strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


CKZiU
ul. Karbowska 29
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-49-01
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Krakowska telewizja u brodnickich Zesłańców Sybiru

26 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ulicy Karbowskiej pracownicy Uniwersytetu Pedagogicznego wKrakowie oraz pracownicy krakowskiej telewizji nagrywali wspomnienia brodnickich Sybiraków.

Anna Hejczyk , Alicja Śmigielska , Monika Zemła oraz Mariusz Solarz – pracownicy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko- Pomorskiego oraz telewizją krakowską realizują projekt ,, Ocalić od zapomnienia ", w ramach którego są dokumentowane relacje świadków historii z całej Polski. Ty razem spotkali się z członkami Koła Związku Sybiraków w Brodnicy, z którymi przeprowadzili wywiady. Łącznie zostało nagranych ponad 10 godzin relacji - wspomnień Zesłańców Sybiry z Brodnicy.

Materiały te trafią do archiwum Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń w Krakowie. Będą stanowiły podstawę badań naukowych , prac doktoranckich a w przyszłości mogą posłużyć do stworzenia monografii filmowej.Wspomnienia były nagrywane w szkolnej izbie pamięci poświęconej tragedii zesłańców.

Goście spotkali się z Dyrektorem Szkoły, panem Jackiem Gniadkowskim, oraz wicedyrektorami, panią Violettą Sternicką – Twarogowską i panem Jarosławem Hiszpańskim oraz historyczką, panią Justyną Bartoszewską, zwiedzili izbę pamięci, bibliotekę, niektóre sale lekcyjne, skorzystali z zaproszenia na obiad, kawę i ciasto. Odjeżdżali pod dużym wrażeniem naszej gościnności, a przede wszystkim troski o to, by zachować dla przyszłych pokoleń pamięć o patronie szkoły – Zesłańcach Sybiru.

 

 

 

 

Edukacyjna wycieczka do Elbląga

19 kwietnia br. uczniowie Technikum Hotelarskiego uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Dominika Badaczewska i Joanna Krajnik brały udział w IX Konkursie Wiedzy o Hotelarstwie i Turystyce, natomiast klasa III TH zwiedzała hotele. Najpierw młodzież udała się do Hotelu Młyn*** i ****. Uczennice oprowadzał zastępca obiektu, który przedstawił jego krótką historię oraz pokazał sale rekreacyjno-wypoczynkowe. Jest to obiekt zabytkowy, który składa się z Zabytkowego Zespołu Młyna Wodnego posiadającego pokoje trzygwiazdkowe, restaurację i kilka sal konferencyjnych, a także z budynku Biblioteki z pokojami czterogwiazdkowymi , SPA oraz salami bankietowymi. Ogromne wrażenie na uczniach zrobiła Wieżyczka Widokowa, która mieści się na najwyższym poziomie obiektu. Widać z niej panoramę miasta.Drugim zwiedzanym obiektem był Hotel Elbląg****, który znajduje się na Starym Rynku. Obiekt posiada wiele sal SPA & WELLNESS, sale konferencyjne, restaurację, apartamenty oraz piękne urządzone jednostki mieszkalne. Dodatkową atrakcją jest usytuowanie w sąsiedztwie zabytkowych budowli.  Wyjazd młodzieży zorganizowały panie Katarzyna Michalska Beata Psuty.

Laureat konkursu "Indeks dla Rolnika"

Bartłomiej Lewicki, uczeń klasy IV Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, zajął III miejsce w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”.

