strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Uwaga!

Zmiana zarządzenia Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Wiecej informacji pod  linkiem: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz w Regulaminie Rekrutacji na stronie szkoły: Rekrutacja CKZiU

Kadeci na poligonie

W dniach 4-5 czerwca br. uczniowie – kadeci trzech klas pierwszych mundurowych Technikum Logistycznego z CKZiU w Brodnicy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ośrodku szkolenia poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim. W drodze na poligon młodzież zwiedziła Muzeum Wojska w Orzyszu, gromadzące eksponaty związane z historią wojska od średniowiecza po czasy współczesne, a także schron bierny Regelbau 502 w Piszu - pierwszy na świecie i jedyny w Polsce schron tego typu, wybudowany w 1939 roku, przeznaczony dla dwóch drużyn piechoty. Po lekcjach historii polskiego oręża w obiektach muzealnych uczniowie uczestniczyli w ognisku integracyjnym. Organizatorzy zadbali też o atrakcje nocą - alarm mundurowy sprawdził szybkość działania kadetów, ich sprawność fizyczną oraz wytrzymałość, a dla niektórych był świetnym sprawdzianem predyspozycji do służby mundurowej.

Następnego dnia po zaprawie porannej kadeci obserwowali ćwiczenia taktyczno –specjalne żołnierzy Grupy Zadaniowej Obrony przed Bronią Masowego Rażenia zorganizowane we współpracy z międzynarodowymi pododdziałami wojsk. Kadeci spotkali się również z dowódcą zgrupowania w Orzyszu, pułkownikiem Piotrem Wachną, zastępcą dowódcy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy oraz z żołnierzami z Rumunii, którzy pokazali im swoje wozy bojowe.

Wyjazd młodzieży do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz odbywał się w ramach planowej współpracy między CKZiU a Jednostką Wojskową w Brodnicy. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Krzysztof Suchorab, Jakub Cybulski, Anna Romanowska, Iwona Zielińska, Antoni Dogoński, Sławomir Krawulski oraz Mateusz Gutfeld.

 

 

Drużyna WOPR na zawodach

Szkolna grupa WOPR w składzie: Patrycja Jankowska, Kinga Gajda, Karol Lurka i Remigiusz Rzymski uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się 8 czerwca br. we Włocławku.  Drużyna rywalizowała w siedmiu konkurencjach, miedzy innymi akcja ratownicza z użyciem łodzi wiosłowej, kajaka, deski ratowniczej oraz kołowrotu. Młodzi ratownicy wzięli udział w zawodach po raz pierwszy, pomimo tego w starciu z bardziej doświadczonymi ratownikami wykazali się dużymi umiejętnościami oraz wysoka sprawnością i umiejętnością .

Podczas zawodów młodzi ratownicy zdobywali doświadczenia oraz nowe umiejętności.  Pełni wrażeń, satysfakcji, zmęczeni po całodziennej rywalizacji w upale wróciliśmy do domu z postanowieniem udziału w zawodach w przyszłym roku.

 

Akcja "Podaruj dzieciom radość"

Szkolni wolontariusze pod opieką p. Katarzyny Klenowicz zorganizowali akcję charytatywną z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: „ Podaruj dzieciom radość ”. Akcja  była adresowana do małych pacjentów oddziału dziecięcego brodnickiego szpitala. Dla dziecka choroba i konieczność pobytu w szpitalu zawsze jest bardzo przykrym przeżyciem, więc wolontariusze z CKZiU postanowili podarować im kilka chwil radości. Za pieniądze zebrane w szkole przy ul. Mazurskiej zakupili słodycze, soki, balony i gry planszowe. Z przygotowanymi upominkami udali się w przededniu Dnia Dziecka do szpitala. Ich inicjatywa spotkała się z przychylnym przyjęciem pracowników szpitala oraz dużą radością małych pacjentów i ich rodziców, którzy zwykle wiele godzin spędzają przy szpitalnych łóżkach, cieszyli się  więc uśmiechami swoich dzieci zajętych zabawami, grami planszowymi i rozmowami z uczniami CKZiU. Radość dzieci, które na kilka chwil mogły zapomnieć o szpitalnych zabiegach, to również radość młodych wolontariuszy, uczących się wrażliwości i empatii.  

W akcji „Podaruj dzieciom radość” uczestniczyły uczennice klasy III Technikum Ekonomicznego: Daria Bartnicka, Ewa Cackowska, Julia Górka, Aneta Kobierska, Marta Marchlewicz, Arleta Oleksiak, Ewa Rudnik, Karolina Szlachta oraz Bartłomiej Łęgowski z klasy I Technikum Ekonomicznego.Słowa podziękowania należą się też uczniom klas szczególnie zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy: I TE, II TE i III TE. Wolontariusze dziękują też pomoc w organizacji akcji pani pielęgniarce Annie Maćkiewicz.

 

Forum Ekonomii Społecznej w CKZiU

28 maja br. w CKZiU na ulicy Mazurskiej odbyło się Forum Ekonomii Społecznej połączone z Targami Pracy.

Przedsięwzięcie zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy w partnerstwie z Wojwódzkim Urzędem Pracy w Toruniu OWES TŁOK. Patronat nad nim objęli Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Ryszard Bober i Starosta Brodnicki Piotr Boiński.

Uczestnicy Forum wysłuchali wykładów na temat aktywizacji zawodowej, determinant i konsekwencji bezrobocia, ekonomii społecznej w Brodnicy i województwie kujawsko – pomorskim, możliwości pozyskiwania dotacji z OWES TŁOK, realizacji rehabilitacji zawodowej i społecznej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Brodnicy. a także włoskiego pomysłu na ekonomie społeczną. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi: Aneta Baranowska z Katedry Socjologii UKW w Bydgoszczy, Ryszard Konopka z OWES Toruń, Michał Pezler z Brodnickiego Centrum Caritas, Irena Żabińska – Magalska z PUP Brodnica, Barbara Tuptyńska z WTZ Brodnica, Piotr Wełnicki z WUP Toruń.

W auli szkolnej lokalni pracodawcy przygotowali stoiska, odwiedzane przez uczestników Forum i uczniów CKZiU, którzy mieli doskonałą okazję, by zapoznać się z ofertami pracy. CKZiU udostępniło organizatorom i uczestnikom aulę i sale lekcyjne. Nauczyciele i uczniowie przygotowali również poczęstunek – kanapki, ciasta, napoje. Szczególne podziękowania należą się: pani wicedyrektor Violetcie Sternickiej – Twarogowskiej, Joannie Laskowskiej, Beacie Jaczewskiej, Joannie Olszewskiej, Małgorzacie Roszak i Jakubowi Cybulskiemu.

Sukcesy w zawodach strzeleckich

Uczniowie CKZiU w Brodnicy świetnie wypadli podczas Otwartych Zawodów Strzeleckich z okazji Święta 3 maja i tygodnia LOK –u, które odbyły się 11 maja br. na poligonie wojskowym 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. W klasyfikacji indywidualnej wśród juniorów I miejsce wywalczył Mikołaj Pindera z klasy II TMP (89 punktów na 100), natomiast III miejsce – Wiktoria Pankowska z klasy I TE (81 punktów).

W kwalifikacji zespołowej na najwyższym podium stanęła drużyna naszego technikum: Patrycja Swobodzińska, Wiktoria Pankowska, Justyna Deja (wynik - 233 pkt). II miejsce wywalczył drugi nasz zespół: Hubert Lisiński, Adam Kwella i Jan Jasiński ( wynik - 227 pkt).

Opiekun – p. Krzysztof Suchorab.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)