strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyFala Grosza

Społeczność CKZiU włączyła się w ogólnopolską akcję Fala Grosza.

W dniach 8 – 10 stycznia 2019 roku Samorząd Uczniowski zebrał 43 kg monet, które przekazał WOŚP. Najwięcej – 6 kg monet – zebrała klasa I Technikum Ekonomicznego. Nagrodą dla klasy jest jeden dzień bez pytania w II semestrze.

ERASMUS +

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy realizuje kolejny projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na zasadach Programu Erasmus + pod nazwą „ERASMUS+ szansą zdobycia innowacyjnych doświadczeń zawodowych”.

Przewiduje on realizację zagranicznych staży zawodowych przez uczniów techników wchodzących w skład CKZiU. W sobotę, 12 stycznia 2019 r., uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wyjeżdżają na miesięczny staż zawodowy do Granady w Hiszpanii.

Jest to już siódma grupa uczniów CKZiU korzystająca z tej formy nabywania doświadczeń zawodowych. W poprzednich edycjach staże w Hiszpanii lub Portugalii odbywali uczniowie zdobywający zawody: informatyka, mechatronika, hotelarza, ekonomisty, logistyka oraz technika budownictwa.

Każdy turnus kończy się wydaniem Europass Mobility- dokumentu umożliwiającego obywatelom Unii Europejskiej lepsze prezentowanie kwalifikacji zawodowych i kompetencji na obszarze całej Europy.

 

Ślubowanie logistyków

8 stycznia 2019 roku w hali sportowej CKZiU (ul. Karbowska) odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego.

Uroczystość odbywała według ceremonii typowej dla służb mundurowych. Przygotował ją i poprowadził koordynator klas mundurowych w CKZiU, p. Krzysztof Suchorab.

Wśród gości byli między innymi: Poseł na Sejm RP, Zbigniew Sosnowski; Wicestarosta Brodnicki, Stanisław Kosakowski; Przewodniczący Rady Powiatu, Roman Pytlasiński; Komendant Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Waldemar Szrull; Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy, podinspektor Tomasz Skoneczka; Komendant Straży Miejskiej w Brodnicy, Marian Chwiałkowski; Komendant OHP w Brodnicy, Karolina Nadarzewska; ks. kapelan płk Bolesław Lichnerowicz; dyrekcja i nauczyciele CKZiU; rodzice uczniów.

Uroczystość rozpoczęło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Dyrektorem CKZiU, Jackiem Gniadkowskim a Komendantem Powiatowym Policji, Tomaszem Skoneczką. Dzięki porozumieniu kadeci z trzecich klas Technikum Logistycznego poznają pracę brodnickiej policji. Podobne porozumienia szkoła zawarła w poprzednich latach z brodnicką jednostką wojskową (zajęcia dla klas pierwszych TL) strażą pożarną (zajęcia dla drugoklasistów). Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli uczniowie trzech klas:

I a TL – wychowawca: p. Jakub Cybulski

I b TL – wychowawca: p. Anna Romanowska

I c TL- wychowawca: p. Iwona Zielińska

Po ślubowaniu uczniowie otrzymali tytuł kadeta, mają też prawo noszenia na mundurach logo szkoły, które podczas uroczystości odebrali z rąk posła Zbigniewa Sosnowskiego, Wicestarosty Brodnickiego, Stanisława Kosakowskiego, Dyrektora Szkoły, Jacka Gniadkowskiego, Komendanta Powiatowego Policji, Tomasza Skoneczki oraz swoich wychowawców.

Święto pierwszoklasistów było też okazją do wręczenia niektórym uczniom klas drugich i trzecich awansów na wyższe stopnie – starszego kadeta lub kadeta sztabowego.

Po części oficjalnej, podczas której można było podziwiać elementy musztry w wykonaniu klas mundurowych (pierwszych, drugich i trzecich), zebrani obejrzeli pokaz tańca w wykonaniu uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz pokaz samoobrony w wykonaniu kadetów.

Uroczystości zakończył poczęstunek – żołnierska grochówka.

IV miejsce w "Klawiaturowym Wyzwaniu"

Uczniowie CKZiU zajęli IV miejsce w „Klawiaturowym Wyzwaniu” - Ogólnopolskim Konkursie Online w Pisaniu na Klawiaturze.

W tym roku odbywała się VI edycja konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo Polska – organizację non-profit działającą na rzecz popularyzacji umiejętności metodycznego pisania na klawiaturze. Konkurs trwało od listopada do grudnia 2018 roku i był przeprowadzony w IV etapach. W ramach każdego z nich uczestnicy przepisywali w czasie 10 minut dostępny w danym tygodniu tekst – możliwie bezbłędnie. W konkursie uczestniczyło 311 osób z całej Polski, w tym 17 uczniów CKZiU. Najlepiej w kategorii juniorów w klasyfikacji indywidualnej wypadł Mariusz Tyczyński, natomiast w kategorii seniorów – Hubert Lewandowski. Zespołowo drużyna z CKZiU zajęła IV miejsce, a uczestniczyło 31 szkolnych drużyn z całej Polski.

W konkursie uczestniczyli uczniowie: Mariusz Tyczyński, Michał Zdunek, Antoni Czupryński, Hubert Lewandowski, Kamil Starościk, Szymon Ostrowski, Bartosz Leśniewski, Michał Kaczorowski, Artur Korfanty, Mateusz Żbikowski, Patryk Ninierza, Patryk Wroński, Bartłomiej Kozikowski, Mateusz makowski, Jkub Trendowicz, Damian Kreński i Patryk Zembrzycki. Opiekun – pani Lucyna Szwed.

Finalistka Olimpiady Logistycznej

Julita Nasiłowska – uczennica klasy IV Technikum Logistycznego zakwalifikowała się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

7 grudnia br. w Bydgoszczy odbył się II etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wzięło w nim udział 5 uczniów klasy IV TL pod opieką pani Anny Romanowskiej. Tylko Julita zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 1 marca 2019 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Znalazła się w gronie 75 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy w Poznaniu powalczą o zwycięstwo i indeks WSL. Już teraz Julita jest zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W eliminacjach okręgowych odbywających się w kilku miastach o udział w poznańskim finale łącznie walczyło 8,3 tys. młodych logistyków.

Olimpiada nie należy do łatwych, warto więc przypomnieć, że przed kilkoma laty uczeń naszego Technikum Logistycznego jako trzecioklasista został jej zwycięzcą, rok później – już w czwartej klasie – potwierdził swoje umiejętności, zajmując drugie miejsce w Polsce.

 

 

 

Konkurs "Idą święta"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna CKZIU zorganizowała konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną pod hasłem „Idą święta…”. Wpłynęło 11 prac: stroiki, wieńce i ozdoby choinkowe. Jury w składzie: pani Alicja Wiśniewska – wicedyrektor, pani Anna Krawulska – pedagog szkolny, Paulina Pankowska z klasy 3 TE – członek SU- przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Anna Babska (3f ZSZ)

II miejsce - Joanna Sikorska (2f SB)

III miejsce - Jagoda Zielecka, Jakub Żulewski (1cTL)

Jurorzy wyróżnili również Karolię Bottcher i Wiktorię Durnakowską z klasy II TE.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)