strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


CKZiU
ul. Karbowska 29
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-49-01
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji do technikum po szkole podstawowej i gimnazjum dostępne na tablicach informacyjnych w budynku na ulicy Mazurskiej.

Aktywne lato w Mrągowie

W dniach 24-30 czerwca 27 uczestników jednostek Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP uczestniczyło w obozie wypoczynkowym „Aktywne lato w Mrągowie’. Brodnicę reprezentowała piątka uczestników Hufca Pracy, będących uczniami Szkoły Branżowej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Głównym celem przedsięwzięcia było zapewnienie młodzieży aktywnego i bezpiecznego wypoczynku, poznanie walorów Warmii i Mazur, możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych oraz rozwijania zainteresowań.

Program przedsięwzięcia był bardzo atrakcyjny. Młodzież skorzystała z wycieczek pieszych po Mrągowie oraz Mazurskim Parku Krajobrazowym, korzystała z Plaży Miejskiej. Przeprowadzono także zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziewczęta wzięły udział w warsztatach „Jestem piękna”, w ramach których zdobyły wiedzę na temat stylizacji paznokci oraz rzęs. Z kolei chłopcom zorganizowano zajęcia „Zostanę operatorem wózka widłowego”, wprowadzające ich w tajniki pracy operatora wózka widłowego. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności sportowe podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią oraz pokonać słabości w parku Linowym w Mrągowie. W programie obozu znalazło się jeszcze wyjście do Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz uczestnictwo w Dniach Mrągowa.

 

Uwaga!

Zmiana zarządzenia Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Wiecej informacji pod  linkiem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz w Regulaminie Rekrutacji na stronie szkoły: Rekrutacja CKZiU

Wycieczka do Torunia

30 maja 2019r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Branżowej oraz SPdD i GdD w CKZiU, będący jednoczenie uczestnikami Ochotniczego Hufca Pracy w Brodnicy, uczestniczyli w wycieczce do Torunia.

 1. zwiedziła Muzeum Etnograficzne – poznała dawne warunki życia i pracy mieszkańców wsi, obejrzała chałupy, zabudowania gospodarcze, wiatrak i młyn wodny. Zwiedzanie pod opieką przewodnika było żywą i bardzo ciekawą lekcją historii, a pięknie zlokalizowane obiekty muzealne dały też możliwość relaksu. Kolejnym punktem programu były zajęcia sportowe w parku trampolin JUMP ARENA. Przewodnicy rozpoczęli od rozgrzewki, aby wszyscy mogli bezpiecznie wykonywać ewolucje sportowe. Każdy dobierał sobie strefę zabawy i relaksu odpowiednią do własnych umiejętności i sprawności fizycznej. Po intensywnym wysiłku fizycznym wszyscy z apetytem zjedli obiad w stołówce Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu, a potem doskonałych humorach powrócili do Brodnicy.Opiekę nad grupą sprawowali: Izabela Cieszyńska, Marek Bukowski, Iwona Meller i Anna Grążawska.

Porządkowanie cmentarzy na Wołyniu

W dniach 16-21 maja czterech uczestników Hufca Pracy z Brodnicy (Uczniowie CKZiU) wraz z Komendantem Hufca Karoliną Nadarzewską porządkowało cmentarze kresowe na Wołyniu. Wołyń to miejsce szczególne na polskiej mapie pamięci, naznaczone kilkusetletnią historią kultury i tradycji Polaków oraz Ukraińców. Po gehennie II wojny światowej pozostały cmentarze… Od dziesięciu lat Fundacja Niepodległości z Lublina organizuje kilkunastodniowe wyjazdy na Wołyń, podczas których młodzież z terenu całej Polski ratuje polskie nekropolie i miejsca pamięci na byłych Kresach II RP.

W dniach 16-21 maja czterech uczestników Hufca Pracy z Brodnicy (Uczniowie CKZiU) wraz z Komendantem Hufca Karoliną Nadarzewską uczestniczyło w tegorocznym wyjeździe wolontariuszy na Wołyń. Uczestnicy to 65- osobowa grupa młodych ludzi z całej Polski. Zakwaterowali się w Sołowiczach (Obwód Wołyński), skąd codziennie ruszali porządkować zapomniane polskie cmentarze – w Przewałach, Tuszysku i Kupiczowie. Była to ciężka, ale owocna praca dająca ogromną satysfakcję.W czasie wieczornych biesiad młodzież śpiewała pieśni patriotyczne i poznawała ciekawe historie polskiego czynu niepodległościowego, ze szczególnym uwzględnieniem działalności „Żołnierzy Niezłomnych”.

Zawody strzeleckie

13 maja br. uczestnicy 2-1 Hufca Pracy, uczniowie CKZiU w Brodnicy, uczestniczyli w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy Rady Młodzieży.  Zawody odbyły się w strzelnicy w budynku Ligi Ochrony Kraju, czuwali nad nimi profesjonalni instruktorzy. Na wstępie młodzież przeszła szkolenie, zapoznała się z obsługą broni i zasadami bezpieczeństwa. Następnie w kilkuosobowych grupach uczestnicy – po kilku strzałach próbnych – stanęli do rywalizacji, która polegała na oddaniu dziesięciu strzałów do dwóch tarcz. Po zsumowaniu punktów najlepszym strzelcem okazał się Michał Kalczyński, tuż za nim Dominik Ługiewicz oraz Adam Guz – uczniowie szkoły branżowej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez 2-1 HP we współpracy z LOK i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)