wróć

Inauguracja nowego roku szkolnego

5

wrz

2021


Uczniowie ze sztandarem na boisku
1 września w CKZiU odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego dla 2259 uczniów. Uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystości przed budynkiem szkoły na ulicy Mazurskiej.

1 września w CKZiU odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego dla 2259 uczniów. Uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystości przed budynkiem szkoły na ulicy Mazurskiej. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Starosta Brodnicki Piotr Boiński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Justyna Prajs, ks. kan. Mariusz Stasiak, przedstawiciele Jednostki Wojskowej w Brodnicy, Powiatowej Straży Pożarnej, Cechu Rzemiosł oraz zakładów pracy współpracujących z CKZiU. Gości, nauczycieli i uczniów powitał Dyrektor szkoły, p. Jacek Gniadkowski. W swoim przemówieniu wyraził radość z możliwości rozpoczęcia stacjonarnej nauki. „Te budynki w ubiegłym roku szkolnym zbyt długo były puste. Czas, by wypełnił je uczniowski gwar. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy, wielu nowych zadań i nowych obowiązków. Przede wszystkim musimy nauczyć się funkcjonowania w niełatwej rzeczywistości, która wymusza wiele ograniczeń - dla dobra nas wszystkich. – powiedział. Dużo uwagi w swoim wystąpieniu poświęcił przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego i trosce o bezpieczną naukę. Dyrektor powitał też liczne grono pierwszoklasistów, którym życzył wielu sukcesów w nowej szkole. Zapewnił ich, że dokonali dobrego wyboru, decydując się na szkołę przygotowującą do pracy zawodowej. A warto dodać, że w tym roku szkolnym – podobnie jak w poprzednich latach – technika i szkoła branżowa w CKZiU cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół podstawowych. Naukę rozpoczęło aż 540 uczniów (ogółem we wszystkich szkołach powiatowych – 734). Pierwszoklasistów powitała też uczennica klasy IV Technikum Logistycznego, Julia Wadecka. Życzyła im, aby odnaleźli w nowej szkole przyjaciół, życzliwych nauczycieli i otrzymywali wyłącznie dobre oceny.

Inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszyło też oddanie do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego. Projekt modernizacji boiska był realizowany przez Starostwo Brodnickie z wykorzystaniem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Starosta Brodnicki pogratulował naszej społeczności nowego obiektu, a na dobry początek wręczył nauczycielom wychowania fizycznego komplet piłek, które będą wykorzystane do gier zespołowych.

Po uroczystościach czas na codzienną naukę i pracę. Rozpoczynający się rok szkolny na pewno nie będzie łatwy. „Poradzimy sobie” – zapewniał w swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły, życząc wszystkim zdrowia, wytrwałości, optymizmu, skutecznego działania i wielu sukcesów.

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)