojewódzki. Uczennica klasy II Technikum Żywienia - Klaudia Rudnik, reprezentująca CKZiU w Brodnicy w BDK na etapie powiatowym -  w Golubiu, w kategorii szkoły średnie, zajęła IV miejsce.

Niestety, nie dało jej to możliwości przejścia do ostatniego - ogólnopolskiego etapu, chociaż warto dodać, iż różnica między wynikiem Klaudii a wynikiem osoby, która zajęła trzecie miejsce (ostatnie dające "bilet" do etapu ogólnopolskiego) wynosiła tylko 0,8 pkt. Tak minimalna różnica oznacza, że wystąpienie Klaudii było wysoko oceniane przez konkursowe jury, w składzie którego zasiadali m.in. językoznawcy, spikerzy radiowi, przewodnicy turystyczni. Każdy uczestnik prezentował z pamięci tekst na temat turystycznych walorów swojego regionu, jego historii lub poruszających emocje postaci związanych z okolicą. Do dyspozycji przemawiającego (w kategorii szkoły średnie) należało 10 minut z tolerancją do 30 sekund. Czas był skrupulatnie odmierzany, a jego przestrzeganie - odpowiednio punktowane. Tym bardziej należy pogratulować Klaudii, gdyż jej przemowa zamknęła się dokładnie w regulaminowych dziesięciu minutach.
Udział w konkursie był dla Klaudii wspaniałą okazją sprawdzenia własnych możliwości i zdobycia nowych doświadczeń. Już teraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej uczennicy, której opiekunem konkursowym była pani Ewelina Teska. 

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywały się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie Technikum im. Zesłańców Sybiru przygotowali pod kierunkiem pań Anny Gęsickiej i Joanny Kamińskiej program kabaretowy prezentujący w zabawnej formie najbardziej charakterystyczne typy nauczycieli oraz uczniów. Aktorzy  wykazali się wielkim talentem komediowym – rozbawili widzów, którzy nagrodzili ich występ gorącymi brawami. Młodzież podziękowała też nauczycielom za pracę, dar wiedzy i codzienną życzliwość.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia niektórych nauczycieli za ich pracę. W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – jak na tak dużą placówkę przystało – nagrodzonych było wiele osób.

 1. Nagrodę Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Bożena  Łupina.

Medale Złote za Długoletnią Służbę otrzymały panie: Bernadeta Dukat, Izabela Cieszyńska, Lidia Szmidt oraz pan Stanisław Przedzienkowski. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę odebrał pan Wiesław Siennicki.

Nagrody Starosty Brodnickiego otrzymali: pan dyrektor Jacek Gniadkowski, pani wicedyrektor Violetta Sternicka-Twarogowska, panie Anna Krawulska, Lidia Czerwińska, Katarzyna Gniadkowska oraz pan Mirosław Wołojewicz.

Dyrektor CKZiU nagrodził wiecedyrektorów – panią Alicję Wiśniewską, panów Andrzeja Wiśniewskiego, Jarosława Hiszpańskiego i Włodzimierza Gacę oraz liczne grono nauczycieli: Joannę Olszewską, Dorotę Leśniewską, Dorotę Katolicką, Magdalenę Nowakowską, Rafała Okońskiego, Marka Betlejewskiego, Magdalenę Bączkowską, Anitę Głodowską, Honoratę Karbowską, Izabelę Cieszyńską, Annę Gęsicką, Beatę Jakubowską, Beatę Kołodziejską, Andrzeja Korzeniowskiego, Krzysztofa Niemczyka, Michała Tomelę, Jarosława Skarżyńskiego, Ewę Zielińską Jakuba Michalaka, Arkadiusza Nagórskiego, Jolantę Wieczorek, Katarzynę Szymołon, Ewę Bieżuńską, Piotra Alichniewicza, Joannę Gutowską , Wiesława Siennickiego, Bernadetę Dukat, Jacka Kisickiego, Sławomira Krawulskiego, Jacka Nozderkę, Krzysztofa Suchoraba oraz Stanisława Przedzienkowskiego.

 

CKZiU partnerem Programu Brodnicka Karta Seniora

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przystąpiło do Programu Brodnicka Karta Seniora.

Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski, podpisał Deklarację przystąpienia do Programu Brodnicka Karta Seniora, na mocy której Seniorzy posiadający Kartę mogą liczyć na pomoc wolontariuszy – uczniów CKZiU – w nauce obsługi i korzystania z urządzeń elektronicznych, takich jak: telefony komórkowe, tablety, smartfony i komputery.

Program Brodnicka Karta Seniora cieszy się coraz większym zainteresowaniem, lista partnerów Programu wciąż rośnie, tym samym poszerza się zakres pomocy, na którą mogą liczyć starsi mieszkańcy naszego miasta. Inicjatywa Szkolnego Centrum Wolontariatu  powinna przynieść korzyści zarówno Seniorom, jak i młodzieży, która nauczy się szacunku dla osób starszych, empatii, a przy okazji sprawdzi w roli nauczyciela. Szkoła posiada prawo wykorzystywania znaku „Tu honorujemy Brodnicką Kartę Seniora”. Seniorzy zainteresowani pomocą mogą kontaktować się z panem Mirosławem Wołojewiczem, nauczycielem opiekującym się Szkolnym Centrum Wolontariatu.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)