strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


CKZiU
ul. Mazurska 28
87- 300 Brodnica
tel. 56 498-24-66/7
Oferujemy wysoki standard nauczania oraz szeroki wachlarz kierunków.

Awanse kadetów TL

20 czerwca br. na boisku szkolnym przy ulicy Mazurskiej odbyła się uroczystość awansowania kadetów z klas mundurowych Technikum Logistycznego na wyższe stopnie.

Uczniowie klas pierwszych przeżywali taką uroczystość po raz pierwszy. 64 kadetów otrzymało stopień starszego kadeta. Natomiast 33 starszych kadetów z klas drugich awansowało na kadeta sztabowego. Najlepsza uczennica klasy drugiej – Monika Gęborys, która uzyskała na koniec roku szkolnego średnią ocen 5,4 - awansowała na starszego kadeta sztabowego.  Awanse otrzymali tylko uczniowie, którzy spełnili wymagania obowiązującego w CKZiU

Regulaminu klas mundurowych, według którego o awansie decyduje odpowiednia średnia ocen oraz co najmniej dobra ocena z zachowania.

W uroczystości uczestniczyli: Starosta Brodnicki, Piotr Boiński, Wicestarosta Brodnicki, Mariusz Klonowski oraz Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski. Ceremonię poprowadził koordynator klas mundurowych, Krzysztof Suchorab. Kadeci zaprezentowali przed gośćmi znajomość musztry, a przede wszystkim dumę z możliwości noszenia munduru.

Zawody strzeleckie

Uczniowie Technikum w Brodnicy uczestniczyli w zawodach strzeleckich, które odbyły się 9 czerwca br. na strzelnicy wojskowej.

Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy TS- 1 na odległość 50 m - postawa leżąc z podpórką. Każdy z zawodników otrzymywał po 13 pocisków. Do punktacji liczono 10 najlepszych strzałów. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce wśród juniorów wywalczył Jakub Michalski z klasy I b TL z wynikiem 85 punktów na 100 możliwych. II miejsce zajęła Karolina Domżalska z klasy III TL z wynikiem 84 punkty. Miejsce III - Joanna Gogolińska z klasy I c TL (81 punktów).

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajął zespół nr 1 z Technikum w Brodnicy: Domżalska Karolina, Lewandowska Katarzyna i Gogolińska Joanna. Wynik - 246 punktów. II miejsce – zespół nr 2 z Technikum w Brodnicy: Michalski Jakub, Gutmański Marcin, Rzymowski Tomasz. Wynik - 229 pkt.

 

 

"Chwila na wiersz"

Uczniowie CKZIU, Julia Wojtaszczyk z klasy I TB oraz Radosław Bartnicki z klasy I TM, uczestniczyli w nagraniu programu TV Eltronik pt. „Chwila na wiersz”.

Kolejne już nagranie odbyło się 23 maja br. – jak zwykle w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy. Tym razem było poświęcone twórczości Ewy Lipskiej. Julia zaprezentowała wiersz pt. "Nigdy tu nie wrócę" , natomiast Radosław przeczytał wiersz pt.: „Tryb awaryjny". Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką pani Agnieszki Gęsickiej. Efekty można było obejrzeć w cotygodniowym programie lokalnym TV Eltronik.

 

Wycieczka uczniów TB

25 maja br. klasa III TB wraz z wychowawczynią, panią Anną Radaszewską,  odwiedziła Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp z o.o." w Brodnicy.

Uczniowie spotkali się z przedstawicielami firmy, obejrzeli prezentację na temat działalności firmy oraz procesu technologicznego powstawania mieszanki mineralno-asfaltowej i technologii wykonywania nawierzchni drogowych. Na terenie zakładu zaobserwowali wszystkie etapy wytwarzania mieszanki mineralno – asfaltowej.
 

Logistycy na poligonie

W dniach 22- 23 maja br. uczniowie – kadeci trzech klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na poligonie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. W drodze na poligon młodzież zwiedziła Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, gromadzące eksponaty związane z historią wojsk lądowych od średniowiecza po czasy współczesne. Szczególne zainteresowanie młodych kadetów wzbudziła kolekcja ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym całkowicie sprawnych pojazdów wykorzystywanych podczas inscenizacji historycznych.  Następnym punktem programu był skansen bojowy 1 Armii Wojska Polskiego w Zdbicach, gromadzący uzbrojenie związane z walkami o przełamanie Wału Pomorskiego w 1945 roku.

Po lekcjach historii polskiego oręża w obiektach muzealnych uczniowie uczestniczyli w ognisku integracyjnym. Organizatorzy zadbali też o atrakcje nocą - alarm mundurowy sprawdził szybkość działania kadetów, ich sprawność fizyczną oraz wytrzymałość.

Następnego dnia po zaprawie porannej kadeci obserwowali ćwiczenia taktyczno -specjalne MOLIBDEN- 18 żołnierzy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy, Sił Powietrznych oraz 6.batalionu chemicznego Sił Powietrznych w Śremie. Główną atrakcją było lądowanie dwóch śmigłowców oraz ćwiczenia żołnierzy w zakresie likwidacji skażeń na lotnisku. Kadeci spotkali się również z dowódcą 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy, pułkownikiem Andrzejem Żmudą. Wyjazd młodzieży do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim odbywał się w ramach planowej współpracy między CKZiU a Jednostką Wojskową w Brodnicy.  Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Krzysztof Suchorab, Joanna Olszewska, Joanna Laskowska, Antoni Dogoński, Sławomir Krawulski, Mateusz Gutfeld oraz Katarzyna Szymołon.

 

 

Zwycięzca zawodów strzeleckich

Michał Ojewski, uczeń klasy I a Technikum Logistycznego, zajął I miejsce w zawodach strzeleckich.

Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta 3 Maja i Tygodnia LOK-u odbyły się 12 maja br. na poligonie wojskowym 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Zwycięzca z klasy mundurowej TL zdobył 83 punkty na 100 możliwych. Gratulujemy!

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)