wróć

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2023.

13

mar

2023


Uczniowie CKZiU uczestniczyli w szkolnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

W dniach 8 – 9 marca 2023 roku w CKZiU w Brodnicy odbył się szkolny etap 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w formie on-line. 

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jego celem jest zaproszenie uczniów do lektury Słowa Bożego i odkrycia jego wartości w młodzieńczym życiu. Tegoroczna edycja dotyczy znajomości ksiąg: Powtórzonego Prawa oraz Listu do Hebrajczyków. Uczestnicy musieli  wykazać się znajomością treści wymienionych ksiąg wraz z przypisami, komentarzami oraz słowniczkiem pojęć.   

 Do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas technikum. Ponad połowa uczestników, tj. 16 osób, uzyskało ponad 50% punktów, co świadczy o wysokim poziomie przygotowania uczniów.

 Laureatami etapu szkolnego zostali: Dawid Wasiłek z klasy 2 TP, Radosław Ottka z klasy 2 TP oraz Zuzanna Czupryńska z klasy 1TP. 

Zakwalifikowani uczniowie będą reprezentować naszą szkołę 20 kwietnia w czasie II etapu konkursu na etapie diecezjalnym. 

Do konkursu uczniów przygotowywali katecheci: Katarzyna Gniadkowska, Jakub Cybulski oraz Paweł Cieczko. 

 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)