strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji do technikum po szkole podstawowej i gimnazjum dostępne na tablicach informacyjnych w budynku na ulicy Mazurskiej.

Szkolna drużyna WOPR

W dniu 24.06.2019 w OW Półwysep Wądzyń miało miejsce ważne wydarzenie dla naszej szkolnej drużyny ratowników WOPR. Ratownicy naszej drużyny działającej w Grupie Prewencyjnej WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego złożyli uroczyste ślubowanie ratownicze w obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego (Stanisław Kosakowski, Wojciech Szulc) oraz Zarządu Wojewódzkiego WOPR (prezes – Maciej Banachowski, wiceprezes Paweł Gawroński). Następnie prezes WOPR przekazał naszej grupie patrolową łódź motorową oraz torbę medyczną z pełnym wyposażeniem. Otrzymany sprzęt i wyposażenie umożliwi prowadzenie profesjonalnych patroli na naszych jeziorach podczas wakacji.

W dalszej części nasi ratownicy zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazów ratowniczych dla zaproszonych gości oraz młodzieży wypoczywającej na ośrodku oraz wypróbowali możliwości nowego sprzętu. Na zakończenie właściciele ośrodka Hanna i Wojciech Szulc zaprosili wszystkich na poczęstunek.

Uwaga!

Zmiana zarządzenia Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Wiecej informacji pod  linkiem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz w Regulaminie Rekrutacji na stronie szkoły: Rekrutacja CKZiU

Kadeci na poligonie

W dniach 4-5 czerwca br. uczniowie – kadeci trzech klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ośrodku szkolenia poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. W drodze na poligon młodzież zwiedziła Muzeum Wojska w Orzyszu, gromadzące eksponaty związane z historią wojska od średniowiecza po czasy współczesne, a także schron bierny Regelbau 502 w Piszu - pierwszy na świecie i jedyny w Polsce schron tego typu, wybudowany w 1939 roku, przeznaczony dla dwóch drużyn piechoty. Po lekcjach historii polskiego oręża w obiektach muzealnych uczniowie uczestniczyli w ognisku integracyjnym. Organizatorzy zadbali też o atrakcje nocą - alarm mundurowy sprawdził szybkość działania kadetów, ich sprawność fizyczną oraz wytrzymałość, a dla niektórych był świetnym sprawdzianem predyspozycji do służby mundurowej.

Następnego dnia po zaprawie porannej kadeci obserwowali ćwiczenia taktyczno –specjalne żołnierzy Grupy Zadaniowej Obrony przed Bronią Masowego Rażenia zorganizowane we współpracy z międzynarodowymi pododdziałami wojsk. Kadeci spotkali się również z dowódcą zgrupowania w Orzyszu, pułkownikiem Piotrem Wachną, zastępcą dowódcy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy oraz z żołnierzami z Rumunii, którzy pokazali im swoje wozy bojowe.

Wyjazd młodzieży do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz odbywał się w ramach planowej współpracy między CKZiU a Jednostką Wojskową w Brodnicy. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Krzysztof Suchorab, Jakub Cybulski, Anna Romanowska, Iwona Zielińska, Antoni Dogoński, Sławomir Krawulski oraz Mateusz Gutfeld.

 

 

Drużyna WOPR na zawodach

Szkolna grupa WOPR w składzie: Patrycja Jankowska, Kinga Gajda, Karol Lurka i Remigiusz Rzymski uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 8 czerwca br. we Włocławku.  Drużyna rywalizowała w siedmiu konkurencjach, miedzy innymi akcja ratownicza z użyciem łodzi wiosłowej, kajaka, deski ratowniczej oraz kołowrotu. Młodzi ratownicy wzięli udział w zawodach po raz pierwszy, pomimo tego w starciu z bardziej doświadczonymi ratownikami wykazali się dużymi umiejętnościami oraz wysoka sprawnością i umiejętnością .

Podczas zawodów młodzi ratownicy zdobywali doświadczenia oraz nowe umiejętności.  Pełni wrażeń, satysfakcji, zmęczeni po całodziennej rywalizacji w upale wróciliśmy do domu z postanowieniem udziału w zawodach w przyszłym roku.

 

Przygotowania szkolnej drużyny WOPR do sezonu

Szkolna drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego działająca przy Grupie Prewencyjnej w Brodnicy otrzymała od WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego łódź motorową, która będzie wykorzystywana do szkoleń młodych ratowników, patroli na jeziorach Pojezierza Brodnickiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa latem, pokazów ratowniczych i podczas festynów. Przed sezonem wakacyjnym młodzi ratownicy szkolili swoje umiejętności na Jeziorze Wądzyńskim. Podczas zajęć ćwiczyli techniki ratownicze przy użyciu łodzi wiosłowej, motorowej, kajaka, kołowrotu ratowniczego, koła i rzutek ratowniczych. Siedmioro uczniów naszej szkoły ukończyło kurs Młodszego Ratownika WOPR, siedmioro uczęszcza na wyższy stopień – Ratownika WOPR.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)