strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Spotkania z wolontariuszami z Hiszpanii

Uczniowie CKZiU goszczą na lekcjach języka angielskiego wolontariuszy z Hiszpanii, Age’ego i Paulę.

 1. lutego br. z wolontariuszami spotkali się uczniowie klas IV TI i IV TEI oraz uczniowie z klasy III a TI wyjeżdżający na praktykę do Portugalii. Goście opowiadali o sytuacji gospodarczej i politycznej w Hiszpanii oraz o wolontariacie zagranicznym, wciąż jeszcze mało popularnym wśród polskiej młodzieży.
  Spotkania z uczniami CKZiU będą odbywały się regularnie, aby jak największa liczba młodzieży miała możliwość porozmawiania z gośćmi z zagranicy.
  Age i Paula przyjechali do Brodnicy w ramach wolontariatu dla European Volunary Service programu Erasmus+ i wspierają Brodnickie Centrum Caritas, pracując z młodzieżą z Bursy Szkolnej oraz osobami niepełnosprawnymi.

Czytanie na ekranie

Uczniowie CKZiU uczestniczyli w kolejnych nagraniach programu TV Eltronik pod hasłem „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz”.

30 stycznia br. uczniowie czytali poezję Andrzeja Bursy. Klaudia Zabłocka przeczytała widzom TV Eltronik wiersz pt. Zgaśnij księżycu”, natomiast Alicja Rożentalska zaprezentowała utwór pt. „Nauka chodzenia”. Dziewczyny są uczennicami klasy II TE.

6 lutego br. nagrywano program, który zostanie wyemitowany z okazji Walentynek, a więc poświęcony poezji miłosnej. Oliwia Klonowska z klasy II b TL zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Miłość od pierwszego wejrzenia”, a jaj kolega z klasy – Jacek Troczyński - przeczytał „Romans” Bolesława Leśmiana.

Programy „Czytanie na ekranie” są wspólnym przedsięwzięciem TV Eltronik i Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy. Uczniowie CKZiU uczestniczą w nich już od kilku lat. W tym roku szkolnym przygotowują się do nagrań pod kierunkiem nauczycieli – Beaty Zakrzewskiej i Barbary Stefańskiej. Zachęcamy do oglądania.

W Teatrze Muzycznym

1 lutego 2019 roku uczniowie klas II a TI i III b TI uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Gdyni.

Pobyt w teatrze rozpoczął się od spotkania z aktorką Agnieszką Kaczor, która oprowadziła uczestników wycieczki po budynku. Dzięki jej uprzejmości młodzież zobaczyła wszystkie trzy sceny – dużą, małą i kameralną, charakteryzatornię oraz kulisy. Zwiedzaniu towarzyszyły ciekawe informacje o przebudowie budynku, dzięki której Gdynia może pochwalić się największym teatrem muzycznym w Polsce, informacje na temat różnych pomysłów na dekoracje sceniczne, na temat pracy oświetleniowców, inżynierów dźwięku, a przede wszystkim specyfiki pracy artystów. Aktorka rozbawiła zwiedzających anegdotami związanymi z jej występami na scenie, zdradziła też kilka przesądów funkcjonujących w środowisku aktorskim.

Głównym punktem programu wycieczki był udział w spektaklu pt. „Wiedźmin” zrealizowanym na motywach utworów A. Sapkowskiego. Większość uczniów, miłośników literatury fantasy, znała przygody Geralta z Rivii z książek, komiksów czy też gier komputerowych. Musical zachwycił ich szczególnie scenografią z animacjami multimedialnymi, wspaniałymi popisami akrobatów, choreografią i jak zwykle piękną muzyką.

Ostatnią atrakcją wyjazdu było krótkie spotkanie z obsadą musicalu. Po spektaklu aktorzy - nie zważając na zmęczenie, jeszcze w kostiumach - wyszli na chwilę, by pozować do zdjęcia z uczniami i usłyszeć od nich słowa wielkiego uznania.

Wyjazd i spotkanie z aktorami zorganizowała pani Dorota Katolicka. Opiekę sprawowali: panie Alicja Wiśniewska i Barbara Stefańska oraz pan Jakub Cybulski.

Akcja oddawania krwi

W akcji honorowego oddawania krwi, która odbyła się 4 lutego br. na ulicy Mazurskiej, uczestniczyło 65 osób. Pozyskano 29,250 ml. krwi. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy za cenny dar, który ratuje życie.

Zajęcia z policjantem

30 stycznia br. uczniowie klas trzecich mundurowych Technikum Logistycznego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Kierownika Referatu Ruchu Drogowego z brodnickiej komendy, asp. szt. Gabriela Żurawskiego.

Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby w Policji. Funkcjonariusz opowiedział o sposobie rekrutacji, wymaganiach wobec kandydatów do pracy w policji, a także zapoznał młodzież z obowiązkami funkcjonariuszy. Kadeci dowiedzieli się również , jak wygląda właściwie przeprowadzona kontrola drogowa, jak należy zabezpieczać miejsca zdarzeń i jak wykonuje się czynności na miejscu wypadków drogowych.

Była to bardzo ciekawa lekcja dla uczniów, którzy w przyszłości planują służbę w formacjach mundurowych powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy szkoły z Komendą Powiatową Policji w Brodnicy.

 

Studniówka

11 stycznia br. w restauracji „U Bosmana” pierwsza grupa maturzystów bawiła się na tradycyjnej studniówce. Był to bal siedmiu klas:

Technikum Ekonomiczne – wychowawca mgr Mirosław Wołojewicz

Technikum Ekonomiczne i Informatyczne – wychowawczyni mgr Anna Kwiatkowska

Technikum Budownictwa – wychowawczyni mgr inż. Anna Radaszewska

Technikum Informatyczne – wychowawczyni mgr Honorata Karbowska

Technikum Logistyczne –– wychowawczyni mgr Małgorzata Wróblewska

Technikum Mechatroniczne klasa a – wychowawczyni mgr Katarzyna Gniadkowska

Technikum Mechatroniczne klasa b – wychowawca mgr Wiesław Lechowicz

Maturzyści zaprosili do wspólnej zabawy dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz przedstawicieli rodziców.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Patrycja Domżalska (kl. IV TE) oraz Mateusz Zabłocki (kl. IV aTM). Zgodnie z tradycją bal otworzył Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski, który wraz ze Starostą Brodnickim, panem Piotrem Boińskim, oraz wychowawcami klas wzniósł też toast za pomyślność egzaminów maturalnych i dyplomowych.

Bal rozpoczął polonez przygotowany przez panią Anitę Głodowską i pana Mateusza Gutfelda. Korowód tancerzy poprowadzili: Dyrektor CKZiU, pan Jacek Gniadkowski, oraz uczennica klasy IV TL, Klaudia Gutowska.

Uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, swoim wychowawcom i wszystkim nauczycielom za cztery lata nauczania i wychowywania. Młodzież przygotowała też podziękowanie dla rodziców, którzy byli organizatorami balu.

Zabawę prowadził DJ Wojciech Brzozowski.

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)