strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Zawody strzeleckie

8 września 2018 roku uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Były to zawody w drużynowym strzelaniu dla szkół powiatu brodnickiego z karabinka KBKS do biathlonek (do strącenia 3 krążki) na odległość 50 m, pozycja leżąc z dobiegiem 20 m. Każdy z zawodników otrzymywał po 3 pociski. Wygrywała drużyna, która pierwsza strąciła krążki przeciwnikowi. Startowało 10 zespołów. Zawody przebiegły sprawnie, w miłej atmosferze sportowej rywalizacji.Wyniki:

1.Technikum w Brodnicy, drużyna 1 (skład: Ługiewicz Adrianna - I A TL, Telejko Marek - I A TL, Deja Justyna - I TE),

2.Technikum w Brodnicy, drużyna 2 (skład: Rzymowski Tomasz - III b TL, Fabrykiewicz Ryszard - III b TL, Jasiński Jan - I a TI),

3. Technikum w Brodnicy, drużyna 3 (skład: Pindera Mikołaj - II TMP, Gutowski Patryk - II b TI, Fischer Wiktor - II TM)

Opiekun „strzelców” –Krzysztof Suchorab

 

Sukcesy "strzelców".

8 września 2018 roku uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.  Zawodnicy walczyli o tytuł Króla Strzelców 2018 oraz o Puchary Burmistrza Brodnicy i Starosty Brodnickiego. Strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m z podpórką. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów. Do punktacji liczono 10 najlepszych wyników. W zawodach wystartowało 18 trzyosobowych zespołów.

Uczniowie Technikum w Brodnicy w klasyfikacji zespołowej zajęli I i II miejsce. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Robert Dembek (kl. I TB), Marek Dembek (kl. II TM), Daniel Ćzajkowsk (kl. I TB) . II miejsce wywalczyła drużyna z klasy I TE: Paulina Swobodzińska, Wiktoria Pankowska i Justyna Deja.

W klasyfikacji indywidualnej II miejsce w kategorii juniorów zdobył Mikołaj Pindera z kl. II TMP z wynikiem 82 punktów, III miejsce - Marek Dembek z kl. II TM, IV miejsce - Justyna Deja z kl. I TE Opiekun „strzelców” –Krzysztof Suchorab

Awanse kadetów TL

20 czerwca br. na boisku szkolnym przy ulicy Mazurskiej odbyła się uroczystość awansowania kadetów z klas mundurowych Technikum Logistycznego na wyższe stopnie.

Uczniowie klas pierwszych przeżywali taką uroczystość po raz pierwszy. 64 kadetów otrzymało stopień starszego kadeta. Natomiast 33 starszych kadetów z klas drugich awansowało na kadeta sztabowego. Najlepsza uczennica klasy drugiej – Monika Gęborys, która uzyskała na koniec roku szkolnego średnią ocen 5,4 - awansowała na starszego kadeta sztabowego.  Awanse otrzymali tylko uczniowie, którzy spełnili wymagania obowiązującego w CKZiU

Regulaminu klas mundurowych, według którego o awansie decyduje odpowiednia średnia ocen oraz co najmniej dobra ocena z zachowania.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Brodnicki, Piotr Boiński, Wicestarosta Brodnicki, Mariusz Klonowski oraz Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski. Ceremonię poprowadził koordynator klas mundurowych, Krzysztof Suchorab. Kadeci zaprezentowali przed gośćmi znajomość musztry, a przede wszystkim dumę z możliwości noszenia munduru.

Zawody strzeleckie

Uczniowie Technikum w Brodnicy uczestniczyli w zawodach strzeleckich, które odbyły się 9 czerwca br. na strzelnicy wojskowej.

Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy TS- 1 na odległość 50 m - postawa leżąc z podpórką. Każdy z zawodników otrzymywał po 13 pocisków. Do punktacji liczono 10 najlepszych strzałów. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce wśród juniorów wywalczył Jakub Michalski z klasy I b TL z wynikiem 85 punktów na 100 możliwych. II miejsce zajęła Karolina Domżalska z klasy III TL z wynikiem 84 punkty. Miejsce III - Joanna Gogolińska z klasy I c TL (81 punktów).

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął zespół nr 1 z Technikum w Brodnicy: Domżalska Karolina, Lewandowska Katarzyna i Gogolińska Joanna. Wynik - 246 punktów. II miejsce – zespół nr 2 z Technikum w Brodnicy: Michalski Jakub, Gutmański Marcin, Rzymowski Tomasz. Wynik - 229 pkt.

 

 

"Chwila na wiersz"

Uczniowie CKZIU, Julia Wojtaszczyk z klasy I TB oraz Radosław Bartnicki z klasy I TM, uczestniczyli w nagraniu programu TV Eltronik pt. „Chwila na wiersz”.

Kolejne już nagranie odbyło się 23 maja br. – jak zwykle w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Tym razem było poświęcone twórczości Ewy Lipskiej. Julia zaprezentowała wiersz pt. "Nigdy tu nie wrócę" , natomiast Radosław przeczytał wiersz pt.: „Tryb awaryjny". Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką pani Agnieszki Gęsickiej. Efekty można było obejrzeć w cotygodniowym programie lokalnym TV Eltronik.

 

Wycieczka uczniów TB

25 maja br. klasa III TB wraz z wychowawczynią, panią Anną Radaszewską,  odwiedziła Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp z o.o." w Brodnicy.

Uczniowie spotkali się z przedstawicielami firmy, obejrzeli prezentację na temat działalności firmy oraz procesu technologicznego powstawania mieszanki mineralno-asfaltowej i technologii wykonywania nawierzchni drogowych. Na terenie zakładu zaobserwowali wszystkie etapy wytwarzania mieszanki mineralno – asfaltowej.
 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)