strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Karbowska 29

Komunikat - projekt "Kompetencje kluczem do kariery"

"Kompetencje kluczem do kariery" to projekt adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół kształcenia ogólnego prowadzonych przez powiat brodnicki – I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim. Jest on realizowany przez powiat brodnicki ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu potrwa od 3 września 2018 r. do 28 czerwca 2019 r

Formy wsparcia dla uczestników/uczestniczek projektu w Technikum im. Zesłańców Sybiru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy:
 

 • informatyka;
 • matematyka;
 • geografia;
 • biologia;
 • fizyka;
 • chemia;
 • język angielski;
 • język niemiecki
 • przedsiębiorczość – zajęcia grupowe;
 • przedsiębiorczość – zajęcia indywidualne;
 • język polski;
 • wsparcie psychologiczno – pedagogiczne – indywidualna ścieżka wsparcia.

Szczegółowe informację- regulamin uczestnictwa znajdują się w zakładce dla ucznia( strona CKZiU).

Inauguracja roku szkolnego dla dorosłych

14 września 2018 r. rozpoczął się rok szkolny 2018/2019 w szkołach dla dorosłych.

W auli szkolnej CKZiU na ul. Karbowskiej zebrali się słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej dla Dorosłych. Zebranych powitał wicedyrektor, pan Jarosław Hiszpański, który przedstawił grono pedagogiczne , a także omówił główne założenia , cele i zasady funkcjonowania szkół dla dorosłych. Słuchacze spotkali się również ze swoimi opiekunami.

Życzymy wszystkim sukcesów i zadowolenia z nauki w CKZiU .

 

Spotkanie uczestników Hufca Pracy z młodzieżą z Ukrainy

W dniach 19-26 sierpnia 2018 r. w Toruniu w ramach projektu finansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży odbyło się spotkanie, w którym wzięła udział młodzież z Hufca Pracy z Brodnicy (uczniowie CKZiU) i Inowrocławia oraz ukraińskiej organizacji Development Center Pangeya Ultima z Winnicy.

16 uczestników w trakcie kilku dni poznało swoją kulturę i tradycję, dyskutowało na temat stereotypów dotyczących płci, grup społecznych oraz swoich narodów. W tym celu przed spotkaniem oraz po uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące wzajemnego postrzegania siebie nawzajem. W grupach polsko-ukraińskich przygotowali plakaty przeciwko stereotypom np. postrzegania osób niepełnosprawnych z Polski i Ukrainy czy pomysłom na wspólne przedsięwzięcia w przyszłości, które zbliżałyby młodzież z obu krajów. W poszerzaniu wiedzy o historii, kulturze obu krajów pomogła wizyta w Muzeum Etnograficznym, w Muzeum Toruńskiego Piernika, wycieczki po regionie do Inowrocławia (Muzeum Kasprowicza, park solankowy), Brodnicy (zamek brodnicki oraz gospodarstwo ekologiczne BIO Babalscy w Pokrzydowie) czy Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie znajduje się cmentarz żołnierzy ukraińskich. Nie zabrakło zajęć o wspólnej historii polsko-ukraińskiej, warsztatów poświęconych stereotypom – jak się tworzą, jak można nim przeciwdziałać - które przygotowały wolontariuszki z programu EVS Each Volunteer Sharethe Experience. Uczestnicy przygotowali i przeprowadzili zajęcia pod hasłem – Popołudnie z kulturą ukraińską dla seniorów z Torunia. Termin spotkania zbiegł się z festiwalem światła w grodzie Kopernika – Bella SkyWay, zrobił na uczestnikach bardzo dobre wrażenie.

Projekt finansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Akcja krwiodawstwa

13 czerwca br. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym akcja poboru krwi na ulicy Karbowskiej. Zgłosiło sie 34 uczniów i absolwentów szkoły, którzy oddali około 15 litrów krwi. Wszystkim krwiodawcom dziękujemy za piękną postawę i życzymy wspaniałych wakacji. Specjalne podziękowania składamy krwiodawcom klas kończących szkołę oraz absolwentom technikum, którzy wzięli udział w akcji.

Przypominamy - podczas wakacji można oddawać krew w stacji krwiodawstwa przy ulicy18 stycznia 36.

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 8 – 9 czerwca br. uczniowie Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

W piątek młodzież zwiedziła Muzeum Stutthot w Szczutowie (eksponaty obozowe, zdjęcia, komory gazowe, baraki więźniów), płynęła promem, zwiedzała Westerplatte, Muzeum Bursztynu w Gdańsku, spacerowała po gdańskiej Starówce. Atrakcją wieczoru był spektakl pt. „Gorączka sobotniej nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W sobotę uczniowie wysłuchali koncertu organowego w Katedrze w Oliwie, zwiedzili ogrody oliwskie, latarnię morską w Nowym Porcie, Oceanarium w Gdyni, okręt wojenny ORP Błyskawica. Wycieczkę zakończył spacer po orłowskim molo.

Pełen atrakcji wyjazd zorganizowała pani Zofia Łapkiewicz, a opiekę wraz z nią sprawowały panie Dorota Katolicka i Ewa Zdunowska.

Krakowska telewizja u brodnickich Zesłańców Sybiru

26 kwietnia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy na ulicy Karbowskiej pracownicy Uniwersytetu Pedagogicznego wKrakowie oraz pracownicy krakowskiej telewizji nagrywali wspomnienia brodnickich Sybiraków.

Anna Hejczyk , Alicja Śmigielska , Monika Zemła oraz Mariusz Solarz – pracownicy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko- Pomorskiego oraz telewizją krakowską realizują projekt ,, Ocalić od zapomnienia ", w ramach którego są dokumentowane relacje świadków historii z całej Polski. Ty razem spotkali się z członkami Koła Związku Sybiraków w Brodnicy, z którymi przeprowadzili wywiady. Łącznie zostało nagranych ponad 10 godzin relacji - wspomnień Zesłańców Sybiry z Brodnicy.

Materiały te trafią do archiwum Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń w Krakowie. Będą stanowiły podstawę badań naukowych , prac doktoranckich a w przyszłości mogą posłużyć do stworzenia monografii filmowej.Wspomnienia były nagrywane w szkolnej izbie pamięci poświęconej tragedii zesłańców.

Goście spotkali się z Dyrektorem Szkoły, panem Jackiem Gniadkowskim, oraz wicedyrektorami, panią Violettą Sternicką – Twarogowską i panem Jarosławem Hiszpańskim oraz historyczką, panią Justyną Bartoszewską, zwiedzili izbę pamięci, bibliotekę, niektóre sale lekcyjne, skorzystali z zaproszenia na obiad, kawę i ciasto. Odjeżdżali pod dużym wrażeniem naszej gościnności, a przede wszystkim troski o to, by zachować dla przyszłych pokoleń pamięć o patronie szkoły – Zesłańcach Sybiru.

 

 

 

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)