strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 16


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 16

Królewska gra - Szachy

We wtorek była zabawa przy kalamburach, a w czwartek za sprawą gry w szachy postanowiliśmy poćwiczyć obie półkule mózgu. Na początku spotkania nastąpiła krótka wymiana wiedzy na temat "królewskiej gry", ponieważ tak od lat nazywana jest gra w szachy, związanej z nimi historii i obowiązujących zasad. Młodzież wraz z wychowawcami zgodnie stwierdzili, że taka forma spędzania czasu to nie tylko zwiększenie kreatywności, ćwiczenie pamięci czy poprawa koncentracji, ale również dobra zabawa z odrobinką rywalizacji.

Jeden rysuje drugi zgaduje

11 grudnia był w internacie dniem na wesoło, ponieważ młodzież wraz z wychowawcami postanowiła wrócić do nie tak odległych ;) czasów dzieciństwa. Wystarczyło troszeczkę chęci, biała tablica, markery i zabawa w kalambury gotowa :) . Kategorie gry były bardzo różnorodne, odkryto kilka talentów aktorsko-plastycznych, młodzież swoją pomysłowością zaskakiwała zarówno rówieśników jak i wychowawców, ale co najważniejsze każdy świetnie się bawił.

W drodze po niepodległość

3 grudnia br. wychowankowie internatu wraz z wychowawcą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "W drodze po niepodległość", która została zorganizowana w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy. Wystawa składająca się z 30 plansz nawiązujących do kluczowych wydarzeń historycznych i wybitnych postaci z lat 1914-1924 została przez wychowanków odebrana jako bardzo dobry sposób zachęcenia młodzieży do poznania historii związanej z naszym krajem. Wychowankowie zgodnie stwierdzili, że branie udziału w wystawach o podobnej tematyce jest świetnym sposobem na pogłębianie historycznej wiedzy zdobytej w procesie edukacyjnym.
 
 

 

 

Spootkanie z konsultantką AVON

W październiku żeńską część internackiej społeczności odwiedziła specjalistka z firmy AVON. Dziewczęta miały możliwość nie tylko poznania kosmetycznych nowości, ale również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat nowoczesnych metod profesjonalnego makijażu. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, co w efekcie końcowym skłoniło dziewczęta do zapoznania się z ofertą AVON, a także do rozważenia możliwości pozostania konsultantką.

Jesienna gazetka

W internacie dużą kreatywnością wykazują się nie tylko dziewczęta, ale również panowie. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu jednego z wychowanków - Jakuba, powstała piękna gazetka ścienna związana z jesienią. Kuba w trakcie tworzenia swojego dzieła wraz z kolegami wybrał się do parku po liście, które później zostały świetnie wykorzystane.

Wiosenne sprzątanie Drwęcy

11 maja 2018 roku uczniowie klasy III B Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunem panią Aleksandrą Roznerską wzięli udział w ekologicznej akcji Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy.

Organizatorzy akcji to Fundacja Life Promotion, Miasto Brodnica i Gmina Brodnica. Rzeka Drwęca i Dolina Drwęcy ze względu na swoje położenie są ważnym korytarzem ekologicznym o znaczeniu krajowym - korytarzem migracji i rozpowszechniania się wielu gatunków fauny i flory między Doliną Wisły a Pojezierzem Mazurskim. Dolina Rzeki Drwęcy jest objęta programem ochrony NATURA 2000, więc należy szczególnie dbać o jej czystość, z czego niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę. Uczniowie naszej szkoły sprzątali odcinek wzdłuż ogródków działkowych przy Straży Pożarnej i zgromadzili okazałą ,, górę śmieci". Działania młodzieży wspierali panowie ze Straży Wodnej, którzy wybierali śmieci z dna rzeki.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)