strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Studniówka

10 stycznia br. w restauracji „U Bosmana” odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych technikum z ulicy Mazurskiej. Był to bal ośmiu klas:

Technikum Ekonomiczne – wychowawczyni mgr Jowita Kisicka

Technikum Budownictwa – wychowawczyni mgr Katarzyna Szymołon

Technikum Informatyczne klasa a – wychowawczyni mgr Alina Ronowicz

Technikum Informatyczne klasa b - wychowawczyni mgr Lucyna Szwed

Technikum Logistyczne klasa a –– wychowawczyni mgr Jolanta Wieczorek

Technikum Logistyczne klasa b –– wychowawca mgr Mateusz Gutfeld

Technikum Logistyczne klasa c –– wychowawczyni Barbara Polender

Technikum Mechatroniczne - wychowawczyni mgr Alina Betlejewska

Maturzyści zaprosili do wspólnej zabawy dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz przedstawicieli rodziców.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Marta Marchlewicz (kl. IV TE) oraz Krzysztof Wasielewski (kl. IV aTI).

Zgodnie z tradycją bal otworzył Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski, który wraz ze Starostą Brodnickim, panem Piotrem Boińskim, oraz wychowawcami klas wzniósł też toast za pomyślność egzaminów maturalnych i dyplomowych. Bal rozpoczął polonez przygotowany przez panią Anitę Głodowską i pana Mateusza Gutfelda. Korowód tancerzy poprowadzili: Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski, oraz uczennica klasy IV b TL, Julia Fiałkowska. Beztroska  zabawa trwała do rana. Organizatorzy zadbali atrakcje sprawdzające różne – inne niż w szkole – umiejętności przyszłych maturzystów. Najwięcej emocji wzbudził tradycyjny konkurs tańca, który wygrała para z klasy IV b Technikum Logistycznego – Julia Fiałkowska i Tomasz Rzymowski. W konkursie polegającym na zbudowaniu wieży z klocków najlepsza była klasa IV b Technikum Informatycznego, natomiast konkurs pod hasłem „100 dni” wygrał Dominik Skowroński z klasy IV Technikum Budownictwa. Jurorzy – wychowawcy wszystkich klas – wybrali też króla i królową balu: Kamila Muzalewskiego (IV b Technikum Logistycznego) oraz Paulinę Pankowską (IV Technikum Ekonomicznego). Królewska para otrzymała bon podarunkowy ufundowany przez A. B. Widźgowskich

Uczniowie podziękowali też dyrekcji szkoły, swoim wychowawcom i wszystkim nauczycielom za cztery lata nauczania i wychowywania. Słowa szczególnego podziękowania skierowali pod adresem swoich rodziców, którzy zorganizowali bal, a przede wszystkim na co dzień troszczą się, opiekują, wspierają.

 

X Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Mateusz Barski, uczeń klasy III b Technikum Informatycznego uczestniczył w II etapie X Kujawsko - Pomorskiej olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczeństwo i przyjazny rejon". Olimpiada odbyła się 15 stycznia br. w Toruniu. Poprzedziły ją eliminacje powiatowe. Mateusz przygotowywał się pod kierunkiem pana Zbigniewa Fritzkowskiego.

Lekcja historii w Warszawie

8 stycznia 2020 r. uczniowie klas 2bTI oraz 2 TE uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Z zainteresowaniem wysłuchała opowiadania przewodnika o dramatycznej historii stolicy i jej mieszkańców, którzy stanęli do walki z okupantem, nie zważając na niedostateczną ilość broni i amunicji, a potem strudzeni walką, głodem, ucieczkami przed kolejnymi bombardowaniami patrzyli na „śmierć” swojego miasta. Uczniowie obejrzeli liczne pamiątki powstańcze i dokumenty umożliwiające odtworzenie dzień po dniu przebiegu powstania. Największe wrażenie zrobił na wszystkich film stworzony na bazie zdjęć lotniczych, ukazujący w technologii 3D widziane z perspektywy samolotu zgliszcza Starego Miasta, a także imitacja fragmentów kanałów, którymi zwiedzający przechodzą w całkowitych ciemnościach, wśród odgłosów bomb, by wyobrazić sobie dramat powstańców zmuszonych korzystać z takich dróg ucieczki . Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starówki – kamienic, Zamku Królewskiego i pomników upamiętniających między innymi bohaterskich powstańców. Uczniowie poznali też historię kolumny Zygmunta III Wazy – brata starościny brodnickiej Anny Wazówny. Wycieczka była interesującą lekcją historii. Jej organizatorką była pani Dorota Wojnowska, a opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: panie Bernadeta Dukat i Diana Zabłotna oraz pan Ryszard Gut.

 

Spotkanie z oficerem policji

15 stycznia br. uczniowie trzecich klas mundurowych brali udział w spotkaniu z Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, panią aspirant sztabowy Agnieszką Łukaszewską.
Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży z organizacją i zadaniami Policji, postępowaniem kwalifikacyjnym dla kandydatów do służby w policji, a także bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Spotkanie zorganizowano w ramach współpracy szkoły z KPP Policji w Brodnicy.

CKZiU dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Społeczność CKZiU po raz kolejny włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra Jerzego Owsiaka „zagrała” już po raz 28, tym razem zebrane pieniądze posłużą na zakup nowoczesnych urządzeń ratujących życie i zdrowie najmłodszym dzieciom. Samorząd Uczniowski CKZiU zorganizował 14 stycznia br. kiermasz ciast. Na apel Samorządu odpowiedziało wielu uczniów, którzy upiekli różne ciasta, sprzedawane podczas przerw w holu szkoły. Stoisko z ciastami cieszyło się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. Trudno byłoby przejść obojętnie obok tylu pysznych słodkości, wiedząc, że każdy kupiony kawałek ciasta to chwila przyjemności podczas jedzenia, ale też satysfakcja z przeznaczenia pieniędzy na szlachetny cel, ponieważ cały dochód ze sprzedaży został przekazany na konto wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finalistka Olimpiady Logistycznej

Monika Gęborys, uczennica klasy IV a TL, zakwalifikowała się do centralnego etapu XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W I etapie – szkolnym – uczestniczyło 36 uczniów Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy. Konkurencja była ogromna, ponieważ o prawo udziału w eliminacjach okręgowych walczyło 7176 uczniów z 287 szkół w Polsce. Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów - Monka Gęborys i Karol Lurka (III a TL). W finale, który odbędzie się w Poznaniu 19 marca br., naszą szkołę będzie reprezentowała Monika Gęborys. Już teraz jest zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W Poznaniu wraz z 59 najlepszymi młodymi logistykami z całej Polski powalczy o indeks Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)