Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 16

Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Sport

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców.

W dniu 6 marca 2020 r. w hali sportowej CKZ i U w Brodnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Koszykówce Chłopców. Do zawodów zgłosiły się trzy ekipy z I i III LO w Brodnicy, oraz drużyna z naszej szkoły. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym". W pierwszym spotkaniu III LO pokonało I LO, w drugim meczu CKZ i U w Brodnicy uległo kolegom z III LO w Brodnicy, w trzecim spotkaniu CKZ i U w Brodnicy uległo I LO w Brodnicy.

Kolejnośc w turnieju: III LO Brodnica, I LO Brodnica, CKZ i U w Brodnicy.

Skład drużyny CKZ i U: Tomasz Ciesielski, Filip Jędrzejewski, Filip Kamiński, Karol Lurka, Mateusz Maćkowski, Kacper Marchlewicz, Miłosz Niasiadka, Filip Szczawiński, Jacek Troczyński, Mikołaj Wajsberger. Opiekunem zawodników był Mateusz Gutfeld.

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt.

W hali sportowej CKZ i U w Brodnicy przy ul. Karbowskiej 29 w dniu 6 marca 2020 r. odbyły się Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt. Do zawodów stawiły się tylko dwie ekipy z i LO w Brodnicy i CKZ i U w Brodnicy.

Po zaciętym spotkaniu nasze dziewczęta okazały się lepsze od koleżanek z ul. Lidzbarskiej 9 : 5. Podopieczne Jacka Kowalskiego będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.

Skład zespołu:Wiktoria Dolega, Aleksandra Frygier, Weronika Jarmulska, Zuzanna Lubczyńska, Julia Malinowska, Marlena Przybyłowska, Aleksandra Roskowska, Kinga Wesołowska, Kinga Zabłońska.

Mistrzostwa Powiatu w Szachach.

W dniu 3 marca 2020 r. odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach. W auli szkolnej CKZ i U w Brodnicy przy ul. Mazurskiej 28 pojawiły się drużyny z I LO w Brodnicy, po raz pierwszy gościliśmy ekipę z Zespołu Szkół we Wroniu, oraz nasza szkoła. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, 7 rund po 10 minut na zawodnika.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się uczennica CKZ i U w Brodnicy Magdalena Magalska kl. 2 TB, drugie miejsce zajęła Dominika Pendel I LO w Brodnicy, trzecie miejsce Emilia Jankowska ZS Wronie.

Wśród chłopców zwyciężył Łukasz Magalski I LO w Brodnicy (7 pkt. komplet zwycięstw), drugie miejsce Kacper Malinowski CKZ i U w Brodnicy kl. I TI 5, trzecie miejsce Kacper Marchlewicz kl. 2a TL.

W kwalifikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z CKZ i U w Brodnicy 20 pkt. w składzie: Magdalena Magalska, Kacper Malinowski, Kacper Marchlewicz, Mateusz Chmielewski (opiekunem zespołu była Anita Głodowska), drugie miejsce i LO w Brodnicy 18 pkt. w składzie:  Dominika Pendel, Łukasz Magalski,Wiktor Olszewski, Wiktor Murawski, trzecie miejsce ZS we Wroniu 10,5 pkt. w składzie: Kamila Jankowska, Mateusz Karpiński, Bartłomiej Grzębski, Marek Maruszak.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczył wicestarosta powiatu brodnickiego Stanisław Kosakowski wraz z dyrektorem CKZ i U w Brodnicy Jackiem Gniadkowskim. Mistrzostwa przygotowali i przeprowadzili nauczyciele w-f CKZ i U w Brodnicy Anita Głodowska i Krzysztof Wydra.

Tenis stołowy.

W dniu 13 lutego 2020 r. pierwszy raz w historii naszej szkoły wzięliśmy udział w zawodach tenisa stołowego organizowanych przez SZS. Zawody półfinałowe o Mistrzostwo województwa odbyły się w Rypinie. W drużynowym turnieju chłopców w tenisie stołowym naszą szkołę reprezentowali Dominik Grochowalski kl. I BI5 i Bartłomiej Biegański z kl. I BI4.

