strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 16


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 16

Wiosenne sprzątanie Drwęcy

11 maja 2018 roku uczniowie klasy III B Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunem panią Aleksandrą Roznerską wzięli udział w ekologicznej akcji Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy.

Organizatorzy akcji to Fundacja Life Promotion, Miasto Brodnica i Gmina Brodnica. Rzeka Drwęca i Dolina Drwęcy ze względu na swoje położenie są ważnym korytarzem ekologicznym o znaczeniu krajowym - korytarzem migracji i rozpowszechniania się wielu gatunków fauny i flory między Doliną Wisły a Pojezierzem Mazurskim. Dolina Rzeki Drwęcy jest objęta programem ochrony NATURA 2000, więc należy szczególnie dbać o jej czystość, z czego niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę. Uczniowie naszej szkoły sprzątali odcinek wzdłuż ogródków działkowych przy Straży Pożarnej i zgromadzili okazałą ,, górę śmieci". Działania młodzieży wspierali panowie ze Straży Wodnej, którzy wybierali śmieci z dna rzeki.

Zwiedzamy Brodnicę

Korzystając z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, wychowankowie internatu wraz wychowawca Joanną Zdrojewską udali się na spacer podczas którego zobaczyli zabytki Brodnicy. Na trasie spaceru znalazły się następujące miejsca: Zamek krzyżacki, Pałac Anny Wazówny, Brama Chełmińska, Kościół Farny, Wieża „Bociania”. Dzięki takim wyjściom młodzież poznała fragment historii naszego miasta.

Cotygodniowe rozgrywki piłkarskie

I znów Internat tętni życiem !!! W nowym roku szkolnym 2017/2018 grupy wychowanków pod opieką wychowawcy Krzysztofa Niemczyka aktywnie spędzają czas wolny. Cotygodniowe wyjścia na halę sportową przy ul. Karbowskiej i gra w piłkę halową przyciągają nie tylko chłopców, ale jak widać na załączonym zdjęciu także dziewczyny - które nie ustępują im umiejętnościami sportowymi.

Piłka nożna na hali

Jak w każdy wtorek, tak również i w ten ostatni grupa wychowanków naszego Internatu pod opieka wychowawcy Krzysztofa Niemczyka, aktywnie spędzała czas wolny grając w piłkę halową na sali sportowej przy ul. Karbowskiej.

Wysiłek i aktywność fizyczna pozwala, chociaż na chwilę oderwać się od nawału nauki podczas intensywnych czterotygodniowych turnusów dokształcania zawodowego. Cykliczny udział w grach zespołowych pozwala nam na większą integrację oraz bliższe poznanie się.

Spotkanie z aktorem

Spotkanie ze znanym aktorem Piotrem Polkiem w brodnickiej pizzerii. Popołudniowe wyjście na pizzę grupki uczniów zaowocowało pamiątkowym zdjęciem ze znaną osobą. Aktor chętnie sfotografował się z chłopakami i odpowiedział na kilka pytań. Przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego

Basen

Wyjście z grupą wychowanków na basen. Bardzo miły sposób na spędzenie czasu wolnego dla uczniów lubiących wodę i pływanie. Chwile spędzone na pływalni przynoszą odprężenie i relaks po zajęciach lekcyjnych

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)