strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


CKZiU
ul. Karbowska 29
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-49-01
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Zawody strzeleckie

13 maja br. uczestnicy 2-1 Hufca Pracy, uczniowie CKZiU w Brodnicy, uczestniczyli w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy Rady Młodzieży.  Zawody odbyły się w strzelnicy w budynku Ligi Ochrony Kraju, czuwali nad nimi profesjonalni instruktorzy. Na wstępie młodzież przeszła szkolenie, zapoznała się z obsługą broni i zasadami bezpieczeństwa. Następnie w kilkuosobowych grupach uczestnicy – po kilku strzałach próbnych – stanęli do rywalizacji, która polegała na oddaniu dziesięciu strzałów do dwóch tarcz. Po zsumowaniu punktów najlepszym strzelcem okazał się Michał Kalczyński, tuż za nim Dominik Ługiewicz oraz Adam Guz – uczniowie szkoły branżowej.

Spotkanie zostało zorganizowane przez 2-1 HP we współpracy z LOK i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.

 

Stypendia za dobre wyniki

Stypendia będą wypłacane w sekretariatach w podanych poniżej terminach: 

 • ul. Karbowska  - poniedziałek 13.05.2019 r. godz. 10.00-14.00
 • ul. Mazurska - wtorek 14.05.2019 r. godz. 8.00-15.00

 

Uczniowie CKZiU na konferencji

4 kwietnia br. w Brodnicy odbyła się konferencja „Współpraca międzysektorowa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej”. Uczestniczyła w niej wicedyrektor Violetta Sternicka – Twarogowska wraz z uczniami: Mateuszem Jasienieckim i Markiem Klonowskim z klasy II TMR oraz Agatą Szurgot, Jakubem Gmińskim, Aleksandrą Wiśniewską i Arkadiuszem Mazurem z klasy II TOR.

Podczas konferencji omawiano między innymi dobre praktyki podmiotów ekonomii społecznej w województwie kujawsko – pomorskim, działania misyjne organizacji pozarządowych i ich wpływ na rynek pracy oraz zmiany roli organizacji pozarządowych w Brodnicy.

 

Uwaga! Komunikat Dyrektora CKZiU

Szanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w oświacie podjąłem decyzję o przesunięciu daty Różyczkowania. Różyczkowanie odbędzie się 24  maja 2019 r.

Świadectwa ukończenia szkoły uczniowie klas maturalnych otrzymają 26 kwietnia 2019r. Nowy termin Różyczkowania będzie miał miejsce po egzaminach maturalnych, co będzie „uroczystym zamknięciem kolejnego etapu edukacji”.

Za utrudnienia przepraszam, życzę wytrwałości.

Dyrektor

Jacek Gniadkowski

 

"Najsprawniejsi w zawodzie"

Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia w CKZiU w Brodnicy i brodnickiego Hufca pracy zajęli cztery pierwsze miejsca w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie”.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, jest podsumowaniem wkładu pracy nauczycieli, wychowawców i instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz sprawdzianem przygotowania zawodowego młodych ludzi, którzy dzięki niemu mają możliwość weryfikacji wiedzy i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Każda edycja konkursu obejmuje zawody nie tylko cieszące się największą popularnością wśród młodzieży, ale także wymagające dużej samodzielności i kreatywności na bazie zdobytych wiadomości i umiejętności.

Etap wojewódzki tegorocznej edycji konkursu odbył się 4.04.2019r. w Bydgoszczy. Z brodnickiego Hufca Pracy do rywalizacji przystąpili młodzi mechanicy pojazdów samochodowych: Jakub Wolentarski, Eryk Zdrojewski, Krystian Liszewski oraz Mateusz Kaźmierczyk. Chłopcy są uczniami klasy III a Szkoły Branżowej w CKZiU. Konkurs składał się z części teoretycznej sprawdzającej w formie testu wiedzę z zakresu kwalifikacji zawodowych oraz części praktycznej, polegającej na wykonaniu zestawu czynności diagnostyczno-naprawczych. Ocenie podlegało m. in. planowanie działań, organizacja stanowiska pracy i jakość wykonania zleconych zadań z zachowaniem stosownych przepisów. Po zliczeniu punktacji okazało się, że reprezentacja z Brodnicy zajęła cztery pierwsze miejsca w swojej kategorii. Najlepszy z brodniczan – Jakub Wolentarski – zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w maju w Gołdapi.

Nie byłoby sukcesu uczniów, gdyby nie zaangażowanie instruktorów praktycznej nauki zawodu, u których odbywają praktyki zawodowe: Mirosława Tarnowskiego („Mechanika Pojazdowa” Mirosław Tarnowski) oraz Ryszarda Rogowskiego („Zakład Mechaniki Pojazdowej” Ryszard Rogowski).

Zajęcia na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim.

21 marca br. uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w kolejnej edycji zajęć ze studentami Wydziału Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Grupę brodniczan powitała pani prof. Mirosława Karpińska – Tymoszczyk – kierownik Katedry Żywienia Człowieka, która zapoznała uczniów z organizacją procesu edukacyjnego studentów kierunku żywienia i dietetyki. Następnie w pracowni „Technologii ciast i deserów” odbyły się zajęcia z „Bloku ciast drożdżowych i kruchych”. Pracą studentów kierował pan Tomasz Aleksandrowicz – szef wiodącej firmy cukierniczej TORTEX – Olsztyn. Uczniowie obserwowali proces produkcji różnych odmian ciasta drożdżowego i kruchego. Brali udział w produkcji wyrobów pikantnych jak: pizze, tarty ze słonym nadzieniem, paszteciki oraz wyrobów słodkich: strucli makowych, minipączków, ciasteczek cynamonowych, rogalików z konfiturami. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było dokonanie oceny sensorycznej pralin czekoladowych, wykonanych wcześniej przez studentów na zajęciach z „Bloku czekolady i wyroby czekoladowe". Pani profesor zapoznała grupę z głównymi etapami procesu technologicznego produkcji pralin. Szczególną uwagę zwróciła na czynniki wpływające na uzyskanie wyrobów o najwyższej jakości.W trzeciej części zajęć, przyszli studenci, poznali profesjonalne laboratoria do wykonywania analiz fizyko-chemicznych i mikrobiologicznych żywności. Uczniowie obserwowali wykonywanie badania zawartości wyizolowanych frakcji protein z badanego produktu spożywczego.

Wyjazd zorganizowały i nad grupą czuwały nauczycielki przedmiotów zawodowych TŻ i UG – Izabela Cieszyńska I Hanna Jarzynka.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)