strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Wyróżnienie dla opiekuna Szkolnej Drużyny WOPR

Krzysztof Roznerski, nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy i jednocześnie opiekun Szkolnej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, otrzymał podziękowanie za swoją działalność od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego.

3.10.2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie sezonu ratowniczego 2019. Jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego województwa kujawsko-pomorskiego spotkały się z wojewodą, przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz straży rybackiej. Po sprawozdaniu z działalności wojewoda wręczył dyplomy za szczególne zaangażowanie i wkład w zapewnienie bezpieczeństwa w sezonie 2019.

Z Grupy Prewencyjnej w Brodnicy wyróżnienie otrzymał Krzysztof Roznerski, opiekun Szkolnej Drużyny WOPR działającej w CKZiU w Brodnicy. Dla szkolnej drużyny, działającej w ramach Grupy Prewencyjnej Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Brodnicy, był to bardzo intensywny sezon. Młodzi ratownicy z CKZiU szkolili się już od marca br. – najpierw na basenie, później na jeziorach Pojezierza Brodnickiego. Siedmiu ratowników zdobyło stopień Młodszego Ratownika WOPR, kolejnych 7 - Ratownika WOPR. Swoje umiejętności mogli sprawdzić podczas Mistrzostwach WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego we Włocławku. Uczestniczyli też w wielu pokazach ratowniczych dla szkół i stowarzyszeń, uczyli zarówno młodszych, jak i starszych udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Zabezpieczali spływy kajakowe, zawody wędkarskie i inne imprezy nad wodą. Brali udział w akcjach sprzątania rzek i jezior naszego powiatu. Dzięki WOPR województwa Kujawsko-Pomorskiego, który przekazał drużynie łódź patrolową, przez cały sezon letni młodzi ratownicy prowadzili patrole prewencyjne a także akcje poszukiwawcze na wodach naszego powiatu.

Największą aktywnością podczas całego sezonu wykazali się następujący członkowie Szkolnej Drużyny WOPR: Natalia Kamińska, Zuzanna Sobiesińska, Wiktoria Becmer, Karol Lurka, Remigiusz Rzymski, Jakub Staroński, Patrycja Jankowska oraz Kinga Gajda.

"Złota Kielnia Dyrektora CKZiU"

4 października br. w hali sportowej CKZiU na ul. Karbowskiej odbył się konkurs „O Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU”.

Konkurs, organizowany z okazji Dnia Budowlańca, jest już tradycyjną imprezą szkolną, która ma na celu integrację młodzieży uczącej się w Technikum Budownictwa. Jego organizatorami są nauczyciele przedmiotów zawodowych, panie Anna Radaszewska, Natalia Olszewska i Paulina Majewska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Wicestarosta Brodnicki, p. Stanisław Kosakowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, p.Stanisław Czajkowski. O „Złotą Kielnię” walczyły 8-osobowe drużyny z wszystkich pięciu klas Technikum Budownictwa, wspomagane dopingiem swoich wychowawców, koleżanek i kolegów z klasy oraz p. Stanisława Bąkowskiego, który zajmuje się nauką zawodu przyszłych budowlańców.

Konkurs rozpoczęły zmagania sportowe w sześciu konkurencjach. Każda z nich w żartobliwy sposób nawiązywała do różnych stereotypowych wyobrażeń o pracy budowlańców, którzy powinni sprawnie i precyzyjnie posługiwać się kielnią, korzystać z transportu taczką, celnie rzucać do celu i szybko zaspokoić pragnienie. Były to konkurencje pod hasłami: taczki, skoki w workach, ale suszy, skocz po więcej, rzut do celu, piłeczki na kielniach. Każda z nich wymagała umiejętności działania w zespole i dostarczyła mnóstwo zabawy zarówno zawodnikom, jak i kibicom.  Zawody sędziował nauczyciel wychowania fizycznego, pan Krzysztof Wydra. Druga część konkursu miała charakter teoretyczny. Poszczególne zespoły odpowiadały na pytania o tematyce ogólnobudowlanej.

Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU zdobyła klasa IV TB. Srebrną Kielnię wywalczyła klasa III TB, a Brązową Kielnię – klasa I TB po szkole podstawowej.

Przewodniczący klas odebrali dyplomy i kielnie z rąk Wicestarosty Brodnickiego, p. Stanisława Kosakowskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Sportu, p. Stanisława Czajkowskiego oraz Dyrektora CKZiU, p. Jacka Gniadkowskiego i Wiecedyrektora CKZiU, p. Jarosława Hiszpańskiego.  Kielnie dla zwycięskich klas zostały wykonane w warsztatach szkoleniowych CKZiU.

