strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Zwycięzca zawodów strzeleckich

Michał Ojewski, uczeń klasy I a Technikum Logistycznego, zajął I miejsce w zawodach strzeleckich.

Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta 3 Maja i Tygodnia LOK-u odbyły się 12 maja br. na poligonie wojskowym 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Zwycięzca z klasy mundurowej TL zdobył 83 punkty na 100 możliwych. Gratulujemy!

Wiosenne sprzątanie Drwęcy

11 maja 2018 roku uczniowie klasy III B Technikum Mechatronicznego wraz z opiekunem panią Aleksandrą Roznerską wzięli udział w ekologicznej akcji Wiosenne sprzątanie Doliny Drwęcy.

Organizatorzy akcji to Fundacja Life Promotion, Miasto Brodnica i Gmina Brodnica. Rzeka Drwęca i Dolina Drwęcy ze względu na swoje położenie są ważnym korytarzem ekologicznym o znaczeniu krajowym - korytarzem migracji i rozpowszechniania się wielu gatunków fauny i flory między Doliną Wisły a Pojezierzem Mazurskim. Dolina Rzeki Drwęcy jest objęta programem ochrony NATURA 2000, więc należy szczególnie dbać o jej czystość, z czego niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę. Uczniowie naszej szkoły sprzątali odcinek wzdłuż ogródków działkowych przy Straży Pożarnej i zgromadzili okazałą ,, górę śmieci". Działania młodzieży wspierali panowie ze Straży Wodnej, którzy wybierali śmieci z dna rzeki.

Podsumowanie Ligi Strzeleckiej

26 kwietnia br. w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Brodnicy odbyło się uroczyste podsumowanie wiosennej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zawody przeprowadzono w okresie od 17.03. do 14.04.2018 r. Z wyników uzyskanych podczas zawodów w 4 seriach strzeleckich zaliczano do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii. 

W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął uczeń Technikum w Brodnicy – Jakub Komosiński (klasa IV TMH). Uzyskał wynik 266 punkty na 300 możliwych.  W klasyfikacji drużynowej chłopców uczniowie Technikum w składzie: Gogolin Adrian(II aTL), Rzymowski Tomasz(II bTL), Fabrykiewicz Ryszard (II bTL) zajęli II miejsce z wynikiem 772 punktów.

 

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

11 kwietnia br. w auli szkolnej CKZiU na ulicy Mazurskiej odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez panią Katarzynę Szymołon oraz pana Jakuba Cybulskiego. Konkurs odbywał się w związku z obchodzonym w Polsce Rokiem dla Niepodległej i był jednym z zadań realizowanych w ramach projektu Szkoła Młodych Patriotów, który koordynuje pani Iwona Zielińska.Udział wzięło 11 wokalistów. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Krajewska z klasy II Technikum Organizacji Reklamy, która wykonała utwór z repertuaru J. Pietrzaka „Taki kraj”. Drugie miejsce - Oliwia Głowacka z klasy I Technikum Ekonomicznego (utwór pt. „ Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”). Trzecie miejsce - Patrycja Madejewska z klasy 3f ZSZ (utwór „ Taki kraj”). Jurorzy wyróżnili: Joannę Wasik z klasy IV Technikum Informatycznego oraz , Bartłomieja Kozikowskiego i Krzysztofa Wasielewskiego z klasy II Technikum Informatycznego. Występy uczniów oceniali jurorzy: panie Katarzyna Szymołon i Joanna Olszewska oraz pan Jakub Cybulski. Patrz też: http://www.galeria.ckziubrodnica.pl/zdjecia.php?rok=2017-2018&nazwa=Konkurs%2BPie%259Cni%2BPatiotycznych

Konkurs "Mistrz Mapy"

10 kwietnia br. w III LO odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego "Mistrz mapy".  W konkursie uczestniczyli uczniowie czterech szkół: I LO, III LO, CKZiU w Brodnicy oraz ZS w Jabłonowie Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowali: Monika Gęborys z 2aTL, Grzegorz Biniecki z 3TB, Michał Wnuk z 3TL, Mateusz Dobrosielski, Michał Łukaszewski z 1TMP. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była mapa fizyczna Polski. Pierwszy etap – pisemny wymagał od uczestników rozwiązania testu sprawdzającego ogólną orientację na mapie. Do drugiego etapu ustnego zakwalifikowało się 10 osób, wśród nich uczniowie CKZiU: Monika Gęborys, Grzegorz Biniecki i Mateusz Dobrosielski. Najlepiej poradziła sobie Monika, dla której był to już kolejny konkurs geograficzny, ponieważ w lutym reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim etapie Olimpiady Geograficznej.

