wróć

Logistycy na poligonie

3

maj

2023


Logistycy z klas mundurowych szkolili się na poligonie wojskowym.

W dniach 24-26 kwietnia 2023 roku uczniowie pierwszych klas mundurowych uczestniczyli w szkoleniu poligonowym w Drawsku Pomorskim. 

Młodzież spędziła dwa dni w warunkach poligonowych, Program szkolenia był bardzo bogaty. Obejmował między innymi biegi, marsze, alarm nocny wymagający błyskawicznego stawienia się w pełnym umundurowaniu na miejscu zbiórki. Były również ćwiczenia związane z rozpoznawaniem i likwidacją skażeń, posługiwanie się indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami, czyli ubieranie kombinezonu i masek. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się ćwiczenia w zakresie prowadzenia korespondencji radiowej, podczas których młodzi kadeci uczyli się posługiwać radiostacją i zaszyfrowanymi kodami. Oczywiście na poligonie nie mogło zabraknąć strzelania, młodzież  ćwiczyła  z symulatorem  strzelań „CYKLOP”. 

Młodzież wróciła z nowymi umiejętnościami i doświadczeniami. Poligon był dla młodych kadetów okazją do lepszego poznania specyfiki służby wojskowej, która wymaga specjalnych predyspozycji i sprawności fizycznej. Wyjazd był możliwy  dzięki porozumieniu o współpracy podpisanemu między CKZiU a brodnicką jednostką wojskową.  Przygotowaniem szkolenia poligonowego zajmowali się: p. Krzysztof Suchorab, p. Zbigniew Fritzkowski, p. Mateusz Gutfeld i p. Sławomir Krawulski oraz instruktorzy 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego. Młodzieżą opiekowali się wychowawcy: Anna Romanowska (IaTL),  Arkadiusz Nagórski  (IbTL), Daniel BUkowski (IcTL), Izabela Kosakowska-Warszawska (IdTL). 

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)