wróć

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1

wrz

2022


Dwa miesiące, pełne słońca, minęły - jak zawsze - bardzo szybko.

1 września 2022 roku w CKZiU odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego dla niemal 2500  uczniów. Uczniowie starszych klas spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystości przed budynkiem szkoły na ulicy Mazurskiej.

Gości, nauczycieli i uczniów powitał Dyrektor szkoły, p. Jacek Gniadkowski. W swoim przemówieniu zwrócił się przede wszystkim do pierwszoklasistów, których w tym roku szkolnym jest rekordowa liczba - ponad 800 osób. Zapewnił ich, że dokonali dobrego wyboru, decydując się na szkołę przygotowującą do pracy zawodowej. “Pamiętajcie też, drodzy pierwszoklasiści, że w naszej bardzo licznej społeczności  nikt nie jest sam ze swoimi problemami. Zawsze możecie liczyć na pomoc pedagogów, psychologów, swoich wychowawców, każdego nauczyciela  oraz koleżanek i kolegów- zapewnił Dyrektor nowych uczniów, którzy na pewno przeżywają niepokój związany z nową szkołą. 

Dyrektor Szkoły zakończył swoje wystąpienie życzeniami pod adresem nauczycieli i uczniów: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”  - również i takich bogactw życzę nam wszystkim jak najwięcej, aby nauka i praca  dawały radość i satysfakcję. Rozpocznijmy rok szkolny z nowymi siłami, z zapałem, optymizmem  i nadzieją” - powiedział. 

Życzenia pod adresem grona Pedagogicznego oraz uczniów przesłał również Senator RP, p. Ryszard Bober, który napisał: 

Szanowne Grono Pedagogiczne, 

Drodzy Uczniowie,

 początek roku szkolnego to dla społeczności szkolnej zawsze wyjątkowy dzień. Przystępujecie do pracy i nauki po dwumiesięcznym okresie wypoczynku, by przez kolejne dziesięć miesięcy poświęcać swój czas wychowaniu dzieci i młodzieży oraz intensywnej nauce. 

Dziś nowoczesna szkoła pozwala nie tylko rozwinąć intelekt i zdobywać wiedzę,  ale przede wszystkim umiejętności i zdolności do dalszego życia. Kształtuje aktywnych, samodzielnie myślących ludzi, kreatywnych profesjonalistów, którzy potrafią wykorzystać mechanizmy otaczającego ich świata w realizacji swoich celów i zamierzeń. Dlatego zachęcam Was – Drodzy Uczniowie – do zarządzania własnym rozwojem. 

Życzę Wam odwagi w wyznaczaniu celów oraz w podejmowaniu wyzwań edukacyjnych. Wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły składam wyrazy uznania i podziękowania  za stwarzanie uczniom warunków do rozwoju, rozbudzanie w nich pasji i przygotowanie do odpowiedzialnego życia.

 Życzę Państwu, aby nauczanie dzieci i młodzieży niosło ze sobą poczucie spełnienia i dumy z udziału w kształtowaniu nowych pokoleń Polaków. 

Społeczności szkolnej składam serdeczne życzenia.  Niech nowy rok szkolny 2022/2023 będzie źródłem radości, satysfakcji oraz spełni pokładane nadzieje i marzenia.

Podpisał 

SENATOR RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  - RYSZARD BOBER

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)