strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

CZYTANIE NA EKRANIE

30 stycznia 2019 r. uczniowie CKZiU po raz kolejny wzięli udział w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie”. Program nagrywany jest w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Nasi uczniowie zaprezentowali tym razem twórczość Andrzeja Bursy – polskiego poety, prozaika, dramaturga i dziennikarza, który należał do pokolenia „Współczesności” i zaliczany jest do kręgu poetów wyklętych. Wiersz pt. „Nauka chodzenia” wyrecytowała Alicja Rożentalska (2TE), a „Zgaśnij księżycu” zaprezentowała Klaudia Zabłocka (2TE).

Uczennice przygotowała B. Zakrzewska. Program do obejrzenia w TV Eltronik 5.02. br. Zapraszamy.

KONKURS "IDĄ ŚWIĘTA"

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia biblioteka szkolna CKZIU zorganizowała konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną pod hasłem „Idą święta…”. Celem konkursu było: zachęcenie uczniów do kultywowania tradycji i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie kreatywności i ciekawości wśród młodzieży, propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocja biblioteki.

Wpłynęło 11 prac: stroiki, wieńce i ozdoby choinkowe. Jury w składzie: pani Alicja Wiśniewska – wicedyrektor, pani Anna Krawulska – pedagog szkolny, Paulina Pankowska z klasy 3 TE – członek SU przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Anna Babska (3f ZSZ)

II miejsce - Joanna Sikorska (2f SB)

III miejsce - Jagoda Zielecka, Jakub Żulewski (1cTL)

Jurorzy wyróżnili również Karolinę Bottcher i Wiktorię Durnakowską z klasy II TE.

Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców CKZiU oraz Zakład Cukierniczy „Vobro” nastąpiło 18 grudnia 2018 w bibliotece szkolnej przy

ul. Mazurskiej. Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie.

 

CZYTANIE NA EKRANIE

 

12 grudnia br. uczniowie CKZiU po raz kolejny uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie”, przygotowywanego we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem program został zrealizowany wg pomysłu nauczycieli i uczniów CKZiU i dotyczył Świąt Bożego Narodzenia w literaturze. Fragmenty czytanych powieści zaprezentowały różne polskie Święta – radosne, w gronie bliskich i smutne, z dala od ojczyzny:

Patrycja Domżalska (IV TE) – W. Reymont „Chłopi” – „Wigilia u Borynów”.

Radosław Bartnicki (II TM) – M. Wańkowicz „Szczenięce lata ”– „Wigilia w dworze”.

Bartłomiej Łęgowski (I TE) – G. Herling – Grudziński „Inny świat” – „Boże Narodzenie w sowieckim łagrze”.

Anna Wieczorek ( II TE) – B. Rybałtowska „Szkoła pod baobabem” – „Święta w Afryce” (u Polaków , którym udało się opuścić sowieckie łagry).

Julia Wojtaszczyk (II TB) – M. Kordel „Anioł do wynajęcia” - „Współczesna Wigilia”.

pani Beata Zakrzewska – A. Ficner – Ogonowska „ Szczęście w cichą noc” – „Tradycje wciąż żywe”.

                                   Przygotowanie uczniów - panie Beata Zakrzewska i Barbara Stefańska.

 

CZYTANIE NA EKRANIE

21 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz”. Programy są przygotowywane we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem był on poświęcony twórczości Edwarda Stachury – niepokornego poety, którego znamy głównie dzięki piosenkom, a jest również autorem wierszy, opowiadań, powieści, felietonów. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Alicja Rożentalska (II TE) – fragment „Oto”; Wiktoria Durnakowska (II TE) – „Idź dalej”; Klaudia Zabłocka (II TE) – „Dookoła mgła”; Bartłomiej Łęgowski (I TE) - „Z nim będziesz szczęśliwsza".

Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką nauczycieli – Beaty Zakrzewskiej i Barbary Stefańskiej. Program z ich udziałem – w TV Eltronik od 27 listopada br. Zapraszamy do oglądania.

JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ WOLNOŚCI

 

15 listopada 2018 w bibliotece szkolnej przy ul. Karbowskiej odbyło się uroczyste czytanie fragmentów homilii, wspomnień oraz listów papieża Jana Pawła II przygotowane przez młodzież należącą do Hufca Pracy. Biblioteka włączyła się w tę uroczystość przygotowując wystawę plakatów, fotografii, albumów, biografii poświęconych papieżowi – Polakowi oraz książek jego autorstwa.

ZBIERAJ Z NAMI NAKRĘTKI DLA KRYSTIANKA

Od kilku lat młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w zbieraniu plastikowych nakrętek dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki wsparciu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły udało nam się wesprzeć rehabilitację kilkorga dzieci. Jednak potrzeby są wciąż bardzo duże, dlatego nie rezygnujemy.

Od marca 2017 roku zbieramy nakrętki dla Krystianka, który jest opóźniony psychoruchowo, ma niedosłuch, nie widzi.

Nauczyciele bibliotekarze z ulicy Mazurskiej zwracają się z prośbą do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o wzięcie udziału w akcji charytatywnej.

Jeżeli masz w domu nakrętki, przynieś je do biblioteki lub do p. K. Klenowicz, p. I Grzeszkiewicz. AKCJA WCIĄŻ TRWA - ZA OKAZANĄ POMOC - DZIĘKUJEMY!


 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)