strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


CKZiU
ul. Karbowska 29
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-49-01
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Studniówka

11 stycznia 2020 roku maturzyści z Technikum im. Zesłańców Sybiru z CKZiU bawili się na balu studniówkowym w sali "Kryształowej" w Starorypinie. W zabawie uczestniczyli uczniowie czterech klas wraz ze swoimi partnerami:

- Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - wychowawczyni mgr Beata Jaczewska

- Technikum Rolnicze oraz Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych – wychowawczyni mgr Zofia Łapkiewicz

- Technikum Organizacji Reklamy – wychowawczyni mgr Dorota Leśniewska

- Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotronikii oraz Technikum Hotelarskie – wychowawczyni mgr Zyta Kowalska

Bal zaszczycił swą obecnością Wicestarosta Brodnicki, Stanisław Kosakowski, który wraz z Dyrektorem CKZ iU, Jackiem Gniadkowskim, otworzył studniówkę i życzył wszystkim wspaniałej zabawy, a potem sukcesów podczas egzaminów. W zabawie uczestniczyli też wicedyrektorzy CKZiU oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystość prowadzili maturzyści: Dominika Krajewska (klasa IV Technikum Organizacji Reklamy) i Łukasz Kamiński (klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki).

Tradycyjnego poloneza poprowadził Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski w parze z maturzystką, Joanną Karaśkiewicz. Układ tańca przygotował nauczyciel wychowania fizycznego, Jarosław Tomasz.

Młodzież podziękowała dyrekcji szkoły, swoim wychowawcom i wszystkim nauczycielom za cztery lata nauki, a rodzicom za zorganizowanie balu i codzienny trud wychowawczy.

Wspaniałą zabawę – prowadzoną przez DJ Marksa – urozmaicały konkursy: „Jaka to melodia” oraz konkurs polegający na budowaniu wieży z klocków.

Tradycyjnie jurorzy, czyli wychowawcy klas, wybrali królową i króla balu, którymi zostali maturzyści z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Joanna Karaśkiewicz oraz Kacper Złotopolski.

 

Akcja HDK na ulicy Karbowskiej.

22 stycznia 2020 roku w auli szkolnej CKZiU na ulicy Karbowskiej 29 w godzinach 9.00 – 14.00 odbędzie się kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zachęcamy do udziału i podzielenia się bezcennym darem ratującym życie.

Wycieczka do Chełmna i Chełmży

05.12.19 uczniowie klas : 4TRC, 1TRM4 i 1TRM5 uczestniczyli w wycieczce do Chełmna i Chełmży.

Młodzież z przewodnikiem podziwiała urokliwe miasteczko Chełmno położone na 9 wzgórzach. W Muzeum Ziemi Chełmińskiej – mieszczącym się w gotycko-renesansowym ratuszu – poznała historię miasta, które szczyci się najdłuższymi w Europie zachowanymi murami obronnymi, w Parku Miniatur Zamków Krzyżackich podziwiała różne budowle, a w gotyckiej Farze zobaczyła relikwie św. Walentego. Następnie młodzież udała się do Chełmży. W cukrowni uczestnicy wycieczki skorzystali z zaproszenia na herbatę, ciasto i soki, a następnie obejrzeli film przedstawiający proces technologiczny produkcji cukru. Potem uczniowie w kaskach i kamizelkach odblaskowych zwiedzili zakład w towarzystwie pracowników. Przedstawiciele zakładu pokazali na żywo linię produkcyjną i szczegółowo omawiali kolejne etapy powstawania cukru. Na końcu każdy uczestnik otrzymał od firmy upominek. Wycieczkę zorganizowała pani Zofia Łapkiewicz, a opiekę nad uczniami sprawowali: pani Iwona Szymańska oraz pan Wiesław Siennicki.

 

Wycieczka zawodoznawcza

18 grudnia br. uczniowie klas Ia i IIa Szkoły Branżowej razem ze szkolnymi wychowawcami Krzysztofem Suchorabem i Pawłem Sternickim uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do fabryki firmy Lüttgens Polska w Nielbarku. Wyjazd został zorganizowany przez Hufiec Pracy w Brodnicy, który reprezentowały panie Karolina Nadarzewska, komendant Hufca Pracy, oraz Iwona Meller – wychowawca.

Firma Lüttgens , której jeden z zakładów znajduje się w Nielbarku, ponad 75 lat specjalizuje się w produkcji motoryzacyjnej, elektrotechnicznej oraz konstrukcji maszyn i urządzeń. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z możliwościami zatrudnienia w firmie o specyfice zbliżonej do Lüttgens oraz poznanie specyfiki pracy w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była ciekawą formą zajęć praktycznych.

 

Wyjazd integracyjny

17 grudnia br. klasa II e BS uczestniczyła w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego państwa Michalaków w Małym Leźnie. Gospodarstwo jest zlokalizowane na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu pan Marek Michalak opowiedział młodzieży o prowadzonym rodzinnie gospodarstwie ekologicznym i agroturystycznym. Uczniowie zapoznali się z hodowanymi zwierzętami (konie, osiołki, owce, świnki wietnamskie). Dużą atrakcją były przejażdżki konne, a następnie ognisko z poczęstunkiem, przygotowane w kurnej chacie. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez panią Angelikę Waszewską, pracownika Ochotniczego Hufca Pracy. Opiekę nad uczniami sprawowały - wychowawczyni Izabela Cieszyńska i pani Angelika Waszewska.

Wycieczka uczniów Technikum Hotelarstwa

6 grudnia uczniowie klasy II Technikum Hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce do Turzna i Torunia. Młodzież zwiedziła czterogwiazdkowy hotel „Pałac Romantyczny”. Była pod wrażeniem pięknego wnętrza oraz profesjonalnej obsługi. W Toruniu uczestnicy wycieczki obejrzeli film „Jak poślubić milionera”, który dostarczył sporej dawki humoru i wprowadził w nastrój zbliżających się Świąt. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Katarzyna Michalska i Magdalena Karasiewicz.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)