strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Turnieje w Dniu Wagarowicza

21 marca – w pierwszy dzień wiosny – w CKZiU młodzież obchodziła Dzień Wagarowicza. Samorząd Uczniowski z ulicy Mazurskiej zadbał o to, by wagary odbywały się w murach szkoły. Zamiast pracy na lekcjach członkowie Samorządu zaproponowali koleżankom i kolegom Turniej Siatkówki oraz Turniej FIFA 2019. W Turnieju Siatkówki uczestniczyło 16 drużyn, którym kibicowali koledzy z poszczególnych klas. Zwyciężyła klasa I TB, II miejsce zajęła klasa I a TL, a miejsce III – klasy II TMP i III c TL. W Turnieju FIFA zorganizowanym w auli szkolnej uczestniczyło 34 uczniów. Miejsce na najwyższym podium wywalczył Szymon Wlazałek z klasy II TM, II miejsce – Dominik Kisznicki z klasy II c TL, a miejsce III – Hubert Pasternacki z klasy II a TL. Nad przebiegiem imprez czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunki, panie Joanna Olszewska i Katarzyna Szymołon.

Zajęcia z pracownikiem Urzędu Skarbowego

W dniach 26 lutego i 5 marca br. uczniowie technikum uczestniczyli w zajęciach z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Brodnicy, panią Justyną Przeczewską. Zajęcia miały na celu propagowanie rozliczeń podatkowych za pomocą komunikacji elektronicznej na serwery Ministerstwa Finansów. W trakcie spotkań młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat elektronicznych rozliczeń podatkowych, zapoznając się z prezentacją multimedialną. Podsumowaniem zajęć były krzyżówki z nagrodami i dyskusja.

W zajęciach, zorganizowanych przez panią Irenę Grzeszkiewicz, uczestniczyli uczniowie klas: IV TE, IV TEI, II TE, I TE, III TE oraz III b TL.

Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym

26 lutego br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w eliminacjach III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Konkurs organizują Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze. Do pierwszego etapu zorganizowanego w naszej szkole przystąpiło ośmioro uczniów: Mateusz Barski i Patryk Król (klasa II b TI), Anna Zabłotna (klasa I TB), Agnieszka Domżalska, Wiktoria Pankowska, Krystian Kopytkowski, Mikołaj Więczkowski i Bartłomiej Łęgowski (klasa I TE). Uczniowie rozwiązywali test pod okiem komisji konkursowej z udziałem przedstawiciela Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu, pani Elwiry Kempczyńskiej.

Koordynatorem konkursu w CKZiU jest pani Iwona Zielińska. Wyniki pierwszego etapu poznamy już wkrótce. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu Patryk Król i Mateusz Barski zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Ratownictwo lodowe

13 lutego br. na plaży nad jeziorem Niskie Brodno strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili pokaz z zakresu ratownictwa lodowego oraz szkolenie na temat samo ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

W pokazie uczestniczyli uczniowie klas drugich Technikum Logistycznego o profilu mundurowym, wśród których są członkowie szkolnej drużyny WOPR.

Najpierw strażacy zademonstrowali techniki ewakuacji osoby, pod którą zarwał się lód z wykorzystaniem sań lodowych, drabin, lin oraz samoratownictwo przy użyciu kolców lodowych. Ratownicy WOPR zademonstrowali podanie liny przez psa ratowniczego szkolonego dla potrzeb brodnickiej jednostki WOPR.

W dalszej części uczestnicy dowiedzieli się, jak pomóc w wydostaniu się z wody osobie, pod którą zarwał się lód bez użycia specjalistycznego sprzętu, bez narażenia siebie na utratę zdrowia i życia.

Na koniec uczestnicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy osobie wychłodzonej, narażonej na hipotermię.

Dziękujemy strażakom z Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownikom WOPR z Brodnicy za przeprowadzenie pokazów i szkolenie.

Uczniowie w Sądzie Okręgowym

21 lutego br. uczniowie klas Ic TL oraz I TE uczestniczyli w wycieczce do Sądu Okręgowego w Toruniu.

Młodzież spotkała się z dyrektorem Sądu Okręgowego w Toruniu, panem Jackiem Jałowcem, i pracownikiem administracji sądu, panią Ewą Warczygłową. Zapoznali oni uczestników wycieczki z organizacją pracy Sądu Okręgowego. Pokazali też wyposażenie sal sądowych, m.in. sali nr 204, w której odbywał się proces zabójców ks. Jerzego Popiełuszki, a obecnie znajduje się tzw. „klatka” dla przestępców oskarżonych o czyny szczególnie niebezpieczne.

W sali rozpraw nr 201 młodzież uczestniczyła w postępowaniu sądowym karnym pod przewodnictwem sędziego Marka Biczyka. Pan sędzia wprowadził uczniów w charakter sprawy, która trwała dość krótko z uwagi na niestawienie się strony oskarżonej. Po ogłoszeniu przełożenia terminu rozprawy pan Sędzia wyjaśnił uczniom tryb postępowania, uzasadnił zachowanie stron: prokuratora oskarżającego oraz asystenta reprezentującego adwokata strony oskarżonej.

Dalsze zwiedzanie gmachu odbywało się pod opieką pani Ewy Ossowskiej, która odpowiadała na pytania uczniów związane z pracą sądu.

Wycieczka była bardzo pouczającą lekcją wiedzy o społeczeństwie, pozwoliła uczniom poszerzyć swoją wiedzę o sądownictwie. Wyjazd zorganizowała pani Iwona Zielińska, a opiekę zapewnili nauczyciele: panie Bernadeta Dukat i Dorota Leśniewska oraz pan Ryszard Gut.

 

 

 

W Teatrze Muzycznym

8 lutego br. odbyła się kolejna wycieczka uczniów CKZiU do Teatru Muzycznego w Gdyni.

Uczestniczyli w niej uczniowie klas II TE i I TM. Młodzież rozpoczęła pobyt w Gdyni od wizyty w Cinema City. Uczniowie podzielili się na dwie grupy i w zależności od swoich upodobań obejrzeli film „Misz masz, czyli kogel – mogel 3” lub „Diablo”. Następnie po spacerze nad morzem i po Skwerze Kościuszki uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Muzycznego. Tym razem uczniowie obejrzeli musical „Gorączka sobotniej nocy”. Spektakl przeniósł uczestników w lata siedemdziesiąte XX wieku. Oprócz dyskotekowej muzyki, ciekawej choreografii, żywiołowych tańców atutem musicalu była wciąż uniwersalna problematyka – konflikty dzieci z rodzicami, brak umiejętności rozmawiania ze sobą, zagubienie młodych ludzi zmuszonych do dokonywania trudnych wyborów.

Po spektaklu – zgodnie z tradycją – uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia z aktorami i podziękować im za wspaniałą grę. Wyjazd zorganizowała pani Dorota Katolicka, a opiekę sprawowały panie Katarzyna Gniadkowska, Bernadeta Dukat i Anna Romanowska.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)