wróć

CKZIU NA TARGACH EDUKACYJNYCH W SZCZUCE

16

mar

2023


Trwa akcja promująca naukę w CKZiU.

14 marca 2023r. grupa  uczniów CKZiU wraz z nauczycielami  uczestniczyła w  Targach Edukacyjnych z udziałem uczniów klas ósmych szkół podstawowych Gminy Brodnica, Gminy Osiek i Gminy Świedziebnia. 

 Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.

        Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły, Zenona Matuszewskiego, oficjalnego otwarcia targów dokonał Adam Zalewski, Wójt Gminy Brodnica. Następnie głos zabrała Maria Mazurkiewicz, Kujawsko – Pomorski Wicekurator Oświaty.

  Nasza szkoła była jedną z placówek uczestniczących w targach.  Wicedyrektor Violetta Sternicka – Twarogowska przedstawiła szeroką ofertę edukacyjną CKZiU.  Uczniowie klas ósmych obejrzeli filmy przedstawiające m. in.  nowoczesną bazą dydaktyczną i lokalową, proponowane zajęcia pozalekcyjne, staże  zagraniczne w Portugalii i Hiszpanii ramach programu ERASMUS oraz kursy komercyjne umożliwiające zdobywanie wielu dodatkowych kwalifikacji. Udowodniliśmy młodzieży, że absolwenci CKZiU są dobrze przygotowani do przyszłej pracy.  

Po części oficjalnej ósmoklasiści spotkali się z przedstawicielami naszej szkoły przy stanowisku promującym CKZiU.  Oferta  naszej szkoły cieszyła się z dużym  zainteresowaniem. Odwiedzający  mogli porozmawiać nie tylko z naszymi nauczycielami, ale także z uczniami -przedstawicielami  różnych kierunków kształcenia zawodowego.

Uczestnicy targów  częstowali się ciasteczkami przygotowanymi przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,  podziwiali kolorowe napoje serwowane przez młodzież  Technikum Hotelarskiego. Popularnością cieszyło się także stanowisko logistyczne,  mechatroniczne, budowlane, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Młodzież chętnie korzystała ze szkolnej fotobudki, żeby wspólnie z uczniami CKZiU zapozować do pamiątkowego zdjęcia. 

Mamy nadzieję, że 1 września uczestnicy targów dołączą do naszej wielkiej społeczności CKZiU. 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)