wróć

Święto Niepodległości w CKZiU

20

lis

2022


Społeczność CKZiU uczciła Święto Niepodległości.

9 listopada 2022 roku kadeci z klas mundurowych Technikum Logistycznego po odśpiewaniu Hymnu Państwowego złożyli kwiaty oraz zapalili znicz pod Pomnikiem Niepodległości w Brodnicy. W uroczystej zbiórce uczestniczył opiekun klas mundurowych, pan Krzysztof Suchorab, a także porucznik Grzegorz Ostrowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brodnicy.

W przeddzień Święta Niepodległości w CKZiU odbył się uroczysty apel, podczas którego nauczyciele i uczniowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panie Jolantę Wieczorek i Dianę Zabłotną. Występ uczniów przypomniał utwory  poetów romantycznych, którzy  na emigracji tęsknili za ojczyzną, pisali o miłości do kraju, składali hołd walczącym o niepodległość. Młodzi artyści przypomnieli też polskie pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom w walce wolność. Piękny występ młodzieży przypomniał, że „wolność jest w nas”, a patriotyzm to  postawa zawsze aktualna.

O godzinie 11.11 cała społeczność CKZiU zebrała się na boiskach szkolnych (na ul. Mazurskiej, ul. Karbowskiej i u. Aleja Leśna), aby zamanifestować patriotyzm wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Była to już czwarta ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”, w której co roku uczestniczymy.

W nocy z 10 na 11 listopada uczniowie CKZiU uczestniczyli w  XII Nocnych Brodnickich Manewrach Patriotycznych - cyklicznej imprezie organizowanej przez lokalne Stowarzyszenie "Na Wiejskiej" w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież pod opieką nauczycieli odwiedzała kolejne punkty na terenie Brodnicy, poznawała historię miasta, lokalne tradycje i zwyczaje. W naszej szkole – na ul. Mazurskiej i na ul. Karbowskiej – również były zorganizowane stacje z różnymi zadaniami do wykonania. Była to bardzo wyczerpująca noc,  ale wszystkim uczestnikom dostarczyła wiedzy i przede wszystkim mnóstwo wrażeń.

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)