strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyUWAGA! Akcja Honorowego oddawania krwi.

      1 kwietnia (poniedziałek) w godzinach 9.00 - 16.00 w sali gimnastycznej CKZiU przy ulicy Mazurskiej 28 odbędzie się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Gorąco zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji - darem swojej krwi można uratować czyjeś życie.

 

                                    

Powiatowy Konkurs Matematyczny

20 marca br. w CKZiU w Brodnicy odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł „ Matematyka Powiatu Brodnickiego” im. Marka Kaźmierkiewicza. W konkursie uczestniczyli uczniowie technikum z CKZiU w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. W ciągu 60 minut zmagali się z zadaniami wykraczającymi poza podstawę programową z matematyki, wymagającymi twórczego podejścia do sposobu rozwiązania. Tytuł „Matematyka Powiatu Brodnickiego” zdobył Grzegorz Biniecki z klasy IV Technikum Budownictwa (CKZiU) . II miejsce zajęła Agnieszka Siemińska z klasy IV Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół z Jabłonowa Pomorskiego. III miejsce – Małgorzata Laskowska z klasy IV Technikum Ekonomiv=cznego z CKZiU. .Jurorzy wyróżnili: Paulinę Siemińską z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Jabłonowa Pomorskiego oraz Monikę Gęborys z klasy III a Technikum Logistycznego z CKZiU. Organizacją konkursu zajmuje się od pierwszej edycji zespół nauczycieli matematyki z CKZiU: panie JowitaKisicka, Magdalena Chachulska i Alina Ronowicz,oraz pan Antoni Dogoński, który jest jednocześnie pomysłodawcą konkursu. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu ,pan Roman Pytlasiński; Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pan Stanisław Czajkowski, pani Marianna Kaźmierkiewicz, żona zmarłego w 2009 roku Marka Kaźmierkiewicza, byłego wicestarosty brodnickiego i patrona konkursu oraz Dyrektor CKZiU , pan Jacek Gniadkowski i Wicedyrektor CKZiU, pan Włodzimierz Gaca.

 

Zaproszenie do udziału w Konkursie Fotograficznym

Uwaga! Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym pt. „Wieś dawniej i dziś”. Regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszenia - wkrótce na stronie szkoły.

Informacji o Konkursie udziela  pan Sławomir Krawulski.

Kangur Matematyczny w CKZiU

21 marca br. uczniowie CKZiU po raz kolejny uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Główną ideą konkursu jest „sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i techników. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach. Atrakcyjność konkursu podnoszą wspólna dla wszystkich krajów data oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów. Zadania oraz termin ustalane są przez władze Stowarzyszenia „Kangourou Sans Frontie’res”. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.

W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 21 uczniów. Rozwiązywali oni testy w kategoriach Junior i Student. Wyniki poznamy w czerwcu.

Szkolnym koordynatorem jest pani Alina Ronowicz, przebieg konkursu nadzorowała również pani Anna Musierowicz.

"W karuzeli nałogów"

13 marca br. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy obejrzeli Brodnickim Domu Kultury przedstawienie pt. „W karuzeli nałogów” , przygotowane w ramach realizowanego w szkole Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

Przedstawienie przygotowały wg własnego scenariusza panie Ewelina Teska i Marzena Janiszewska, a wystąpili członkowie Szkolnej Grupy Teatralnej działającej w CKZiU. Spektakl składał się z sześciu scen prezentujących: powody sięgania po narkotyki, mechanizm uzależnienia, trudności w zerwaniu z nałogiem, upadek uzależnionego, a następnie jego metamorfozę i na końcu pouczenie. Czytelne symbole, świetnie dobrana muzyka oraz sugestywna gra młodych aktorów pokazały młodzieży destrukcyjny wpływ uzależnień na życie człowieka, który musi zmagać się z samotnością, depresją, poczuciem beznadziejności i bezradnością. Młodzież śledziła przeżycia głównej bohaterki – swojej rówieśniczki - z ogromnym przejęciem i wzruszeniem. Udział w przedstawieniu był pouczającą lekcją wychowawczą, dużo bardziej skuteczną niż pogadanka w sali lekcyjnej.