Uczniów przygotowywali nauczyciele geografii – Aleksandra i Krzysztof Roznerscy.

 

Podsumowanie praktyk w Portugalii i Hiszpanii

10 kwietnia br. w auli CKZiU przy ulicy Mazurskiej 28 odbyło się spotkanie podsumowujące staże zagraniczne w Portugalii i Hiszpanii.

Uczniowie uczestniczyli w projekcie: "Powiedz mi, a zapomnę; pokaż mi a zapamiętam; zaangażuj mnie, a zrozumiem" - staże zawodowe nauką przez doświadczenie w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

W dniach 5.02. – 4.03.2018 uczniowie klasy III Technikum Logistycznego - odbywali staż w miejscowości Barcelos w północnej Portugalii.  Logistycy pracowali między innymi w firmie zajmującej się dystrybucją elementów z plastiku, w zakładzie eksportującym owoce i warzywa, w firmie eksportującej wina oraz w sklepie z materiałami budowlanymi i metalowymi. Uczniowie zdobywali doświadczenia zawodowe, wykonując różnorodne prace zgodnie z programem stażu - sprawdzali stany magazynowe, układali i etykietowali towary, sprawdzali faktury, wypełniali dokumenty przewozowe.  Uzupełnieniem praktyk był – jak zawsze - bogaty program kulturowy. Młodzież zwiedziła malownicze miasta położone w północnej Portugalii: Guimarães - uważane za kolebkę państwa Portugalskiego, Bragę – jedno z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie, Ponte de Lima, Viana do Castelo i Porto – piękne miasto położone u ujścia rzeki Douro, która wpada do Oceanu Atlantyckiego. Uczniowie uczestniczyli również w paradzie karnawałowej, która przeszła ulicami Barcelos. Opiekunem uczniów był pan Rafał Okoński, nauczyciel języka angielskiego w CKZiU.

Logistycy byli ostatnią grupą I edycji projektu.  II edycję zapoczątkowali uczniowie klasy III Technikum Ekonomicznego, którzy w dniach 27.01.2018 – 24.02 odbywali staż w miejscowości Granada w Hiszpanii. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności zawodowe i językowe głównie w hotelach, dbali o sprawne funkcjonowanie recepcji, zajmowali się przyjmowaniem i obsługą gości. W ramach programu kulturowego młodzież uczestniczyła w wycieczkach zorganizowanych przez grupę Mobility Projects. Były to piesze wędrówki z przewodnikiem po zabytkowych dzielnicach Granady - arabska dzielnica Albaicin, zdobione egzotyczną roślinnością ogrody „Carmen de los Martires”, żydowska dzielnica Realejo, wzgórza dzielnicy Sacramonte. Poza tym uczniowie zwiedzili park narodowy Los Cahorros, odpoczywali w nadmorskiej miejscowości Salobrena, podziwiali pokaz flamenco. Uczestnicy stażu odbyli też odbyli 10- godzinny kurs języka hiszpańskiego, który pozwolił im na podstawową komunikację z pracodawcami w ich rodzimym języku. Opiekunem grupy był nauczyciel języka angielskiego, pan Marek Betlejewski.

Wyjazdy był dla wszystkich uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia w praktyce swojej wiedzy i swoich umiejętności zawodowych, pozwoliły też pogłębić znajomość języka angielskiego. Na spotkanie podsumowujące uczestnicy stażów przygotowali prezentacje zdjęć i filmów, opowiedzieli o zdobytych doświadczeniach zawodowych oraz o swoich wrażeniach związanych z poznawaniem zabytków i kultury krajów, w których odbywali staże. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Brodnicki Mariusz Klonowski, koordynator projektu, pan Mirosław Wołojewicz oraz Dyrektor CKZiU pan Jacek Gniadkowski.

Zdjęcia z Portugalii dostępne: http://www.okonski.ckziubrodnica.pl/ Relacje z pobytu w Hiszpanii dostępne: https://www.youtube.com/channel/UC5hQyd3YIumCPJV5Nx8S8Bw/videos

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)