strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

"Czytanie na ekranie"

13 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu TV Eltronik pod hasłem „Czytanie na ekranie”. Programy „Czytanie na ekranie” są wspólnym przedsięwzięciem TV Eltronik oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Uczniowie CKZiU uczestniczą w nich systematycznie już od kilku lat. Tym razem program był poświęcony laureatce  Literackiej Nagrody Nobla, Oldze Tokarczuk. Uczniowie CKZiU – Alicja Rożentalska, Klaudia Zabłocka oraz Mateusz Dobrosielski – zaprezentowali fragmenty książki „Dom dzienny, dom nocny”. Jest to niełatwa proza o specyficznym klimacie, jakby na pograniczu jawy i snu, z ciekawymi spostrzeżeniami o ludziach świecie. Program z udziałem uczniów CKZiU będzie emitowany w TV Eltronik od 19 listopada. br. Przygotowanie młodzieży do nagrania programu – panie Beata Zakrzewska i Barbara Stefańska.

 

Akcja "Szczęśliwy Reksio"

W ostatnich dniach października wolontariusze z CKZiU zorganizowali akcję pod hasłem: „Szczęśliwy Reksio”. Jej cel to pomoc zwierzętom z brodnickiego schroniska w przetrwaniu zimy. Po skonsultowaniu z prezesem Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt w Brodnicy najpilniejszych potrzeb w szkole odbyła się zbiórka zużytych, ale czystych kocy, ręczników, bielizny pościelowej, a także karmy dla psów i kotów. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Szczególnie wyróżniły się klasy: I E4, IV TE, I E5, III TE, IaL4, Ib L4, IcL4, I Ż5. 4 listopada br. uczniowie pierwszej klasy czteroletniego Technikum Ekonomicznego oraz wolontariusze z klas IV i II Technikum Ekonomicznego (Daria Bartnicka, Ewa Cackowska, Julia Górka, Aneta Kobierska, Marta Marchlewicz, Arleta Oleksiak, Ewa Rudnik, Karolina Szlachta oraz Bartek Łęgowski) udali się do schroniska, by przekazać zebrane dary. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w miejscu opieki nad bezdomnymi, skrzywdzonymi przez ludzi zwierzętami. Pracownica schroniska oprowadziła młodzież po placówce, opowiedziała o jej problemach i wciąż zbyt małej wrażliwości Polaków na cierpienie zwierząt. Podziękowała też za udzieloną pomoc i zaprosiła do kolejnych odwiedzin.

Akcję „Szczęśliwy Reksio” młodzież organizowała pod opieką pani Katarzyny Klenowicz.

 

Zawody strzeleckie

6 listopada br. w auli CKZiU w Brodnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jesiennej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie CKZiU mogą pochwalić się sukcesami.

Zawody odbywały się od 21.09 do 19.10.2019 r. Z wyników uzyskanych w 4 seriach strzeleckich zaliczano do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Justyna Deja, w klasyfikacji chłopców III miejsce zajął Jan Jasiński. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zespół z CKZiU w składzie - Amelia Pruchniewska, Natalia Drozdowicz, Dominika Liszewska – zajął II miejsce. W klasyfikacji drużynowej chłopów III miejsce zdobyła drużyna CKZiU w składzie: Mikołaj Pindera, Patryk Gutowski i Tomasz Rzymowski.

Opiekun strzelców K. Suchorab

 

Szkolenie uczniów Technikum Budownictwa

23 października br. uczniowie klas 3 TB i 4 TB uczestniczyli w szkoleniu w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz ich bezpiecznego użytkowania.

Szkolenie było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Uczniowie uczyli się o negatywnych wpływach azbestu na zdrowie i życie człowieka. Poznali materiały i wyroby z azbestu oraz procedury postępowania przy ich demontażu i utylizacji. Dokonywali klasyfikacji budynków ze względu na stopień trudności utylizacji azbestu. W części praktycznej poznali zasady BHP przy pracy z materiałami zawierającymi azbest. Ubierali się w specjalne ubrania, które chronią przed przedostaniem się szkodliwych włókien azbestowych. Na koniec szkolenia każdy z uczestników rozwiązał test. Uczniowie , który rozwiązali poprawnie zadania testowe, otrzymają zaświadczenie uprawniające do prowadzenia robót przy demontażu wyrobów azbestowych oraz nadzoru przy wymienionych pracach.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 9 października br. w CKZiU odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je „kampania wyborcza” – kandydaci zaprezentowali swoje predyspozycje i plany działalności w SU na plakatach umieszczonych w holu szkoły. Zgłosiło się 33 kandydatów. W wyborach uczestniczyły 44 klasy. W imieniu każdej z klas głosowali przewodniczący Samorządów Klasowych. Uczniowie wybrani do Samorządu Uczniowskiego na ulicy Mazurskiej:

1. Deuter Paweł - 2 b TL

2. Dembek Robert - 2 TB

3. Wadecka julia 2 - d TL

4. Orłowski Bartosz - 1 c L5

5. Ulanowska Natalia - 2 TB

6. Białek Michał - 2 TB

7. Namijildoraj Ewelina - 2 b TL

8.Łęgowski Bartłomiej - 2 TE

9. Kamińska Jowita - 2 a TL

10. Trędowicz Bartłomiej - 2 b TI

11. Tomasik Dariusz - 2 c TI

12. Kocik Olaf - 1 a L4

 

Zajęcia z terenoznawstwa

16 października br. kadeci drugich klas mundurowych Technikum Logistycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy brali udział w zajęciach z terenoznawstwa.

Zajęcia były wspólnym przedsięwzięciem CKZiU oraz 4 Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego w Brodnicy, który współpracuje ze szkołą przy organizacji zajęć dla klas mundurowych.  Tym razem młodzież pod czujnym okiem czterech wojskowych instruktorów wykorzystywała w ramach ćwiczeń praktycznych swoją wiedzę z terenoznawstwa zdobytą podczas lekcji geografii.  Zajęcia odbywały się w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Zadanie uczniów polegało na dotarciu na podstawie mapy do Górzna z punktu wyznaczonego przez wojskowych instruktorów. Następnie z Górzna młodzież maszerowała nad jezioro. Dla utrudnienia kadeci nie posiadali telefonów komórkowych. Musieli określić miejsce swojego postoju, wyznaczyć sobie trasę i dotrzeć do celu. Każda grupa młodzieży mogła liczyć na pomoc instruktorów, którzy udzielali wskazówek i dzielili się z kadetami swoim doświadczeniem. Wszystkie grupy dotarły do celu bez problemu i zmieściły się w wyznaczonym czasie.

Nagrodą za wykonania zadania było ognisko z pieczeniem kiełbasy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej GLPK w Rudzie.  Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele CKZiU: Zbigniew Frizkowski, Krzysztof Roznerski, Jakub Cybulski, Anna Romanowska, Iwona Zielińska. Koordyatorem wyjazdu był Krzysztof Suchorab. Autokary na wyjazd do Górzna zapewniły brodnicka jednostka wojskowa oraz CKZiU.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)