strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Mistrz kickboxingu

Krystian Rzepka, uczeń klasy II a Technikum Logistycznego, zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów Kickboxingu, które odbyły się w Lido di Jesolo we Włoszech.

Krystian jest zawodnikiem Zamku Expom Kurzętnik. Po zdobyciu mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light contact znalazł się w kadrze polskiej reprezentacji. We Włoszech startował w formule light contact w kategorii wagowej – 79 kg. Była to jedna z najliczniejszych kategorii, ponieważ do walki stanęło 26 zawodników z całego świata. Brązowy medal Krystiana – debiutującego w tak dużej imprezie – jest wielkim sukcesem i daje nadzieję na jeszcze większe w przyszłości. Gratulujemy!

 

Zajęcia z terenoznawstwa

3 października br. kadeci drugich klas mundurowych Technikum Logistycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy brali udział w zajęciach z terenoznawstwa.  Zajęcia były wspólnym przedsięwzięciem CKZiU oraz 4 Pułku Chemicznego im. Ignacego Mościckiego w Brodnicy, który współpracuje ze szkołą przy organizacji zajęć dla klas mundurowych. Młodzież naszej szkoły pod nadzorem pięciu wojskowych instruktorów pod dowództwem sierżanta Sarnowskiego wykorzystywała w ramach ćwiczeń praktycznych swoją wiedzę z terenoznawstwa zdobytą podczas lekcji geografii.

Zajęcia składały się z dwóch części. Rozpoczęły się w auli szkolnej od przypomnienia przez żołnierzy brodnickiego pułku zasad terenoznawstwa z uwzględnieniem specyfiki wojskowej. Zadanie praktyczne odbywało się częściowo na terenie Brodnickiego Parku Krajobrazowego (pomiędzy jeziorami Łąki, Wysokie Brodno i Niskie Brodno). Uczniowie mieli za zadanie dotrzeć lasem do Brodnicy z wyznaczonego przez wojskowych instruktorów punktu w Zbicznie. Musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, nie mogli posługiwać się kompasem ani telefonami komórkowymi. Trasa wynosiła około to 10 km. Każda grupa młodzieży mogła liczyć na pomoc instruktorów, którzy udzielali wskazówek i dzielili się z kadetami swoim doświadczeniem. Wszystkie grupy dotarły do celu bez problemu i zmieściły się w wyznaczonym czasie. Zajęcia zakończyły się ogniskiem na Niskim Brodnie w siedzibie Brodnickiego Towarzystwa Żeglarskiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele CKZiU: panie Joanna Olszewska i Joanna Laskowska oraz panowie Krzysztof Suchorab, Mateusz Gutfeld, Krzysztof Roznerski i Antoni Dogoński. Dojazd uczniów do Zbiczna zapewniła brodnicka jednostka wojskowa.

 

 

Szkolenie młodych ratowników WOPR

Ratownicy ze Szkolnej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z CKZiU uczestniczyli w dniach 28-29 września br. w szkoleniu w ośrodku wypoczynkowym Półwysep Wądzyń.

Pobyt w ośrodku rozpoczęło szkolenie teoretyczne w zakresie zasad bezpieczeństwa podczas spływów kajakowych, a po nim młodzi ratownicy uczestniczyli w zajęciach praktycznych na Jeziorze Wądzyńskim. Następnego dnia odbyły się ćwiczenia umiejętności posługiwania się łodzią wiosłową. Szkolenia prowadzili ratownicy brodnickiej drużyny WOPR, Adam Janiszewski i Krzysztof Roznerski. Pobyt w ośrodku oraz kajaki nieodpłatnie udostępnił właścicie, Wojciech Szulc. Wieczorem odbyło się ognisko, podczas którego ratownicy podsumowali pierwszy sezon działalności drużyny i zaplanowali przedsięwzięcia na przyszły rok. Warto przypomnieć, że Szkolna Drużyna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z CKZiU liczy 15 osób, opiekuje się nią pan Krzysztof Roznerski. Pierwsze szkolenia rozpoczęły się w kwietniu br., a w czerwcu uczniowie zdali egzamin i uzyskali stopień Młodszego ratownika WOPR.

O Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU

27 września w hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy ul. Karbowskiej odbył się konkurs „O Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU".  Konkurs z okazji Dnia Budowlańca, obchodzonego w całej Polsce 25 września, zorganizowali: Dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych – Anna Radaszewska, Natalia Olszewska i Małgorzata Gmińska.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: Strosta Brodnicki Piotr Boiński, przedstawiciel firmy Kreisel Technika Budowlana Bartosz Polaczyk oraz Grzegorz Olszewski z firmy Xella Polska.

O „Złotą Kielnię” walczyły dwie drużyny z Technikum Budownictwa w Brodnicy – „Młodziaki” i „Starszaki” - oraz zaproszeni goście – dwie drużyny z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu (Szkoła Branżowa i Technikum), drużyna z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku.

Zmagania konkursowe poprzedziła część teoretyczna, czyli Akademia murowania YtongSilka – pokaz technologii wznoszenia budynków poprowadzony przez Grzegorza Olszewskiego z firmy Xella Polska.  Konkurs rozpoczęły konkurencje zręcznościowe. Ośmioosobowe drużyny rywalizowały między innymi w podawaniu cegieł na czas, układaniu drewnianych klocków, wożeniu się nawzajem taczką, piciu napojów gazowanych i biegach slalomowych. Zadania sprawdzały z przymrużeniem oka umiejętności przyszłych budowlańców.  Druga część konkursu – teoretyczna - wymagała od zespołów wiedzy. Poszczególne drużyny losowały pytania związane z tematyką ogólnobudowlaną.  Oczekiwania na wyniki konkursu wypełnił pokaz tynkowania ścian poprowadzony przez Bartosza Polaczyka z firmy Kreisel Technika Budowlana.

Złotą Kielnię Dyrektora CKZiU” wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Dwie kolejne kielnie pozostały u gospodarzy. Srebrną Kielnię wywalczyły „Starszaki” , a Brązową Kielnię – „Młodziaki” z Technikum Budownictwa w Brodnicy.

Kielnie dla zwycięskich klas zostały wykonane w warsztatach szkoleniowych CKZiU.

Impreza dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i była wspaniałym sposobem integracji klas.

Zawody strzeleckie

8 września 2018 roku uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Były to zawody w drużynowym strzelaniu dla szkół powiatu brodnickiego z karabinka KBKS do biathlonek (do strącenia 3 krążki) na odległość 50 m, pozycja leżąc z dobiegiem 20 m. Każdy z zawodników otrzymywał po 3 pociski. Wygrywała drużyna, która pierwsza strąciła krążki przeciwnikowi. Startowało 10 zespołów. Zawody przebiegły sprawnie, w miłej atmosferze sportowej rywalizacji.Wyniki:

1.Technikum w Brodnicy, drużyna 1 (skład: Ługiewicz Adrianna - I A TL, Telejko Marek - I A TL, Deja Justyna - I TE),

2.Technikum w Brodnicy, drużyna 2 (skład: Rzymowski Tomasz - III b TL, Fabrykiewicz Ryszard - III b TL, Jasiński Jan - I a TI),

3. Technikum w Brodnicy, drużyna 3 (skład: Pindera Mikołaj - II TMP, Gutowski Patryk - II b TI, Fischer Wiktor - II TM)

Opiekun „strzelców” –Krzysztof Suchorab

 

Sukcesy "strzelców".

8 września 2018 roku uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.  Zawodnicy walczyli o tytuł Króla Strzelców 2018 oraz o Puchary Burmistrza Brodnicy i Starosty Brodnickiego. Strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m z podpórką. Każdy z zawodników oddawał po 13 strzałów. Do punktacji liczono 10 najlepszych wyników. W zawodach wystartowało 18 trzyosobowych zespołów.

Uczniowie Technikum w Brodnicy w klasyfikacji zespołowej zajęli I i II miejsce. I miejsce zajęła drużyna w składzie: Robert Dembek (kl. I TB), Marek Dembek (kl. II TM), Daniel Ćzajkowsk (kl. I TB) . II miejsce wywalczyła drużyna z klasy I TE: Paulina Swobodzińska, Wiktoria Pankowska i Justyna Deja.

W klasyfikacji indywidualnej II miejsce w kategorii juniorów zdobył Mikołaj Pindera z kl. II TMP z wynikiem 82 punktów, III miejsce - Marek Dembek z kl. II TM, IV miejsce - Justyna Deja z kl. I TE Opiekun „strzelców” –Krzysztof Suchorab

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)