wróć

Erasmus+

17

sty

2023


Delegacja CKZiU przebywała w Portugalii w ramach wizyty przygotowawczej programu "Europejskie praktyki na miarę XXI wieku".

W dniach 9 – 13 stycznia 2023 delegacja CKZiU udała się do Bragi w Portugalii z wizytą przygotowawczą poprzedzającą realizację projektu „Europejskie praktyki na miarę XXI wieku” z programu ERASMUS+.

          W wyjeździe uczestniczyły:  pani wicedyrektor Lidia Czerwińska, koordynator projektu pani Beata Jakubowska oraz pani Anna Gęsicka.

          Głównym celem wizyty było nawiązanie współpracy z nową organizacją partnerską EduPlus – European Centre for Education and Skills Development, Lda.  Jest to europejska firma specjalizująca się w realizacji programów szkoleniowych, staży, praktyk zawodowych, paneli naukowych, zajęć językowych i kulturowych realizowanych w ramach programów unijnych. Firma współpracuje w Portugalii z wieloma pracodawcami, którzy przyjmują zagranicznych praktykantów i stażystów. Zajmie się również organizacją praktyk uczniów CKZiU.  

          Podczas wizyty przygotowawczej uzgodniono program praktyk. Delegacja z CKZiU zapoznała się również z warunkami praktyk i zakwaterowania uczniów w Bradze.

          Uczniowie, którzy  odbędą w Portugalii swoją praktykę zawodową, poznają nowoczesne rozwiązania technologiczne i cyfrowe.  Będą doskonalić umiejętności zawodowe, kompetencje personalne i społeczne oraz językowe i kulturowe. Program zaproponowany przez EduPlus spełnia założenia projektowe,  jest zgodny ze standardami wymagań egzaminacyjnych oraz z preferencjami przyszłych pracodawców. Są to praktyki „na miarę XXI wieku”, a więc przygotują uczniów nie tylko  do przyszłej pracy, ale też do funkcjonowania w społeczeństwie europejskim, zapewnią im mobilność zawodową.

          Praktyki trwają 3 tygodnie. Każdy  z uczestników ma zapewnione: zakwaterowanie  wraz z wyżywieniem, podróż, ubezpieczenie, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne.

          Pierwsza grupa uczniów CKZiU z Technikum Informatycznego wyjeżdża do Portugalii już  w styczniu. Kolejna – uczniowie Technikum Budownictwa – rozpocznie  praktyki w lipcu.

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)