strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Zawody strzeleckie

10 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.

Zawody odbywały się na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m - postawa – leżąc z podpórką. W kategorii indywidualnej juniorów I miejsce wywalczyła Justyna Deja (klasa I TE) z wynikiem 86 pkt. /100 możliwych.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna chłopców z klasy II TMP: Mikołaj Pindera, Patryk Gutowski oraz Wiktor Fischer (247 pkt.), natomiast III miejsce wywalczyła drużyna pierwszoklasistów z technikum: Justyna Deja, Hubert Lisiński oraz Jan Jasiński.  Opiekun -  p. K. Suchorab

Podsumowanie Ligi Strzeleckiej

8 listopada br. w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Brodnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jesiennej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zawody odbywały się od 22.09 do 20.10.2018 r. Z wyników uzyskanych w 4 seriach strzeleckich zaliczano do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt trzecie miejsce zajęła uczennica klasy I Technikum Ekonomicznego – Patrycja Swobodzińska. Zdobyła 256 punktów na 300 możliwych. W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął uczeń klasy I a Technikum Informatycznego – Jan Jasiński. Uzyskał wynik 263 punkty na 300 możliwych. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt uczennice klasy I Technikum Ekonomicznego - Pankowska Wiktoria, Deja Justyna i Swobodzińska Patrycja - zajęły I miejsce z wynikiem 758 punktów. W klasyfikacji drużynowej chłopców uczniowie Technikum - Pindera Mikołaj, Gutowski Patryk, Fischer Wiktor - zajęli III miejsce z wynikiem 772 punktów.

Opiekunem strzelców jest p. K. Suchorab

Szkolny etap Olimpiady Logistycznej

Pięcioro uczniów Technikum Logistycznego zakwalifikowało się do II etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Pierwszy etap – szkolny – odbył się 4 października br. Brało w nim udział blisko 8,3 tysiąca uczniów, reprezentujących 314 szkół z całej Polski.  W naszej szkole do pierwszego etapu Olimpiady przystąpiło 66 uczniów. Tegoroczne pytania dotyczyły zapasów, kosztów, transportu i okazały się trudniejsze niż w latach poprzednich. Do II etapu zakwalifikowali się wyłącznie uczniowie klasy IV TL:  Artur Jaworski, Marian Tarantowicz, Karolina Banacka, Karolina Domżalska i Julita Nasiłowska.

Etap okręgowy odbędzie się 7.12.2018 r .

Laureatki Konkursu Fotograficznego

Uczennice CKZiU zdobyły nagrody w konkursie fotograficznym pod hasłem „Energia odnawialna w obiektywie”, zorganizowanym z okazji X Dni Energii Odnawialnej.  Na konkurs wpłynęły 62 prace wykonane przez 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. Jurorzy – Radosław Koj (przewodniczący), Ewa Brylska oraz Edyta Blank-Tadrai – docenili prace uczennic CKZiU. Julia Wróblewska (klasa II TE) zajęła II miejsce, natomiast Dagmara Dobies (IV TB) oraz Natalia Łukasik (II TE) otrzymały wyróżnienia. Fundatorzy atrakcyjnych nagród rzeczowych to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i Powiat Brodnicki.

Prace konkursowe uczniów powstały pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej oraz pana Sławomira Krawulskiego.

Wyjazd do teatru

22 października br. uczniowie klas II Technikum Budownictwa oraz II Technikum Organizacji Reklamy obejrzeli spektakl pt. „Dziady”.

Już od kilku lat drugoklasiści z naszej szkoły w październiku wyjeżdżają do Torunia na „Dziady”, wystawiane przez Teatr Nowy w Słupsku. Jest to spektakl realizowany z myślą o młodzieży, dla której dramat Adama Mickiewicza jest trudną lekturą obowiązkową. Reżyser dość wiernie przedstawił obrzęd wywoływana duchów („Dziady” cz. II), sceny w więzieniu, w salonach warszawskim i wileńskim. A pomysłowe realizacje scen z duchami i snami pomogły młodzieży zrozumieć, jak ważną rolę w interpretacji dramatu odgrywa świat pozazmysłowy. Udział w spektaklu był dobrym uzupełnieniem lekcji języka polskiego. Wyjazd zorganizowała pani Jolanta Wieczorek, a opiekę sprawowały panie Katarzyna Kwiatkowska, Natalia Olszewska, Barbara Stefańska i Małgorzata Wróblewska. 

Spotkanie z przedstawicielami WKU

17 października br. przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy, na czele z mjr. Markiem Milewskim, przeprowadzili prelekcję dla mundurowych klas drugich i trzecich Technikum Logistycznego.

Tematem zajęć były zagadnienia związane ze szkolnictwem wojskowym, służbą przygotowawczą, zawodową służbą wojskową oraz legią akademicką. Główną uwagę skupiono na prezentacji służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Nietypowa lekcja była formą przygotowania uczniów "mundurówki" do kontynuowania nauki lub poszukiwania zatrudnienia po ukończeniu Technikum.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)