strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Karbowska 29

Wycieczka do Gdyni i Sopotu

16 marca br. uczniowie klas IITŻ i IITMH uczestniczyli w wycieczce do Sopotu i Gdyni.

Wycieczka w atrakcyjny sposób poszerzyła wiadomości uczniów z języka polskiego i wiedzy o kulturze. W Sopocie młodzież zwiedziła Galerię Sztuki Nowoczesnej i poznała dzieła współczesnych artystów. Wśród reakcji dominowało zadziwienie pomysłowością twórców połączone nierzadko z wielkim zaskoczeniem  tym, co bywa obecnie uważane za dzieło sztuki. W Galerii Figur Woskowych uczniowie cieszyli się możliwością sfotografowania się obok znanych „postaci” ze świata polityki, biznesu czy też sportu.Chwile relaksu zapewniły spacery – przy sopockim molo, ulicą Bohaterów Monte Cassino, a także przy gdyńskim porcie. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Lalka” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Uczniowie zachwycili się musicalową adaptacją arcydzieła prozy realistycznej (i raczej niechętnie czytanej lektury).

Opiekunowie – panie Ewelina Teska i Joanna Laskowska . Kierownik wycieczki – pani Marzena Janiszewska.

 

"Rolnicy na medal"!

Uczniowie Technikum Rolniczego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęli III miejsce w konkursie „Rolnik na medal”, który odbył się 15 marca br. w Rypinie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy, a patronat honorowy objął Starosta Rypiński.  Do rywalizacji o tytuł „Rolnika na medal” zgłosili się uczniowie z 8 szkół o profilu rolniczym z województw kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego.  CKZiU w Brodniccy reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Rolniczego - Anna Krajnik i Bartłomiej Lewicki oraz Rafał Grotkowski z klasy III Technikum Rolniczego.  Najlepiej wypadł Bartłomiej Lewicki, który zajął III miejsce. W klasyfikacji zespołowej reprezentanci CKZiU również zajęli III miejsce.Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: Anny Rumińskiej, Wiesława Siennickiego i Joanny Zdrojewskiej.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, sprawdzenie umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami, rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie przedmiotów rolniczych oraz promowanie najlepszych uczniów.

Spotkanie z p. Piotrem Grążawskim

 1. 2 marca br. CKZiU we współpracy z OHP w Brodnicy zorganizowało spotkanie z p. Piotrem Grążawskim - brodniczaninem, miłośnikiem naszej małej ojczyzny.
 2. Uroczystość rozpoczęła p. Agnieszka Gęsicka, która przywitała gościa, zaprezentowała jego sylwetkę oraz twórczość. Gość opowiadał o bogatej historii Brodnicy. Młodzież dowiedziała się m.in. o tym, że wcześniej nasze okolice zamieszkiwali Szkoci, Niemcy i Żydzi. Pamiątką po dawnych mieszkańcach są zachowane w naszym języku słowa i powiedzenia. Uczestnicy spotkania – uczniowie klasy I e szkoły branżowej - z zaciekawieniem słuchali opowieści znanego brodniczanina. Obejrzeli też wystawę książek, napisanych przez p. Piotra Grążawskiego , np.: "Legendy brodnickie", "Gwara i germanizmy powiatu brodnickiego", "O herbie Brodnicy, jej najstarszych pieczęciach...".

W spotkaniu uczestniczyły: Komendant OHP w Brodnicy, p. Magdalena Golubska; wychowawcy OHP: panie Karolina Nadarzewska i Anna Grążawska oraz wychowawczyni klasy Ie, p. Agnieszka Gęsicka.

Święto Patrona Szkoły

10 lutego 2018 roku Technikum im. Zesłańców Sybiru (CKZiU w Brodnicy) obchodziło Święto Patrona Szkoły.

W szkole na ul. Karbowskiej odbyło się spotkanie związane z 73 rocznicą pierwszych wywózek na Syberię z rejonu Brodnicy.Gospodarzami uroczystości byli: wicedyrektor pani Violetta Sternicka- Twarogowska- , nauczyciele oraz uczniowie CKZiU w Brodnicy. Goście honorowi to – jak zawsze - Członkowie Koła Związku Sybiraków w Brodnicy z Prezesem, panem Jarosławem Michałowskim na czele.Podczas spotkania delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem ku czci Zesłanych na Syberię, zapalono znicze oraz wręczono odznaczenia i upominki sympatykom koła w Brodnicy.Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, przygotowanego przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierownictwem pani Hanny Jarzynki.Ostatnim punktem spotkania była wizyta w izbie pamięci. Nieliczni już świadkowie wydarzeń z łezką w oku wspominali trudne chwile na zesłaniu.

Tuż po feriach, w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły, odbędą się spotkania młodzieży z członkami koła oraz prezentacje filmu pt. ,,Wspomnienia brodnickich Sybiraków”.

Studniówka słuchaczy LO dla Dorosłych

26 stycznia 2018 roku w hotelu „Stork” w Brodnicy odbył się tradycyjny bal studniówkowy słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Był to bal dwóch klas maturalnych:

Klasy III a LO d D – wychowawczyni p. Dorota Wojnowska

Klasy III b LO d D – wychowawczyni p.Weronika Gurzyńska – Rędzikowska

Początek studniówki to oczywiście tradycyjny polonez, podczas którego słuchacze zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Bal uroczyście otworzył wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – pan Jarosław Hiszpański, który życzył słuchaczom sukcesów na maturze oraz powodzenia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Odczytane zostały również życzenia od władz powiatu. Uroczystość poprowadzili słuchacze klasy III a LO d D, pani Danuta Wójcik i pan Tomasz Aleksandrowicz. W trakcie przemówienia słuchacze podziękowali Dyrekcji, swoim wychowawcom oraz nauczycielom za trud włożony w naukę i wyrozumiałość. Po części oficjalnej wszyscy ruszyli na parkiet. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych ….

Teraz pozostało odliczanie czasu do MATURY!!!

 

Studniówka 2018

27 stycznia 2018 roku w restauracji „Pawie Oczko” w Tylicach maturzyści z Technikum im. Zesłańców Sybiru bawili się na tradycyjnej studniówce.

Był to bal czterech klas maturalnych:

IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – wychowawczyni p. Hanna Jarzynka

IV b Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz IV Technikum Hotelarskie – wychowawczyni p. Katarzyna Michalska

IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych – wychowawczyni p. Beata Jakubowska

IV Technikum Rolnicze i Technikum Architektury Krajobrazu – wychowawczyni p. Ewelina Teska

Uroczystość poprowadzili: Kinga Szymborska (klasa IV TR i TAK) i Dawid Wilbrandt (klasa IV TMR i TCPG). Bal otworzył Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – pan Jacek Gniadkowski, który również poprowadził pierwszą grupę poloneza w parze z uczennicą klasy IV TR i TAK, Justyną Chadałą. Drugiego poloneza poprowadził wicedyrektor p. Jarosław Hiszpański. Układ tańca przygotował nauczyciel wychowania fizycznego, p. Jarosław Tomasz. Część oficjalna to między innymi skierowane do maturzystów życzenia Dyrektora CKZiU, Starosty Brodnickiego (za pośrednictwem Dyrektora) oraz p. Jana Rochewicza, który w imieniu rodziców zwrócił się również Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, dziękując im za naukę i wychowanie młodzieży. Podziękowanie pod adresem nauczycieli skierowali też uczniowie. W ich imieniu głos zabrały uczennice Natalia Żurańska (IV TR i TAK) oraz Maryna Ławicka (IV TŻiUG), które do słów podziękowania dołączyły piosenkę „Radość najpiękniejszych lat”. Atrakcją wieczoru był występ uczniów Karola Małkowskiego (IV TR i TAK) oraz Agaty Mielnik (IV TŻiUG i TH), a także widowiskowy taniec w wykonaniu uczniów klas IV TMR i TTCPG i IV TŻiUG. Zabawa trwała do samego rana – teraz pozostały piękne wspomnienia i … NAUKA.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)