strzałka do góry na główną
logo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy

logo brodnicalogo jelonek


Uwaga! Rekrutacja

 

Trwa rekrutacja uczniów do klas pierwszych - do szkół  dziennych, zaocznych oraz wieczorowych.

Aktualna oferta edukacyjna, Regulamin rekrutacji oraz wzory podań do pobrania dostępne:

http://ckziubrodnica.pl/ckziu/oferta-dzienna.html

Majówka Patriotyczna

12maja br. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uczestniczyli w VIII Brodnickiej Majówce Patriotycznej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.30 na boisku Gimnazjum nr 1, skąd uczestnicy przeszli na brodnicki Rynek, a tam otrzymali zadania do zrealizowania w kilku punktach miasta, między innymi w piwnicach zamkowych, biurach poselskich PiS –u, PSL – u, partii Kukiz 15, Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Ośrodku OSiR – zakole Drwęcy. Majówka zakończyła się o godzinie 24.00.

CKZiU było jednym z organizatorów Majówki. Nauczyciele i uczniowie Technikum im. Zesłańców Sybiru czekali na uczestników Majówki w siedzibie WTZ, tam przeprowadzali debatę na temat Konstytcji 3 Maja i  ewentualnych konsekwencji, gdyby udało się wprowadzić w życie jej postanowienia. Natomiast nauczyciele i uczniowie Technikum z ulicy Mazurskiej przyjmowali uczestników Majówki na zakolu Drwęcy. Młodzież miała za zadanie złożyć flagę Polski (10m x 4m) i rozwiązać krzyżówkę dotyczącą czasów Konstytucji 3 Maja. Na zakolu Drwęcy nauczyciele i uczniowie klas mundurowych TL przygotowali też dla uczestników Majówki ognisko integracyjne.

Impreza – jak co roku – dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń, była doskonałą lekcją patriotyzmu, poszerzyła wiedzę uczniów na temat historii Polski i naszego regionu.

Nauczyciele CKZiU zaangażowani w przygotowanie Majówki: panie Wiesława Wróblewska, Honorata Karbowska, Joanna Olszewska, Katarzyna  Szymołon, Justyna Bartoszewska, Karolina  Olszewska  oraz panowie  Krzysztof  Błaszczyk i Mateusz  Gutfeld.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żywieniu

17 maja br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na ulicy Karbowskiej odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żywieniu skierowany do gimnazjalistów z naszego powiatu.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki CKZiU, panie Joanna Laskowska i Beata Jaczewska, a patronat objęło Starostwo Powiatowe.

W konkursie, którego tematem przewodnim były potrawy z makarony, uczestniczyło 50 uczniów z gimnazjów z Jastrzębia, Szczuki, Bobrowa, Świedziebni, Zbiczna, Górzna, Osieka  oraz Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

Zadania konkursowe zostały podzielone na dwa etapy. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań na temat zdrowego żywienia i właściwego przygotowywania posiłków. Sześciu uczniów z najlepszymi wynikami z testu zakwalifikowało się do części praktycznej polegającej na wykonaniu potrawy z makaronu.

Gimnazjaliści wykazali się dużym talentem kulinarnym i pomysłowością. Na stołach pojawiły się makarony z najróżniejszymi dodatkami, wyglądały apetycznie i – co najważniejsze – tak samo smakowały.

Konkursowe potrawy oceniali jurorzy: szef kuchni restauracji Vine Resort& Spa w Głęboczku, pan Marian Frankowski; kucharz tejże restauracji, pan Krzysztof Maciejewski; wicedyrektorzy CKZiU, pani Violetta Sternicka- Twarogowska i pan Jarosław Hiszpański oraz nauczycielka przedmiotów zawodowych w CKZiU, pani Lidia Czerwińska.

I miejsce zajęła Patrycja Cichocka z Gimnazjum w Szczuce, II miejsce – Ewa Zielińska z Gimnazjum w Świedziebni, a III miejsce zdobyła Julia Mieczyńska z Gimnazjum w Bobrowie.

Jurorzy wyróżnili również: Katarzynę Lewandowską z Gimnazjum w Górznie, Aleksandrę Zielińską z Gimnazjum w Zbicznie oraz Agatę Piątek z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Wicestarosty Brodnickiego, Mariusza Klonowskiego oraz wicedyrektorów CKZiU, panów Tomasza Słabkowskiego i Jarosława Hiszpańskiego.

