wróć

Szkolny Konkurs Historyczny

1

mar

2023


Uczniowie CKZiU sprawdzili swoją wiedzę na temat zesłań Polaków na Syberię.

23 lutego b.r.  w CKZiU na ul. Karbowskiej odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem:  "Historia Zesłań Polaków na Syberię od XVI do XX wieku".

Konkurs został zorganizowany z okazji 83. rocznicy pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir. Wywózka ta odbyła się  10 lutego 1940 roku. 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wzięło w nim udział aż 91 uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia.  Organizacją zajmowali się nauczyciele historii oraz nauczyciele bibliotekarze. 

Podobnie jak w roku ubiegłym, zadanie uczestników polegało na  rozwiązaniu testu przygotowanego na podstawie udostępnionych wcześniej materiałów związanych z kolejnymi falami zesłań, sylwetkami najsłynniejszych polskich Zesłańców i terminologią związaną z tematem. Jak przystało na uczniów szkoły im. Zesłańców Sybiru wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat  Patrona Szkoły.

         W skład komisji konkursowej weszły panie:  Justyna Bartoszewska, Katarzyna Gniadkowska i  Weronika Gurzyńska-Rędzikowska.

         Laureatami zostali:

- w kategorii szkoła branżowa I stopnia:

I Miejsce – Paweł Rutkowski kl. 2f

II Miejsce – Mateusz Marchlewski kl. 3d

III Miejsce – Wiktor Łukasik kl. 1d

- w kategorii technikum:

I Miejsce – Julia Gołaś kl. 3THB

II Miejsce – Weronika Bieć kl. 4BG5

III Miejsce – Karol Musiał  kl. 2TMRiA.

    Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które w imieniu Dyrektora CKZiU Jacka Gniadkowskiego wręczyła pani wicedyrektor Lidia Czerwińska.

         Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)