wróć

Turniej szachowy o Puchar Starosty Brodnickiego

9

mar

2023


W CKZiU spotkali się pasjonaci szachów z powiatu brodnickiego.

 7 marca 2023 r. w auli szkolnej CKZiU w Brodnicy odbył się XII Turniej o Puchar Starosty Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadpodstawowych.

W turnieju uczestniczyło 29 zawodników z trzech brodnickich szkół:  I i III LO w Brodnicy oraz  z CKZiU w Brodnicy. Gospodarzy turnieju - CKZiU - reprezentowały dwie drużyny. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim - 9 rund, po 10 minut dla zawodnika. 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Szypczyńska (pierwsza drużyna CKZiU w Brodnicy), drugie miejsce zajęła  Martyna Dorszewska z III LO w Brodnicy, a trzecie -  Wiktoria Wiczyńska III LO w Brodnicy.

W kategorii chłopców najlepszy był  Wiktor Murawski z I LO w Brodnicy, drugie miejsce - Adam Iwaniuk z  III LO w Brodnicy, a trzecie -  Michał Kupczyk z III LO w Brodnicy.

Drużynowo pierwsze miejsce zajęło III LO w Brodnicy - 23,5 pkt. , drugie miejsce -  I drużyna CKZiU w Brodnicy - 23 pkt. (Kacper Malinowski, Dominik Warlikowski, Mateusz Marchlewicz, Katarzyna Szypczyńska), trzecie miejsce -  I LO w Brodnicy  - pkt. 21,5 pkt.,  czwarte miejsce II drużyna CKZiU w Brodnicy( Fabian Łożyński, Kacper Weręgowski, Kacper Trędowicz, Zuzanna Horąży).

Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy, wręczyła Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pani Justyna Prajs, wraz z Dyrektorem  CKZiU w Brodnicy, panem Jackiem Gniadkowskim.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, p.Magdalena Nowakowska i p. Krzysztof Wydra.

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)