Nauczyciele i uczniowie CKZiU przygotowali wiele dodatkowych atrakcji dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Gimnazjaliści obejrzeli pokaz kulinarny w wykonaniu szefa kuchni restauracji Vine Resort& Spa w Głęboczku, pana Mariana Frankowskiego; pokaz baristyczny przygotowany przez panią Katarzynę Michalską oraz pokaz obsługi gości w wykonaniu uczniów CKZiU, a poza tym uczniowie zwiedzili szkołę, spędzili czas w miłej atmosferze, utwierdzili się w przekonaniu, że gotowanie może być przyjemnością i sztuką jednocześnie.

Konkurs nie mógłby odbyć się bez sponsorów: Vine Resort& Spa w Głęboczku, p. Justyna Rumińska – pensjonat Dworek Polski, p. Kazimierz Skiba – restauracja U Bosmana, p. Zbigniew Raniszewski – restauracja Pod Kominkiem, p. Adam Szulc – Firma Handlowo – usługowa. Szczególne podziękowanie za duże zaangażowanie w organizacji konkursu należy się panu Marianowi Frankowskiemu.

Hurrra Matura

4 maja br. rozpoczęły się egzaminy maturalne - pierwsze w CKZiU.

Wszyscy maturzyści z  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego piszą egzaminy z języka polskiego, matematyki i geografii  w hali sportowej na ulicy Karbowskiej. Język polski pisało 236 osób, matematykę - 258, geografię - 160. Już można powiedzieć, że Dyrekcja i zespoły nadzorujące zdały egzamin celująco, ponieważ pod względem organizacyjnym wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z planem. Czy maturzyści poradzą sobie równie dobrze? Pierwsze wrażenia po egzaminie z języka polskiego napawają optymizmem. Trzymajmy kciuki!

Drzwi Otwarte w CKZiU

25 kwietnia 2016 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyły się pierwsze w historii placówki Drzwi Otwarte.

Siedziba CKZiU mieści się w szkole przy ulicy Mazurskiej, więc tu zaproszono gimnazjalistów z Brodnicy i okolicznych miejscowości, by zaprezentować im ofertę edukacyjną największej w powiecie szkoły przygotowującej do zawodu i egzaminów maturalnych, zlokalizowanej w trzech budynkach: na ulicy Mazurskiej 28, Karbowskiej 29 i Alei Leśnej 2.

Przybyło około 500 uczniów, którzy już wkrótce kończą gimnazjum i muszą podjąć decyzję o dalszym kształceniu, a CKZiU może im zaoferować niezwykle bogatą ofertę. Centrum prowadzi nabór do 13 techników: ekonomicznego, mechatronicznego, informatycznego, cyfrowych procesów graficznych, logistycznego (klasa cywilna i mundurowa), handlowego, rolniczego, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, , architektury krajobrazu, hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych, organizacji reklamy oraz budownictwa.

W szkołach branżowych I stopnia (obecnie zasadnicza szkoła zawodowa) można zdobyć każdy zawód. Nowością w roku szkolnym 2017/2018 będzie nabór do szkoły branżowej I stopnia o profilu sportowym. Uczniowie będą tu uczyć się wybranego zawodu, a poza tym trenować piłkę nożną dzięki zwiększonej liczbie godzin wychowania fizycznego oraz współpracy szkoły z brodnickim klubem Sparta.

CKZiU posiada również ciekawą ofertę kształcenia dla dorosłych: liceum ogólnokształcące, szkoły policealne oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Gimnazjaliści zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat pełnej oferty kształcenia, a następnie zwiedzali szkołę pod opieką członków Samorządu Uczniowskiego.

W poszczególnych salach oraz na boisku szkolnym na przybyłą młodzież czekały wystawy i prezentacje multimedialne, umożliwiające dokładne zapoznanie się ze wszystkim zawodami: nauczane przedmioty, egzaminy, możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Uczniowie CKZiU  prezentowali przed młodszymi kolegami swoje umiejętności zawodowe, np. nakładanie tynków, praca recepcjonisty hotelowego, konstruowanie urządzeń mechatronicznych, przyrządzenie deserów, sztukę carvingu i inne. Uczniowie klasy mundurowej Technikum Logistycznego zaprezentowali swoje umiejętności strzeleckie oraz przygotowali pokaz samoobrony.