W przedstawieniu wystąpili: Klaudia Rudnik (3 TŻiUG), Aleksandra Pilewska ( 3 TRC),Kacper Gutowski (3 TRC),Jakub Czerwiński (3 TRC), Dominika Krajewska (3 TOR), Weronika Kaczyńska (3 TOR),Sylwia Szostakowska ( 3 TH), Piotr Puacz (3 TH),Łukasz Kamiński (3 TH),Katarzyna Otocka ( 2 b TI),Patrycja Swobodzińska (2 b TI),Daniel Kopaczewski (2 b TI), Adam Grapatyn (2 b TI),Radosław Bartnicki ( 2 TM), Adriana Ługowska (1 a TL), Karolina Orzoł ( 1 TH) i Kinga Keczmer ( 1 TH).

Asystent techniczny grupy - Marcin Sobierajski z klasy 2 TMR

Przedstawienie poprzedziła uroczystość wręczenia podziękowań wolontariuszom, którzy zaangażowali się w ubiegłoroczną akcję Szlachetnej Paczki. Dyplomy z gratulacjami pięknej postawy, która przynosi chlubę szkole, odebrali uczniowie: z klasy III Technikum Ekonomicznego –Ewa Rudnik, Marta Marchlewicz, Karolina Szlachta, Daria Bartnicka, Aneta Kobierska, Joanna Dam, Ewa Cackowska, Arleta Oleksiak, Sylwia Skulimowska; z klasy I Technikum ekonomicznego – Dominika łęgowska, Agnieszka Domżalska, Bartłomiej łęgowski, Damian Kaczyński; z klasy II Technikum Ekonomicznego – Alicja Rożentalska, Klaudia Zabłocka, Joanna Bartnicka; z klasy IV Technikum Ekonomicznego – Marta Aleksandrowicz, Karolina Brzoska, Izabela Stankowska; z klasy II a Technikum Logistycznego – Kinga Gajda, Patrycja Jankowska, Karol Lurka, Michał Wolski,; z klasy II b Technikum Logistycznego – Zuzanna Sobiesińska, Oliwia Klonowska, Natalia Kamińska, Wiktoria Becmer; z klasy I Technikum Organizacji Reklamy – Maja Horowitz, Julia Tabarkiewicz, Joanna Łukaszewska; z klasy I Technikum Hotelarskiego – Teresa Kowalewska, Patrycja Dembek, Zuzanna Kamińska, Martyna Gburczyk, Ilona Niedbalska oraz z klasy IV Technikum Hotelarskiego. Podziękowania odebrali również opiekunowie młodzieży, pani Katarzyna Klenowicz i pan Krzysztof Roznerski.Dyplomy wraz z Dyrektorem CKZiU, panem Jackiem Gniadkowskim , wręczali goście: Przewodniczący Rady Powiatu, pan Roman Pytlasiński, oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pan Stanisław Czajkowski.

 

 

 

"Srebrna Szkoła 2019"!

Technikum z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy w corocznym ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” zdobyło honorowy tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

W rankingu oddzielne kategorie stanowią licea i technika. W technikach kapituła bierze pod uwagę cztery kryteria:

• sukcesy w olimpiadach 20%

• matura – przedmioty obowiązkowe 20%

• matura – przedmioty dodatkowe 30%

• wyniki egzaminów zawodowych 30%

 

Technikum z CKZiU znalazło się na 209 miejscu w Polsce, a kapituła analizowała wyniki 1731 szkół. Tytuł „Srebrna Szkoła 2019” przysługuje placówkom, które zdobyły miejsca od 101 do 300. W województwie kujawsko –pomorskim CKZiU zajęło 12 miejsce.

Technikum w CKZiU kształci obecnie w 12 różnych zawodach. Od lat cieszy się dużym uznaniem młodzieży, o czym świadczy rosnąca liczba pierwszoklasistów mimo niżu demograficznego w regionie. O sukcesie technikum zadecydowała wysoka zdawalność matur i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe – zawsze jest ona wyższa od średniej zdawalności w województwie kujawsko – pomorskim i w Polsce.

 

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)