wróć

III miejsce w konkursie "Potrzeby rynku pracy naszą misją".

3

sty

2022


Znamy potrzeby rynku pracy i świetnie wypadamy w wojewódzkim rankingu kształcenia zawodowego.

Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęło III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w VI Edycji Konkursu „Potrzeby rynku pracy naszą misją” zorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy pod patronatem Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja  szkół, które najpełniej realizują zadania związane z przygotowaniem uczniów do funkcjonowania na współczesnym, w szczególności regionalnym, rynku pracy.

Konkurs przeprowadzany jest wśród szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe  z województwa kujawsko-pomorskiego w dwóch kategoriach: branżowe szkoły I stopnia oraz technika. 

Komisja konkursowa ocenia m.im: skuteczność kształcenia, zdawalność egzaminów, zakres zajęć kształcenia zawodowego realizowanych u pracodawców, nabór do klas pierwszych, realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze podnoszenia atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego oraz wszelkie inne działania na rzecz kształcenia zawodowego. 

O sukcesie technikum w CKZiU zdecydował wysiłek wielu nauczycieli, dzięki którym szkoła może pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów, atrakcyjnymi praktykami zagranicznymi i wieloma przedsięwzięciami realizowanymi we współpracy z lokalnymi zakładami pracy, umożliwiającymi dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy zawodowej. 

Zgłoszenie szkoły do konkursu  i przygotowanie informacji o sposobie kształcenia oraz osiągnięciach to zasługa p. Bernadety Dukat. 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)