Były również stoiska prezentujące koła zainteresowań oraz sukcesy uczniów CKZiU w konkursach i zawodach. Uczniowie CKZiU chwalili się organizowaną w szkole wymianą międzynarodową, stażami zagranicznymi oraz umowami partnerskimi z uczelniami wyższymi i zakładami pracy, dzięki którym młodzież efektywniej przygotowuje się do przyszłej pracy lub podjęcia studiów wyższych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko doradców zawodowych. Gimnazjaliści, którzy nie mieli jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, otrzymali fachową pomoc umożliwiającą lepsze poznanie własnych zdolności i predyspozycji zawodowych.

Drzwi Otwarte w CKZiU wykorzystali też lokalni pracodawcy, by zachęcić uczniów do nauki w szkole branżowej I stopnia. Swoje stoiska przygotowały m.in. firmy SITS, serwis Kamiński, Kom – Bud, Multi i inne.

Uczniowie CKZiU przygotowali też dla gimnazjalistów część rozrywkową: pokaz zumby, występy muzyczno-wokalne oraz pokazy cyrkowe.

Młodzież coraz chętniej wybiera naukę w szkołach, które dają zawód i perspektywę zatrudnienia. Tę tendencję dało się zauważyć podczas rozmów z gimnazjalistami. Wielu spośród uczestników Drzwi Otwartych deklarowało chęć nauki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jakie będą ostateczne decyzje, okaże się już wkrótce.

 

 

 

Ogólnololski Konkurs Fryzjerski w CKZiU

25 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ulicy Mazurskiej odbył się Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski „Fryzura z wybiegu – nowoczesne trendy”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie w zawodzie fryzjer ze szkół z Rypina, Grudziądza, Bydgoszczy, Olsztyna, Warszawy oraz z Brodnicy.

Adepci fryzjerstwa mieli za zadanie wykonanie fryzury oraz makijażu modelce prezentującej się na wybiegu. Wszystkie fryzury wyróżniały się pomysłowością i oryginalnością.

Prace uczniów oceniało jury w składzie: Zuzanna Sumirska (autorka podręczników fryzjerskich), Małgorzata Łaszewska (koordynator współpracy ze szkołami z firmy Fale Loki Koki), Daniel Bandrowski (przedstawiciel branży fryzjerskiej), Paula Skaralewicz (przedstawiciel branży kosmetycznej) oraz Magdalena Rumińska ( przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych).

I miejsce i Puchar Starosty Powiatu Brodnickiego zdobył Adrian Dziewulski z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie. II miejsce i Puchar Starszego Cechu Rzemiosł Różnych wywalczyła Karolina Kilanowska reprezentująca organizatorów, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Puchar Dyrektora CKZiU za zajęcie III miejsca trafił do Julii Lisiewicz z Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy.

Laureaci oprócz pucharów otrzymali też nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Fale Loki Koki oraz firmę Oriflame.

Jurorzy wyróżnili również: Lisińską Weronikę z CKZiU w Brodnicy, Daniela Gabryszewskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie oraz Katarzynę Chyżyńską z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Olsztynie. Nagrody dla wyróżnionych ufundowały firmy Fale Loki Koki, Artego oraz Suzi.

Wyróżnienia za szczególne wrażenie artystyczne przyznawali sponsorzy. Aż trzy nagrody trafiły do Daniela Gabryszewskiego z Rypina, który został wyróżniony przez członków jury: Zuzannę Sumirską, Paulę Skaralewicz i Daniela Bandrowskiego. Firma Fale Loki Koki wyróżniła nagrodą Katarzynę Chyżyńską z Olsztyna, Firma Meble Krajewski – Paulinę Cytloch z Brodnicy, Cech Rzemiosł Różnych – Oliwię Góralską z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Grudziądzu, firma Artego ufundowała nagrodę dla Weroniki Lisińskiej z Brodnicy, a Ewa Łukaszewska, nauczyciel zawodu z CKZiU, wyróżniła Angelikę Kochanowską.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa