strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 16


Internat CKZiU
ul. Mazurska 16
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-28-02
Zapraszamy do korzystania z naszej bazy noclegowej wszystkie grupy zorganizowane biorące udział w imprezach sportowych lub kulturalnych na terenie naszego miasta.

Internat oferuje bazę noclegową dla 75 osób. Młodzież znajduje sie pod opieką wychowawców przez całą dobę od niedzieli od godz. 1600  do piątku do godz. 1500

Mieszkańcy internatu mogą korzystać ze świetlicy, w której znajduje się stół do bilarda oraz stół do gry  w tenisa.

Dwa razy w tygodniu organizowane są wspólne wyjścia na zajęcia sportowe na sali gimnastycznej przy ul. Karbowskiej oraz na basen.

Formy spędzania czasu wolnego są zależne od wychowanków, którzy mogą zgłaszać swoje życzenia i realizować je wraz z wychowawcami.

Każdego mieszkańca obowiązuje przestrzeganie regulaminu oraz rozkład dnia i regulamin nauki własnej.

Oferujemy smaczne domowe posiłki przygotowywane na miejscu ze świeżych produktów.

 

Królewska gra - Szachy

We wtorek była zabawa przy kalamburach, a w czwartek za sprawą gry w szachy postanowiliśmy poćwiczyć obie półkule mózgu. Na początku spotkania nastąpiła krótka wymiana wiedzy na temat "królewskiej gry", ponieważ tak od lat nazywana jest gra w szachy, związanej z nimi historii i obowiązujących zasad. Młodzież wraz z wychowawcami zgodnie stwierdzili, że taka forma spędzania czasu to nie tylko zwiększenie kreatywności, ćwiczenie pamięci czy poprawa koncentracji, ale również dobra zabawa z odrobinką rywalizacji.

Jeden rysuje drugi zgaduje

11 grudnia był w internacie dniem na wesoło, ponieważ młodzież wraz z wychowawcami postanowiła wrócić do nie tak odległych ;) czasów dzieciństwa. Wystarczyło troszeczkę chęci, biała tablica, markery i zabawa w kalambury gotowa :) . Kategorie gry były bardzo różnorodne, odkryto kilka talentów aktorsko-plastycznych, młodzież swoją pomysłowością zaskakiwała zarówno rówieśników jak i wychowawców, ale co najważniejsze każdy świetnie się bawił.

W drodze po niepodległość

3 grudnia br. wychowankowie internatu wraz z wychowawcą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "W drodze po niepodległość", która została zorganizowana w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Wystawa składająca się z 30 plansz nawiązujących do kluczowych wydarzeń historycznych i wybitnych postaci z lat 1914-1924 została przez wychowanków odebrana jako bardzo dobry sposób zachęcenia młodzieży do poznania historii związanej z naszym krajem. Wychowankowie zgodnie stwierdzili, że branie udziału w wystawach o podobnej tematyce jest świetnym sposobem na pogłębianie historycznej wiedzy zdobytej w procesie edukacyjnym.
 
 

 

 

Spootkanie z konsultantką AVON

W październiku żeńską część internackiej społeczności odwiedziła specjalistka z firmy AVON. Dziewczęta miały możliwość nie tylko poznania kosmetycznych nowości, ale również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat nowoczesnych metod profesjonalnego makijażu. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, co w efekcie końcowym skłoniło dziewczęta do zapoznania się z ofertą AVON, a także do rozważenia możliwości pozostania konsultantką.

Jesienna gazetka

W internacie dużą kreatywnością wykazują się nie tylko dziewczęta, ale również panowie. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu jednego z wychowanków - Jakuba, powstała piękna gazetka ścienna związana z jesienią. Kuba w trakcie tworzenia swojego dzieła wraz z kolegami wybrał się do parku po liście, które później zostały świetnie wykorzystane.

Wiosenne sprzątanie Drwęcy

11 maja 2018 roku uczniowie klasy III B Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunem panią Aleksandrą Roznerską wzięli udział w ekologicznej akcji Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy.

Organizatorzy akcji to Fundacja Life Promotion, Miasto Brodnica i Gmina Brodnica. Rzeka Drwęca i Dolina Drwęcy ze względu na swoje położenie są ważnym korytarzem ekologicznym o znaczeniu krajowym - korytarzem migracji i rozpowszechniania się wielu gatunków fauny i flory między Doliną Wisły a Pojezierzem Mazurskim. Dolina Rzeki Drwęcy jest objęta programem ochrony NATURA 2000, więc należy szczególnie dbać o jej czystość, z czego niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę. Uczniowie naszej szkoły sprzątali odcinek wzdłuż ogródków działkowych przy Straży Pożarnej i zgromadzili okazałą ,, górę śmieci". Działania młodzieży wspierali panowie ze Straży Wodnej, którzy wybierali śmieci z dna rzeki.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)