strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy


Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Biblioteka

LOGOWANIE DO KATALOGU BIBLIOTECZNEGO

DRODZY CZYTELNICY!

Informujemy, że od 1 października 2020 r. nauczyciele bibliotekarze pracują w programie bibliotecznym MOL NET +. Umożliwia on założenie konta każdemu czytelnikowi w katalogu online OPAC. Program pozwala rezerwować książki oraz przeglądać zasoby naszej biblioteki przy użyciu komputera, telefonu lub tabletu.

 

 

 1. Logując się po raz pierwszy do katalogu biblioteki OPAC należy:

1. W przeglądarce wpisać adres: https://m012578.molnet.mol.pl/

2. Przejść do strefy logowania (na stronie katalogu klikacie myszką w ikonę z kluczami – w prawym górnym rogu strony),

3. Wpisać poprawnie swój login: adres e-mailowy, który wykorzystujecie do logowania się do dziennika elektronicznego,

4. Wpisać poprawnie hasło – to, które wykorzystujecie logując się do dziennika elektronicznego.

 

 1. Profil użytkownika w katalogu OPAC zawiera następujące informacje:

l dane osobowe zalogowanego czytelnika,

l informacje o wypożyczeniach,

l informacje o ewentualnych zaległościach,

l informacje o pozycjach zarezerwowanych,

l historię wszystkich wypożyczeń czytelnika.

 

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało zainicjowane
w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Obchody stały się okazją, aby zaprezentować uczniom, nauczycielom i lokalnemu środowisku działania bibliotek szkolnych oraz promować czytelnictwo.

Tradycyjnie biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego święta. W tym roku szkolnym przygotowano wystawę „POLSCY LAUREACI LITERACKIEJ NAGRODY NOBLA”. W dniach
20 - 23 października br. uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć ekspozycję w bibliotece na
ul. Mazurskiej. Zwiedzający zapoznali się z życiorysem i twórczością polskich noblistów. Młodzież 
w szczególności zainteresowały ciekawostki z ich życia oraz wypowiedziane przez nich słowa. Warte podkreślenia są słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.  Uczniowie mieli możliwość obejrzenia również ekspozycji książek, promującej twórczość polskich laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Ze względu na konieczność dostosowania się do zasad reżimu sanitarnego zwiedzanie odbywało się w kilkuosobowych grupach.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  zorganizowano również konkurs fotograficzny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością. Wpłynęło 18 różnorodnych prac, promujących w nietypowy sposób księgozbiór biblioteki. Jury
w składzie: p. Lucyna Szwed, p. Katarzyna Szymołon oraz p. Sławomir Krawulski dokonało oceny prac:

I miejsce – Dobrosława Ozimkowska, klasa 2TŻ5

II miejsce – Karolina Argalska, klasa 3bTL

III miejsce – Marta Celińska, klasa 4bTI

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Ulanowska z klasy 3TB oraz Szkolne Koło Fotograficzne.

23 października br. w bibliotece na ul. Mazurskiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wicedyrektor szkoły, p. J. Hiszpański wręczył nagrody oraz dyplomy. Niestety, ze względu na nauczanie hybrydowe nie wszyscy uczniowie mogli w tym dniu uczestniczyć
w podsumowaniu konkursu.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców CKZiU w Brodnicy. Wystawa i konkurs zostały przygotowane przez  nauczycieli bibliotekarzy Agnieszkę Gęsicką i  Bernadetą Siennicką .

WYSTAWA "RODZINA BOGIEM SILNA"

 

W dniach 19 - 23 października br. w bibliotece CKZiU w Brodnicy na ul. Karbowskiej uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć wystawę "Rodzina Bogiem silna" przygotowaną z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Autorem plansz jest Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Ekspozycja została przygotowana dla upamiętnienia 1050 rocznicy Chrztu Polski, przedstawia naucznie Prymasa Tysiąclecia poświęcone rodzinie. Przedsięwzięcie zorganizowali: p. J. Cybulski, p. M. Szyszkowski, ksiądz M. Paluch.

WYSTAWA "KAROL WOJTYŁA. NARODZINY"

 

 

W dniach 12-16 października br. w bibliotece szkolnej CKZiU w Brodnicy na ul. Karbowskiej uczniowie i nauczyciele mogli zwiedzać wystawę pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny". Ekspozycja powstała z inicjatywy Centrum Myśli Jana Pawła II dla upamiętnienia 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Wystawę przygotowali: p. J. Cybulski, p. M. Szyszkowski, ksiadz M. Paluch

KONKURS FOTOGRAFICZNY "SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ"

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym:

"SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ".

Prace w formie elektronicznej z rozszerzeniem jpg i z nazwą w tytule: nazwisko, imię, klasa (np. Kowalska Alicja, 3TE) należy przesłać
do dnia 14.10.2020 r. na adresy e-mailowe nauczycieli bibliotekarzy: agesicka@ckziubrodnica.pl, bsiennicka@ckziubrodnica.pl.

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

18 września 2020 r. w szkole na ul. Karbowskiej obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Honorowymi gośćmi uroczystości byli członkowie Koła Związku Sybiraków w Brodnicy. Swoją obecnością zaszczycili również: wicestarosta Stanisław Kosakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Prajs.

Zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków, po czym  Dyrektor CKZiU, Jacek Gniadkowski, przypomniał dramatyczną historię zesłańców. W przemówieniu zwrócił się również do młodzieży, zachęcając ją do poznawania historii.

Do zebranych skierował też słowa wicestarosta – Stanisław Kosakowski. W wypowiedzi nawiązał do słów A. Mickiewicza: ,, Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie”.

Następnie delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zesłanych na Syberię. Uczennica Technikum im. Zesłańców Sybiru, Klaudia Domeracka odczytała wspomnienie o Prezesie Koła Związku Sybiraków w Brodnicy, śp. Jarosławie Michałowskim.

W obchody tego święta również cyklicznie włącza się biblioteka szkolna. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze   przygotowali wystawę pod tytułem „SZLAKIEM PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU”. Zwiedzający obejrzeli fotografie upamiętniające wydarzenia z tamtych lat. Uczniowie i nauczyciele pogłębili wiedzę na temat powodów deportacji, nieludzkich warunków transportu i organizacji gułagu.

 

 

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)