wróć

Wycieczka przedmiotowa.

9

lis

2021


Uczniowie TMRiA poznawali pracę maszyn i urządzeń rolniczych.

5 listopada 2021 roku uczniowie klasy 2 i 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyli w drzwiach otwartych zorganizowanych przez firmę ZIP AGRO. 

Przedsiębiorstwo to ma swoją siedzibę w Kurzejewie niedaleko Warlubia i zajmuje się sprzedażą maszyn oraz narzędzi rolniczych, m.in. takich firm jak Case, Horsh czy Lemken. 

Uczniowie poznali historię firmy oraz jej bieżącą działalność. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się pokazy polowe maszyn  i narzędzi rolniczych. Przyszłych rolników nie zniechęciła niesprzyjająca aura, z zaciekawieniem śledzili możliwości  maszyn, które  kiedyś usprawnią ich pracę w gospodarstwach rolnych. 

Po pokazach organizatorzy zaprosili uczniów na posiłek i gorące napoje. Udział w wycieczce był nagrodą dla uczniów, którzy  reprezentowali szkołę w niedawnym konkursie w firmie Kalchem i zdobyli cenną nagrodę - wózek narzędziowy. 

Opiekunami uczestników wycieczki byli: Magdalena Sarnowska oraz Krzysztof Niemczyk.

 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)