strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w BrodnicyUwaga absolwenci!

Świadectwa maturalne oraz zaświadczenia będą wydawane 11 sierpnia 2020 r. (wtorek) w sali nr 6 na ul. Mazurskiej 28 wg następującego harmonogramu:

 • godz. 9.00 – TL, TOR
 • godz. 10.00 – TE, TB, TM
 • godz. 11.00 – TI, TMH, TRC
 • godz. 12.00 – TŻ, LO, absolwenci 2019

Przypominamy, że w budynku szkoły obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk oraz zachowywanie dystansu.

Prosimy o przybycie z własnym długopisem.

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Uwaga! Informacje dla osób zdających egzaminy oraz biorących udział w konsultacjach z nauczycielami.

List Dyrektora CKZiU

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Dobiegł końca nietypowy i trudny rok szkolny. W salach lekcyjnych już od marca było pusto i cicho, bo z dnia na dzień musieliśmy zorganizować zdalne nauczanie. Takie rozwiązanie było podyktowane troską o zdrowie nas wszystkich.

Kształcenie na odległość okazało się trudnym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Wymagało od nauczycieli kreatywności, szukania nowych metod pracy, spędzania wielu godzin przed komputerem.

Drodzy  Uczniowie, na pewno wiele razy brakowało Wam bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, a przede wszystkim z rówieśnikami. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie zawsze nasza internetowa szkoła funkcjonowała idealnie, ale wszyscy zdobyliśmy nowe doświadczenia, które pozwolą nam w przyszłości lepiej wykorzystywać nowe technologie w procesie nauczania.

Szanowni Nauczyciele. Dziękuję Wam za zaangażowanie, wytrwałość, cierpliwość i przede wszystkim dużą wyrozumiałość wobec uczniów, którzy spóźniali się z wysyłaniem zadań domowych, mieli problemy ze sprzętem, a czasami z własnymi emocjami, bo przerastała ich nowa sytuacja. Podziękowania należą się również uczniom. Większość z Was wykazała się odpowiedzialnością i samodzielnością, pracowała z dużym zaangażowaniem. Efekty tej pracy widać na Waszych świadectwach.

Gratuluję wszystkim promocji do następnej klasy, a szczególnie gratuluję uczniom kończącym Szkołę Branżową. Życzę Wam wielu sukcesów w pracy zawodowej i zachęcam do kontynuowania nauki, zdobywania nowych kwalifikacji.

Dziękuję również rodzicom za wspieranie nauczycieli, zrozumienie trudnej sytuacji i mobilizowanie młodzieży do wysiłku.

Przed nami upragnione wakacje. Jednak nie będą one takie jak zawsze. Wciąż musimy zachowywać dużą ostrożność, wykazywać się rozsądkiem, przestrzegać obowiązujących przepisów, troszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich. Wszyscy marzymy o wypoczynku nad wodą, wyjazdach i zwyczajnych spotkaniach w gronie znajomych, ale nie wolno nam zapomnieć, że wciąż obowiązuje stan pandemii. Życzę wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji, abyśmy mogli spotkać się za dwa miesiące – zdrowi, wypoczęci, pełni energii i zapału do pracy.

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy

Jacek Gniadkowski

 

Ostatnie pożegnanie

Dnia 10 czerwca br. delegacja nauczycieli i uczniów CKZiU pożegnała śp. Jarosława Michałowskiego – Prezesa Koła Związku Sybiraków w Brodnicy. Pełnił tę funkcję od 2005 roku. Był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym i Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci, Medalem Pro Memoria, Medalem Pro Patria.

W roku 2005 zainicjował współpracę ze szkołą ( wówczas Zespołem Szkół Rolniczych). Zaowocowała ona nadaniem szkole imienia Zesłańców Sybiru oraz przekazaniem sztandaru Koła. Z Jego pomocą powstała Izba Pamięci a przy szkole wmurowano pamiątkowy obelisk ku czci Zesłanych na Syberię.

Po powołaniu CKZiU rozpoczął się kolejny etap współpracy społeczności szkolnej ze Związkiem Sybiraków w Brodnicy oraz z Panem Jarosławem Michałowskim.

Co roku 17 września członkowie Koła z panem Jarosławem uczestniczyli w organizowanych w CKZiU uroczystych obchodach Dnia Sybiraka, a w lutym w Dniach Patrona Szkoły.

Pan Jarosław Michałowski bardzo lubił spotykać się z młodzieżą. Dzięki niemu uczniowie, podczas żywych lekcji historii w Izbie Pamięci, poznali dramat wywózek i życie na Syberii. Zawsze z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem słuchali relacji świadka, który przeżył piekło zesłania, zachowując pogodę ducha i wiarę w ludzi.

Pana Jarosława Michałowskiego zapamiętamy jako wielkiego patriotę, wspaniałego organizatora różnych przedsięwzięć, człowieka oddanego swojej misji – przekazania kolejnym pokoleniom wiedzy o losie Zesłańców Sybiru.

W myśl sentencji A. Mickiewicza ,, Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie” – my - społeczność CKZiU - obiecujemy stać na straży Pamięci o Sybirakach. Zachowamy też w pamięci i swoich sercach pamięć o wieloletnim Prezesie Koła Sybiraków w Brodnicy, śp. Jarosławie Michałowskim.

Zawody strzeleckie

W czerwcu br. uczniowie CKZiU odnosili sukcesy w zawodach strzeleckich.

6 czerwca uczniowie brali udział otwartych zawodach w strzelectwie sportowym o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Brodnicy, które odbyły się na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.
Zawody przeprowadzono w strzelaniu z karabinka KBKS do tarczy TS- 1 na odległość 50 m postawa – leżąc z podpórką. Każdy z zawodników otrzymywał po 13 pocisków. Do punktacji liczono 10 najlepszych strzałów.

W klasyfikacji indywidualnej wśród juniorów I miejsce wywalczył Mikołaj Pindera wynikiem 86 pkt. /100 możliwych.

II miejsce zajął Łukasz Czerwiński z wynikiem 80 pkt.

III miejsce zajął Hubert Lisiński z wynikiem 80 pkt.

 1. W klasyfikacji drużynowej juniorów I miejsce zajęła drużyna w składzie: Jan Jasiński, Hubert Lisiński i Łukasz Czerwiński z wynikiem 235 punktów.  II miejsce zajęła drużyna w składzie: Patryk Gutowski, Justyna Deja, Mikołaj Pindera z wynikiem 234 punktów

13 czerwca uczniowie brali udział w otwartych zawodach w strzelectwie sportowym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Tygodnia LOK o Puchary Burmistrza, Starosty Brodnickiego i Wójta Gminy Brodnica. Zawody odbyły się na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.
Polegały na strzelaniu z karabinka KBKS do tarczy TS- 1 na odległość 50 m postawa – leżąc z podpórką. Każdy z zawodników otrzymywał po 13 pocisków. Do punktacji liczono 10 najlepszych strzałów.

W klasyfikacji indywidualnej wśród juniorów II miejsce wywalczyła Justyna Deja z wynikiem 88 pkt. na 100 możliwych. III miejsce zajął Mikołaj Pindera z wynikiem 85 pkt.

W klasyfikacji drużynowej wśród juniorów I miejsce zajęła drużyna w składzie: Patryk Gutowski, Justyna Deja, Mikołaj Pindera z wynikiem 255 pkt.

Opiekunem strzelców jest p. Krzysztof Suchorab.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)