strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Logistycy na zajęciach w PSP

12 grudnia br. kadeci drugich klas Technikum Logistycznego w ramach współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej brali udział w zajęciach w brodnickiej Jednostce PSP.

Szkolenie przeprowadził młodszy kapitan Maciej Będas. Zapoznał on kadetów z organizacją, strukturą i zadaniami PSP. Pan kapitan przybliżył młodzieży specyfikę pracy strażaków oraz zapoznał z zasadami naboru do służby w Straży Pożarnej. W ramach prowadzonej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” uczestnicy spotkania zapoznali się z zagrożeniami związanymi z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciami tlenkiem węgla.

Czytanie na ekranie

21 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w nagraniu cyklicznego programu telewizji Eltronik pt. „Czytanie na ekranie – chwila na wiersz”. Programy są przygotowywane we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Brodnicy. Tym razem  był on poświęcony twórczości Edwarda Stachury – niepokornego poety, którego znamy głównie dzięki piosenkom, a jest również autorem wierszy, opowiadań, powieści, felietonów. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Alicja Rożentalska (II TE) – fragment „Oto”; Wiktoria Durnakowska (II TE) – „Idź dalej”; Klaudia Zabłocka (II TE) – „Dookoła mgła”; Bartłomiej Łęgowski (I TE) - „Z nim będziesz szczęśliwsza".

Uczniowie przygotowywali się do nagrania pod opieką nauczycieli – Beaty Zakrzewskiej i Barbary Stefańskiej. Program z ich udziałem – w TV Eltronik od 27 listopada br. Zapraszamy do oglądania.

Zawody strzeleckie

10 listopada br. uczniowie CKZiU uczestniczyli w zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.

Zawody odbywały się na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy. Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy na odległość 50 m - postawa – leżąc z podpórką. W kategorii indywidualnej juniorów I miejsce wywalczyła Justyna Deja (klasa I TE) z wynikiem 86 pkt. /100 możliwych.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła drużyna chłopców z klasy II TMP: Mikołaj Pindera, Patryk Gutowski oraz Wiktor Fischer (247 pkt.), natomiast III miejsce wywalczyła drużyna pierwszoklasistów z technikum: Justyna Deja, Hubert Lisiński oraz Jan Jasiński.  Opiekun -  p. K. Suchorab

Podsumowanie Ligi Strzeleckiej

8 listopada br. w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Brodnicy odbyło się uroczyste podsumowanie jesiennej edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zawody odbywały się od 22.09 do 20.10.2018 r. Z wyników uzyskanych w 4 seriach strzeleckich zaliczano do punktacji indywidualnej i zespołowej 3 najlepsze z 4 serii. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt trzecie miejsce zajęła uczennica klasy I Technikum Ekonomicznego – Patrycja Swobodzińska. Zdobyła 256 punktów na 300 możliwych. W klasyfikacji indywidualnej chłopców drugie miejsce zajął uczeń klasy I a Technikum Informatycznego – Jan Jasiński. Uzyskał wynik 263 punkty na 300 możliwych. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt uczennice klasy I Technikum Ekonomicznego - Pankowska Wiktoria, Deja Justyna i Swobodzińska Patrycja - zajęły I miejsce z wynikiem 758 punktów. W klasyfikacji drużynowej chłopców uczniowie Technikum - Pindera Mikołaj, Gutowski Patryk, Fischer Wiktor - zajęli III miejsce z wynikiem 772 punktów.

Opiekunem strzelców jest p. K. Suchorab

Szkolny etap Olimpiady Logistycznej

Pięcioro uczniów Technikum Logistycznego zakwalifikowało się do II etapu XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Pierwszy etap – szkolny – odbył się 4 października br. Brało w nim udział blisko 8,3 tysiąca uczniów, reprezentujących 314 szkół z całej Polski.  W naszej szkole do pierwszego etapu Olimpiady przystąpiło 66 uczniów. Tegoroczne pytania dotyczyły zapasów, kosztów, transportu i okazały się trudniejsze niż w latach poprzednich. Do II etapu zakwalifikowali się wyłącznie uczniowie klasy IV TL:  Artur Jaworski, Marian Tarantowicz, Karolina Banacka, Karolina Domżalska i Julita Nasiłowska.

Etap okręgowy odbędzie się 7.12.2018 r .

Laureatki Konkursu Fotograficznego

Uczennice CKZiU zdobyły nagrody w konkursie fotograficznym pod hasłem „Energia odnawialna w obiektywie”, zorganizowanym z okazji X Dni Energii Odnawialnej.  Na konkurs wpłynęły 62 prace wykonane przez 22 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. Jurorzy – Radosław Koj (przewodniczący), Ewa Brylska oraz Edyta Blank-Tadrai – docenili prace uczennic CKZiU. Julia Wróblewska (klasa II TE) zajęła II miejsce, natomiast Dagmara Dobies (IV TB) oraz Natalia Łukasik (II TE) otrzymały wyróżnienia. Fundatorzy atrakcyjnych nagród rzeczowych to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i Powiat Brodnicki.

Prace konkursowe uczniów powstały pod kierunkiem pani Aleksandry Roznerskiej oraz pana Sławomira Krawulskiego.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)