wróć

STUDNIÓWKI 2023

22

sty

2023


Po dwóch latach przerwy uczniowie klas maturalnych bawili się na tradycyjnych studniówkach.

20 i 21 stycznia 2023 roku  w restauracji „U Bosmana” odbyły się studniówki uczniów klas maturalnych Technikum im. Zesłańców Sybiru z CKZiU w Brodnicy.

W piątek – 20 stycznia bawiły się klasy:

Technikum Ekonomiczne – wychowawczyni  p. Katarzyna Klenowicz

Technikum Informatyczne klasa a – wychowawczyni p. Barbara Stefańska

Technikum Logistyczne klasa a – wychowawczyni p. Anna Suchodolska

Technikum Logistyczne klasa b – wychowawca p. Mirosław Wołojewicz

Technikum Logistyczne klasa c – wychowawczyni p. Aleksandra Roznerska

Technikum Mechatroniczne  - wychowawca p. Jakub Cybulski

W sobotę – 21 stycznia swój bal miały klasy:

Technikum Informatyczne klasa b – wychowawczyni p. Anna Stachewicz

Technikum Budownictwa – wychowawczymi p. Izabela Carbiner

Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych – wychowawczyni p. Aleksandra Karnowska

Technikum Organizacji Reklamy oraz Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki – wychowawczyni p. Anna Gęstwicka

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – wychowawczyni p. Anna Musierowicz

Technikum Hotelarskie – wychowawczyni p. Ewelina Domżalska

          Zgodnie z tradycją bale poprowadzili uczniowie: w piątek – Dagmara Giziewska  i Karol Świniarski; w sobotę: Paula Olszewska i Daniel Szczawiński.

          Gościem honorowym obydwu uroczystości była Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, p. Justyna Prajs, która skierowała pod adresem maturzystów piękne życzenia od siebie i władz powiatu – Starosty, Wicestarosty oraz Przewodniczącego Rady Powiatu. Bal otworzył Dyrektor Szkoły, który życzył uczniom szampańskiej zabawy, a następnie poprowadził tradycyjnego poloneza. Układy choreograficzne tańca przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Magdalena Nowakowska, p. Mateusz Gutfeld, p. Anna Michalska i p. Rafał Dąbrowicz.

          Uczniowie podziękowali władzom powiatu, dyrekcji CKZiU,  swoim wychowawcom oraz rodzicom bukietami kwiatów i piosenkami w wykonaniu Alicji Moczadło, maturzystki z klasy IVa Technikum Logistycznego.

          Beztroska zabawa trwała do rana. O świetną atmosferę zadbał Orient Jr Band. Panowie Bartosz Goryński i Michał Florek dobierali utwory muzyczne zgodnie z gustami młodzieży, skutecznie zachęcali do zabawy, tryskali poczuciem humoru i  pomysłami – grą na saksofonie, na akordeonie czy też nauką belgijki, tańca, który od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością.

          Dużo emocji wzbudził też konkurs tańca wymagający od uczestników znajomości tradycyjnych tańców – walca, polki, tanga czy twista. Nie są to ulubione tańce młodzieży, ale parafrazując słowa piosenki – „tańczyć każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej”.  Podczas piątkowej imprezy konkurs wygrała Oliwia Bartkowska (IVcTL) ze swoim partnrem, II miejsce – Maja Kwiatkowska (IVb TL) z partnerem, III miejsce – Wiktoria Buczkowska (IVcTL) z partnerką. W sobotę zwyciężyła Paula Olszewska (IV TMR) z partnerem, II miejsce zajęła Aleksandra Jaworska (IV TH) z parterem, a III – Łukasz Gutowski (IV TMR) z partnerką. Najlepsi tancerze otrzymali dyplomy, medale i nagrody.    

                      Po północy wychowawcy klas i rodzice wybrali Królową i Króla Balu, czyli maturzystów, którzy wg jurorów wyróżnili się na parkiecie wdziękiem i umiejętnościami tanecznymi. Królewska para z piątku to Agnieszka Bieżuńska (IV TE) oraz Kacper Marchlewski (IVaTL), natomiast w sobotę korony zdobyli: Wanessa Pliszka (IV TŻ) i Szymon Wesołowski (IV TB).            Przygotowanie balów studniówkowych młodzież CKZiU  zawdzięcza rodzicom, paniom: Agnieszce Fagasińskiej, Annie Czerwińskiej, Katarzynie Kamińskiej oraz Ewelinie Ratkowskiej.

           Nawet najpiękniejsze chwile szybko mijają. Studniówka 2023 jest już tylko pięknym wspomnieniem. Teraz maturzystów czeka ciężka praca, bo za 100 dni rozpoczną się egzaminy, a od ich wyniku często zależy szansa na dalszą edukację.

Relacja z balu w TVEltronik 24.01. 2023, zobacz też: http://www.galeria.ckziubrodnica.pl/album.php?id=5947 

 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)