wróć

Tytuł "Srebrnej Szkoły" dla Technikum w Brodnicy!

12

sty

2022


Technikum z CKZiU zajęło wysokie miejsce w rankingu miesięcznika "Perspektywy".

Technikum z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy w corocznym ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy” zdobyło honorowy tytuł „Srebrnej  Szkoły 2022”.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-technikow?pageIndex=2&pageSize=100 

W rankingu oddzielne kategorie stanowią licea i technika. W technikach kapituła bierze pod uwagę następujące  kryteria:sukcesy w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych  – przedmioty obowiązkowe i dodatkowe- oraz wyniki egzaminów zawodowych. 

Technikum w CKZiU znalazło się na 276 miejscu w Polsce. Tytuł Srebrnej Szkoły przysługuje placówkom, które zajęły miejsca od 101 do 299.  W województwie kujawsko –pomorskim technikum w CKZiU zajęło 9 miejsce.

Wysoki wynik w rankingu jest powodem do dużej satysfakcji. Szkoła poprawiła swój już wysoki wynik z ubiegłego roku, ponieważ w rankingu z 2021 roku Technikum z CKZiU  zdobyło tytuł Brązowej Szkoły. Wyniki egzaminów dowodzą, że szkoła poradziła sobie z wyzwaniami czasu pandemii. Uczniowie  zdali przecież egzaminy maturalne i zawodowe po bardzo trudnym roku zdalnej nauki. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie musieli w błyskawicznym tempie przyswoić sobie zupełnie nowe metody nauczania i opanować nowe technologie. Im więcej trudności do pokonania, tym większa radość z sukcesu!

Ranking “Perspektyw” to wg  Waldemara Siwińskiego -prezesa Perspektywy Press, twórcy polskich rankingów edukacyjnych – profesjonalna i uporządkowana informacja opracowana na podstawie zewnętrznych źródeł danych,  pochodzących  z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO). .http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=6686:oni-sa-najlepsi&Itemid=119 

Ranking ma pomóc uczniom ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy do CKZiU!

 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)