strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Zajęcia kadetów w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy

19 grudnia br. kadeci z trzecich klas Technikum Logistycznego brali udział w zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy.

Policjanci KPP Brodnica wraz z pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy, podinsp. Krzysztofem Grugielem, mówili o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym i promowali używanie elementów odblaskowych. Kadeci utrwali swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego.

 

Powiatowy konkurs Kolęd Obcojęzycznych

Uczniowie CKZiU uczestniczyli w VI Powiatowym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych, który odbył się 14 grudnia 2018 roku w I LO w Brodnicy.

Konkurs był adresowany do uczniów wszystkich typów szkół powiatu brodnickiego. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Głowacka z klasy II TE oraz Bartłomiej Kozikowski z klasy III a TI. Wystąpili w kategorii – soliści szkół ponadgimnazjalnych. Bartek zajął II miejsce, natomiast Oliwia zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy.

Logistycy na zajęciach w PSP

12 grudnia br. kadeci drugich klas Technikum Logistycznego w ramach współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej brali udział w zajęciach w brodnickiej Jednostce PSP.

Szkolenie przeprowadził młodszy kapitan Maciej Będas. Zapoznał on kadetów z organizacją, strukturą i zadaniami PSP. Pan kapitan przybliżył młodzieży specyfikę pracy strażaków oraz zapoznał z zasadami naboru do służby w Straży Pożarnej. W ramach prowadzonej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” uczestnicy spotkania zapoznali się z zagrożeniami związanymi z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciami tlenkiem węgla.

Czytanie na ekranie

21 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz”. Programy są przygotowywane we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem  był on poświęcony twórczości Edwarda Stachury – niepokornego poety, którego znamy głównie dzięki piosenkom, a jest również autorem wierszy, opowiadań, powieści, felietonów. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Alicja Rożentalska (II TE) – fragment „Oto”; Wiktoria Durnakowska (II TE) – „Idź dalej”; Klaudia Zabłocka (II TE) – „Dookoła mgła”; Bartłomiej Łęgowski (I TE) - „Z nim będziesz szczęśliwsza".

Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką nauczycieli – Beaty Zakrzewskiej i Barbary Stefańskiej. Program z ich udziałem – w TV Eltronik od 27 listopada br. Zapraszamy do oglądania.

Zawody strzeleckie

10 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.

Zawody odbywały się na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m - postawa – leżąc z podpórką. W kategorii indywidualnej juniorów I miejsce wywalczyła Justyna Deja (klasa I TE) z wynikiem 86 pkt. /100 możliwych.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna chłopców z klasy II TMP: Mikołaj Pindera, Patryk Gutowski oraz Wiktor Fischer (247 pkt.), natomiast III miejsce wywalczyła drużyna pierwszoklasistów z technikum: Justyna Deja, Hubert Lisiński oraz Jan Jasiński.  Opiekun -  p. K. Suchorab

Podsumowanie Ligi Strzeleckiej

8 listopada br. w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Brodnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jesiennej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zawody odbywały się od 22.09 do 20.10.2018 r. Z wyników uzyskanych w 4 seriach strzeleckich zaliczano do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt trzecie miejsce zajęła uczennica klasy I Technikum Ekonomicznego – Patrycja Swobodzińska. Zdobyła 256 punktów na 300 możliwych. W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął uczeń klasy I a Technikum Informatycznego – Jan Jasiński. Uzyskał wynik 263 punkty na 300 możliwych. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt uczennice klasy I Technikum Ekonomicznego - Pankowska Wiktoria, Deja Justyna i Swobodzińska Patrycja - zajęły I miejsce z wynikiem 758 punktów. W klasyfikacji drużynowej chłopców uczniowie Technikum - Pindera Mikołaj, Gutowski Patryk, Fischer Wiktor - zajęli III miejsce z wynikiem 772 punktów.

Opiekunem strzelców jest p. K. Suchorab

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)