strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności ul.Mazurska 28

Spotkanie z pracownikiem WKU

10 grudnia br. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyło się spotkanie uczniów pierwszych klas mundurowych Technikum Logistycznego z pracownikiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brodnicy, majorem Markiem Milewskim

Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z podstawy szkolenia mundurowego oraz zadań wykonywanych przez logistyków w służbach mundurowych. Spotkanie miało też na celu zapoznanie uczniów z zasadami noszenia umundurowania przez osoby cywilne. Wszyscy uczniowie wymienionych klas posiadają mundury, które ubierają do szkoły w dzień mundurowy.

Spotkanie zorganizował pan Krzysztof Suchorab

 

Konkurs Kolęd i Pastorałek

6 grudnia br. w auli CKZiU na ulicy Mazurskiej odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Występy uczniów oceniali jurorzy: panie Katarzyna Gniadkowska, , Joanna Olszewska, ks. Michał Paluch, pan Jakub Cybulski oraz Natalia Ulanowska, uczennica klasy II TB. Jurorzy brali pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, ale również pomysłowość choreografii i kostiumów oraz wszelkie dodatkowe środki wyrazu. W konkursie uczestniczyło 15 klas. I miejsce zajęła klasa iv T O R. II miejsce „wyśpiewała” klasa III T E i I cL5, a miejsce trzecie – klasa IE4 . Śpiewanie kolęd – piękna polska tradycja - wprowadziło wszystkich w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i pozwoliło radośnie spędzić dzień Mikołajek.

 

Wycieczka do brodnickiego muzeum

6 grudnia br. uczniowie klasy Ia TI wraz z wychowawczynią, p. Barbara Stefańską, zwiedzili wystawy eksponowane w Galerii Brama. Przede wszystkim młodzież zapoznała się z wystawą pt. “PODRÓŻ W CZASIE: STRASBURG W. – PR.1919 – BRODNICA 2019”. Prezentuje ona archiwalne zdjęcia i pocztówki ukazujące różne miejsca w naszym mieście sto lat temu oraz obecnie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili zmiany, często tylko dzięki współczesnym fotografiom rozpoznawali niektóre ulice i budynki. Jedna z ekspozycji prezentuje też budynki CKZiU na ulicy Mazurskiej, które ze względu na zabytkowy charakter niewiele się zmieniły z zewnątrz od 1919 roku.

Młodzież obejrzała też wystawę zdjęć Dariusza Sarnowskiego pt. „Cztery pory rzeki” prezentującą Drwęcę, łąki i pola wokół rzeki oraz żyjące w jej okolicach zwierzęta i ptaki.

Wizyta w muzeum miała na celu pogłębienie więzi z naszą małą ojczyzną, która ma ciekawą historię i wyróżnia się pięknym krajobrazami przyciągającymi turystów nie tylko z Polski.

Konkurs Wiedzy z Rachunkowości

5 grudnia br. Natalia Lichnerowicz, Joanna Paczkowska, Arleta Oleksiak i Kinga Sadowska – uczennice IV klasy Technikum Ekonomicznego – uczestniczyły w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości.

Konkurs jest organizowany od 2001 roku przez Koło Naukowe Rachunkowości działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma on na celu zachęcanie uczniów szkół średnich do pogłębiania wiedzy i umiejętności związanych z rachunkowością. Jest adresowany do uczniów szkół z całej Polski, więc konkurencja jest naprawdę duża. Uczennice TE nie zdobyły miejsc „na podium”, ale podczas przygotowań poszerzyły wiedzę, zdobyły umiejętności przydatne podczas zbliżających się egzaminów i w pracy zawodowej. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pani Katarzyny Klenowicz.

Uczniowie TB w firmie MIKOBUD

18 oraz 21 listopada br. uczniowie klasy 2 TB oraz 3 TB odwiedzili firmę MIKOBUD, która specjalizuje się w budowie hal produkcyjnych i produkcji rozmaitych konstrukcji stalowych.

Prezes, pan Tadeusz Fafiński, oraz dyrektor techniczny, pan Karol Gawryszewski, oprowadzili młodzież po budowie nowej siedziby firmy, a przede wszystkim pokazali montaż płyt i elementów prefabrykowanych konstrukcji stalowej budowy hali przemysłowej.

Uczniowie zapoznali się z się z nowoczesnymi technologiami konstrukcji stalowych, obejrzeli prace wykończeniowe w pomieszczeniach biurowych i socjalnych. Zostali również zaproszeni na kolejne pokazy robót budowlanych związanych z wykończeniem hali w nowoczesnych technologiach.

Wyjście do firmy MIKOBUD zorganizowały panie Anna Radaszewska i Natalia Olszewska.

 

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Chrześcijańskiej

Oiwia Głowacka – uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego – otrzymała wyróżnienie w Konkursie Piosenki Chrześcijańskiej, który odbył się 21 listopada br. w Brodnickim Domu Kultury.

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów XXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Uczestniczyły w nim trzy uczennice CKZiU: Oliwia Głowacka i Anna Wieczorek z klasy III TE oraz Adrianna Ługiewicz z klasy II a TL. Występowały w kategorii soliści. Najlepiej wypadła Oliwia. Do konkursu uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pana Jakuba Cybulskiego.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)