strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyKomunikat

W związku z obowiązującymi obostrzeniami związanym z pandemią zostają odwołane Drzwi Otwarte, zaplanowane na 17-18 kwietnia br. Projekt zostanie zrealizowany w późniejszym terminie, jeśli poprawi się sytuacja epidemiologiczna w kraju i regionie. 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi zamieszczonymi na stronie szkoły oraz profilu fb. 

 

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych.

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych muszą już wkrótce podjąć bardzo ważną decyzję. Wybierają szkołę średnią, w której będą zdobywać wykształcenie, a może również zawód umożliwiający podjęcie pracy. Spieszymy z pomocą wszystkim niezdecydowanym. Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego korzyści z wyboru nauki w technikum lub szkole branżowej. Zapraszamy do nas - do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy: 

  *największej w regionie szkoły przygotowującej do  pracy zawodowej i dalszej edukacji na uczelniach wyższych, 

  *szkoły oferującej bardzo bogatą ofertę edukacyjną, 

* szkoły łączącej długoletnią tradycję z nowoczesnymi metodami nauczania,

* placówki przyjaznej uczniom, którzy mogą realizować swoje różne pasje i zawsze liczyć na wsparcie kadry pedagogicznej.

Zobacz: https://youtu.be/jyPDA1_xyg8

CKZiU ZAPRASZA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Uwaga! Komunikat!

Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych do 18 kwietnia. Ograniczona jest również praktyczna nauka zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników z branżowych szkół I stopnia.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Uwaga! Komunikat!

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.

Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r. Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Finaliści Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej

Mateusz Maćkowski i Karol Lurka – uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy – zakwalifikowali się do finału V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Jej celem jest zainteresowanie uczniów szkół średnich problematyką spedycyjną i logistyczną, poszerzenie nauczanych treści o zagadnienia wykraczające poza podstawy programowe, a bardzo przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Olimpiada jest skierowana głównie do uczniów techników kształcących w zawodach: technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz magazynier logistyk, ale biorą w niej udział również uczniowie liceów ogólnokształcących interesujący się problematyką logistyczną i wiążący z nią swoją dalszą edukację.

W CKZiU do etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie, przystąpiło 16 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Logistycznego. Ze względu na pandemię eliminacje odbyły się w formie zdalnej poprzez Classroom Meet. Do zawodów II stopnia zakwalifikowało się dwóch uczniów klasy maturalnej – Mateusz Maćkowski i Karol Lurka. Obydwaj 5 marca uczestniczyli w II etapie Olimpiady – również w formie zdalnej. Świetnie  poradzili sobie z zadaniami i znaleźli się w gronie 38 najlepszych uczestników z całej Polski zakwalifikowanych do finału.

Finał jest zaplanowany na 8-9 kwietnia br., jednak organizatorzy zastrzegają sobie ewentualną zmianę terminu, ponieważ tym razem uczestnicy spotkają się na Uniwersytecie Gdańskim, aby „na żywo” powalczyć o tytuły laureatów, które m.in. zwalniają z  części teoretycznej egzaminu zawodowego. Termin musi więc uwzględniać sytuacje epidemiczną w województwie pomorskim. Gratulujemy Mateuszowi i Karolowi tytułu finalisty, który jest już dużym osiągnięciem, świadczy o wiedzy, kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów związanych z wykonywaniem zawodu logistyka. Trzymamy kciuki za sukces w Gdańsku.

Opiekunem uczniów jest Joanna Gutowska – nauczyciel przedmiotów logistycznych w CKZiU w Brodnicy.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)