Konkurs odbył się 12 kwietnia br. na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Finał poprzedzały eliminacje, w wyniku których do finału zakwalifikowało się 19 najlepszych uczniów szkół rolniczych z całej Polski. Zadanie uczestników polegało na wcześniejszym przygotowaniu prezentacji na temat „Soja – walory i zagrożenia w produkcji roślinnej i zwierzęcej”, a następnie przedstawieniu jej przed komisją konkursową i odpowiedzi na pytania jurorów. Bartłomiej Lewicki zajął III miejsce, uzyskał tytuł laureata konkursu „Indeks dla Rolnika”, otrzymał indeks na wyższą uczelnię i inne cenne nagrody. Warto przypomnieć, że Bartłomiej został laureatem konkursu „Indeks dla Rolnika” po raz trzeci: III miejsce w roku 2016, II miejsce w roku 2017. Tak więc jego sukces nie jest przypadkiem, świadczy o dużej wiedzy i świetnym przygotowaniu do zawodu. Opiekunką „ucznia na medal” jest nauczyciel przedmiotów zawodowych, pani Anna Rumińska.

 

Na Międzynarodowych Targach Gastronomicznych

23 marca 2018 r. uczniowie klasy II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz uczestniczyli w XX Międzynarodowych Targach Gastronomicznych oraz połączonych z nimi XI Międzynarodowych Targach Wyposażenia Obiektów Noclegowych World Hotel.Targi są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży HoReCa(Hotel, Restaurant, Catering). Wystawcy zaprezentowali najwyższej jakości wyposażenie gastronomiczne i hotelarskie oraz szeroką ofertę żywności, napojów i alkoholi. Tradycją targów są różne wydarzenia towarzyszące, między innymi: pokazy kulinarne, konkursy, a także warsztaty, szkolenia i seminaria. Ciekawą atrakcją był Festiwal Kuchni Greckiej prowadzony przez znanego podróżnika Teo Vavidisa. Udział w targach był dla uczniów CKZiU cenną lekcją poszerzającą wiedzę zawodową oraz zapoznającą z aktualnymi trendami i kierunkami rozwoju gastronomii.

Organizatorem wyjazdu była p. Joanna Laskowska, natomiast opiekunami panie Izabela Cieszyńska, Beata Jaczewska i Katarzyna Michalska

Wycieczka do Gdyni i Sopotu

16 marca br. uczniowie klas IITŻ i IITMH uczestniczyli w wycieczce do Sopotu i Gdyni.

Wycieczka w atrakcyjny sposób poszerzyła wiadomości uczniów z języka polskiego i wiedzy o kulturze. W Sopocie młodzież zwiedziła Galerię Sztuki Nowoczesnej i poznała dzieła współczesnych artystów. Wśród reakcji dominowało zadziwienie pomysłowością twórców połączone nierzadko z wielkim zaskoczeniem  tym, co bywa obecnie uważane za dzieło sztuki. W Galerii Figur Woskowych uczniowie cieszyli się możliwością sfotografowania się obok znanych „postaci” ze świata polityki, biznesu czy też sportu.Chwile relaksu zapewniły spacery – przy sopockim molo, ulicą Bohaterów Monte Cassino, a także przy gdyńskim porcie. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Lalka” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczniowie zachwycili się musicalową adaptacją arcydzieła prozy realistycznej (i raczej niechętnie czytanej lektury).

Opiekunowie – panie Ewelina Teska i Joanna Laskowska . Kierownik wycieczki – pani Marzena Janiszewska.

 

"Rolnicy na medal"!

Uczniowie Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęli III miejsce w konkursie „Rolnik na medal”, który odbył się 15 marca br. w Rypinie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy, a patronat honorowy objął Starosta Rypiński.  Do rywalizacji o tytuł „Rolnika na medal” zgłosili się uczniowie z 8 szkół o profilu rolniczym z województw kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego.  CKZiU w Brodniccy reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Rolniczego - Anna Krajnik i Bartłomiej Lewicki oraz Rafał Grotkowski z klasy III Technikum Rolniczego.  Najlepiej wypadł Bartłomiej Lewicki, który zajął III miejsce. W klasyfikacji zespołowej reprezentanci CKZiU również zajęli III miejsce.Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Anny Rumińskiej, Wiesława Siennickiego i Joanny Zdrojewskiej.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, sprawdzenie umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie przedmiotów rolniczych oraz promowanie najlepszych uczniów.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)