W turnieju wystąpiło 5 drużyn I LO z Chełmna, ZST z Grudziądza, ZS nr 2 z Rypina ZS z Kowalewa Pomorskiego oraz CKZ i U w Brodnicy.

Turniej był rozgrywany w dwóch grupach. Tenisiści z CKZ i U w Brodnicy pokonując ZS z Kowalewa Pomorskiego 3 : 0 oraz ZST z Grudziądza również 3 : 0 zajęli pierwsze miejsce zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim.

18 lutego 2020 r. w Solcu Kujawskim odbył się finał wojewódzkiej Licealiady w drużynowym turnieju tenisa stołowego chłopców, w którym startowały cztery zespoły: X LO w Toruniu, VI LO w Bydgoszczy, ZSE LOG w Inowrocławiu i CKZ i U w Brodnicy.

Turniej finałowy był rozgrywany systemem "każdy z każdym". Tenisiści z CKZ i U w Brodnicy w pierwszym meczu ulegli kolegom z Inowrocławia 2 : 3, w kolejnych meczach z zawodnikami z Bydgoszczy i Torunia zwyciężyli 3 : 2, zajmując ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

Należy nadmienić, że Dominik i Bartek wygrali wszystkie gry podwójne. Wicemistrzowie województwa kujawsko-pomorskiego na co dzień trenują w UKS Brodnica.

Kolejność w turnieju: ZSE LOG w Inowrocławiu, CKZ i U w Brodnicy, X LO w Toruniu, VI LO w Bydgoszczy.

Gratulujemy i dziękujemy zawodnikom za ambitne i godne reprezentowanie naszej szkoły, opiekunem zawodników była Anna Michalska.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców.

W dniu 22 stycznia 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. W hali I LO w Brodnicy stawiły się cztery ekipy chłopców z I i III LO w Brodnicy ZS z Jabłonowa Pomorskiego i z naszej szkoły. W pierwszym półfinale CKZ i U w Brodnicy uległo I LO w Brodnicy 0 : 2, w drugim III LO w Brodnicy pokonało ZS Jabłonowo Pomorskie 2 : 0. W meczu o trzecie miejsce CKZ i U w Brodnicy pokonało ZS Jabłonowo Pomorskie 2 : 0, w finale I LO w Brodnicy pokonało III LO w Brodnicy 2 :0.

Kolejność w turnieju: I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, CKZ i U w Brodnicy, Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim.

Skład zespołu CKZ i U w Brodnicy: Karol Lurka, Michał Łęgowski, Mateusz Maćkowski, Kamil Muzalewski, Mateusz Sobolewski, Michał Wolski, Kacper Złotopolski, opiekunami byli Anita Głodowska i Tomasz Górny.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

W dniu 15 stycznia 2020 r. w hali sportowej I LO w Brodnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

W zawodach wystartowały ekipy z I i III LO w Brodnicy, oraz zespół z naszej szkoły. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", w pierwszym spotkaniu CKZ i U w Brodnicy pokonał III LO Brodnica 2 : 0, w drugim ekipa z ul. Mazurskiej również okazała się lepsza od koleżanek z ul. Lidzbarskiej 2 :1, w trzecim I LO Brodnica pokonało III LO 2 : 0.

Kolejność mistrzostw: CKZ i U Brodnica, I LO Brodnica, III LO Brodnica.

Skład zespołu: Monika Boguszewska, Weronika Garbia, Julia Lubczyńska, Zuzanna Lubczyńska, Kamila Kaczorowska, Ilona Niedbalska, Wiktoria Pankowska, Patrycja Swobodzińska, Paulina Swobodzińska opiekunami zespołu byli Ryszard Gut i Jarosław Tomasz.

W ćwierćfinale wojewódzkim nasze dziewczęta zagrały w Totuniu z X LO w Toruniu i LO w Aleksandrowie Kujawskim. Nasz zespół uległ nieznacznie rywalkom w obydwu spotkaniach i zajął 3 miejsce.