 

Uczniowie CKZiU na obchodach rocznicy Zbrodni Pomorskiej

2 października 2019 roku uczniowie klasy 3aTechnikum Logistycznego wraz z opiekunem, panią Iwoną Zielińską, uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach 80. Rocznicy Zbrodni Pomorskiej 1939, które odbywały się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Obchody rozpoczęła promocja książki Mateusza Kubickiego pt. Kapitan ostatni opuszcza swój statek... Józef Władysław Bednarz (1879-1939), wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. W uroczystości uczestniczył autor książki oraz wielu gości, m.in. marszałek województwa kujawsko-pomorskiego – Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku województwa – Ryszard Bober, dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - - prof. Mirosław Golon. Promowana książka to biografia doktora Józefa Bednarza – polskiego psychiatry, który w 1939 roku był dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Świeciu i nie opuścił swoich pacjentów w tragicznych chwilach 1939 roku. Bywa nazywany pomorskim Korczakiem, a data jego urodzin – 2 października – jest wojewódzkim dniem pamięci ofiar zbrodni pomorskiej.  Uczestnicy uroczystości otrzymali publikację pt. Zbrodnia Pomorska 1939, przedstawiającą wydarzenia jesienią 1939 roku na terenie ówczesnego województwa pomorskiego. Druga część obchodów miała miejsce pod pomnikiem Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939, na skwerze przy ul. Uniwersyteckiej w Toruniu. Tam delegacje instytucji państwowych oraz placówek oświatowych złożyły wieńce i wiązanki. Uczniowie CKZiU zapalili symboliczny znicz ku pamięci poległych w masowych egzekucjach w pierwszych tygodniach II wojny światowej na Pomorzu.

Udział uczniów CKZiU w toruńskich uroczystościach był żywą lekcją historii, dostarczającą wiedzy o dziejach naszego regionu i o ludziach, którzy mogą być dla współczesnych wzorem odwagi i patriotyzmu.

 

Wycieczka do Portu Gdańsk

25.09.2019 uczniowie trzech klas Technikum Logistycznego uczestniczyli wycieczce edukacyjnej do Gdańska. Młodzież zwiedziła Port Gdańsk - między innymi terminal kontenerowy, bazę przeładunku samochodów osobowych i owoców cytrusowych, przeładunek węgla, paliw płynnych i gazu. Obejrzała też panoramę portu z wieży kapitanatu i rozładunek statku kontenerowego. Port jest ważnym międzynarodowym węzłem komunikacyjnym i najszybciej rozwijającym się portem w Polsce. Wycieczka była więc ważnym doświadczeniem dla przyszłych logistyków. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Anna Romanowska, Joanna Olszewska, Joanna Gutowska oraz pan Ryszard Gut.

 

"Marsz Żywych" - uczniowie CKZiU w Muzeum Stutthof

19 września 2019 roku uczniowie klas: 3aTI, 4bTi oraz 4aTI zwiedzali Muzeum Stutthof w Sztutowie. Celem wycieczka było upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej oraz oddanie hołdu więzionym i zamordowanym w niemieckim nazistowskim obozie Stutthof. Obóz ten istniał od początku wojny, tj. od 2 września 1939 i usytuowany został niedaleko wsi Sztutowo, w obrębie Wolnego Miasta Gdańska. Przez obóz KL Stutthof przeszło łącznie 110 tys. więźniów z 28 krajów. Wśród więźniów byli także mieszkańcy ówczesnego województwa pomorskiego: Brodnicy czy też Jabłonowa Pomorskiego. Uczniowie obejrzeli film dokumentalny zrealizowany na podstawie zachowanych dokumentów pt. „Stutthof w kilka dni później”, pokazujący powojenne prace komisji ds. potwierdzenia zbrodni w tym obozie koncentracyjnym. Podczas blisko półtoragodzinnego marszu z przewodnikiem po zachowanych obiektach i dróżkach uczniowie i opiekunowie poznali okrucieństwo wobec więźniów, oglądali zachowane eksponaty: prycze, stoły, naczynia, stroje-pasiaki i inne fragmenty ubrań, listy do rodzin pisane przez więźniów, grypsy i rysunki. Złożyli też hołd w komorze gazowej, służącej do uśmiercania więźniów, w krematorium oraz pod szubienicą. Pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa uczniowie zapalili pamiątkowe znicze z biało-czerwoną flagą i logo naszej szkoły, oddając jednocześnie cześć wszystkim, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej. Ta niezwykle przejmująca lekcja historii zapadła wszystkim w sercach i pamięci. Opiekunami wycieczki były panie: Justyna Bartoszewska, Katarzyna Gniadkowska, Lucyna Szwed oraz Małgorzata Wróblewska. Wycieczkę zorganizowała pani Iwona Zielińska.

Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji do technikum po szkole podstawowej i gimnazjum dostępne na tablicach informacyjnych w budynku na ulicy Mazurskiej.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)