strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Karbowska 29


Jesteś tutaj: Strona główna >> Biblioteka >> DLA CZYTELNIKA

 

 Nowości

Stanisław Lem

Głos Pana

O ile Solaris” była wśród książek Lema najpopularniejsza i przysporzyła autorowi największej bodaj sławy, o tyle napisany niedługo potem „Głos Pana” zachwycił koneserów. Tak brzmią pierwsze słowa posłowia książki. O czym ona jest?

Uczeni odkrywają, że z kosmosu dociera na Ziemię sygnał mogący być komunikatem od rozumnych istot. Tylko jak go odczytać nie znając nadawcy?

Ta powieść na pewno zaintryguje czytelników poszukujących w lekturze zagadki wymagającej rozwiązania, tajemnicy wymagającej odkrycia.

 

Magdalena Kordel

Wymarzony dom

Mała miejscowość Malownicze u podnóża Sudetów, stary dom o wyjątkowo przytulnym wnętrzu i pyszne „kłopotki” pani Krysi. Wszystko to czeka Magdę  - główną bohaterkę powieści Magdaleny Kordel. Czy zdecyduje się ona zmienić dotychczasowe życie? Czy znajdzie swoje miejsce na świecie? Czy przyjmie uczucie, którym darzy ją Michał?

Wzruszająca opowieść o tym, że marzenia się spełniają, a miłość nadaje wszystkiemu sens.

Małgorzata Kalicińska

Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko.

 

Treść tej autobiografii trafnie opisują słowa samej autorki: To co [tu] opisuje to najwcześniejsze lata mojego życia spędzone w jednej z najładniejszych dzielnic Warszawy, na Saskiej Kępie, na ulicy Międzynarodowej.[...] Nasze dzieciństwo było zazwyczaj słoneczne, bezpieczne, towarzyskie, pełne tajemnic i przygód.

Dziś wakacje na wsi, smak lodów z wanilią czy fikołki na trzepaku powoli odchodzą w zapomnienie. Ta książka powstała, aby utrwalić wybrane wspomnienia Małgorzaty Kalicińskiej i przekazać je młodszemu pokoleniu.

 

 

Katarzyna Michalak

Leśna polana

Wiktor, Marcin i Patryk nie mogą powiedzieć, że ich dzieciństwo było sielanką. Wszystko za sprawą ojczyma, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło.

Dla Gabrysi, Majki i Julii los też nie był zbyt łaskawy. Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i przybranego ojca, a pozostałe dwie kobiety wychowywały się bez rodziców.

Trzy przyjaciółki, trzej bracia, stary dom pośrodku lasu i ....tajemnica. Jaka?

Czy bohaterowie powieści Katarzyny Michalak w końcu odnajdą spokój i szczęście?

Puk Damsgard

Zakładnik ISIS

      Puk Damsgard korespondentka duńskiej telewizji DR na Bliskim Wschodzie opowiada dramatyczną historię fotografa - Daniela Rye, który spędził trzynaście miesięcy w więzieniu Państwa Islamskiego w syryjskim mieście Rakka. Był jednym z dwudziestu czterech zakładników z Zachodu. Został uwolniony w czerwcu 2014 r. Pozostałych dwudziestu dwóch przetrzymywanych (Daniel został uwolniony wraz z innym porwanym) nigdy nie powróciło do swoich krajów. Dlaczego? Na to pytanie między innymi stara się odpowiedzieć autorka książki.

 

Agnieszka Wojdowicz

Niepokorne. Eliza

     Jest jesień 1895 r. Bohaterka powieści Eliza Pohorecka zostaje przyjęta na Wydział Farmacji Uniwersytetu Jagielońskiego Jako jedna z pierwszych kobiet na uczelni spotka się z ogromną niechęcią wykładowców. Sytuację Elizy komplikuje zakzane uczucie i tragiczna przeszłosć jej rodziny. Jak potoczą się młodej studentki?

Trylogia „Niepokorne” to historie trzech kobiet, które pragną być niezależne i szczęśliwe wbrew wszelkim uprzedzeniom i konwenansom.

 

Anna Golędzinowska

Ocalona z piekła

      Powieść oparta na faktach. Ania Golędzińska po śmierci ojca wychowywała się sama na ulicach Warszawy. Kradzieże i narkotyki były jej sposobem na przeżycie. Wyjazd do Włoch i praca w charakterze modelki miały stać się szansą na lepsze jutro. Niestety, zamiast na wybieg Ania trafiła do organizacji handlującej kobietami. Po ucieczce udało jej się wreszcie zrealizować marzenia - została znaną modelką i gwiazdą telewizji. Od tej pory miało być już tylko lepiej. Czy na pewno?

Bohaterka książki dziś mieszka w Medjugorie. Spotyka się z ludźmi na całym świecie i opowiada im swoją historię.

 

Jennifer A. Nielsen

Fałszywy książę

     W podzielonym królestwie zanosi się na wojnę domową. Pewien arystokrata, aby je ratować postanawia osadzić na tronie fałszywego następcę zaginionego księcia. Do tej roli wyznacza czterech chłopców z sierocińca. Rządzić królestwem będzie tylko jeden z nich. Rywalizacja jest nieunikniona. Kto odniesie sukces, a kto pozna smak porażki? Czy arystokrata Conner na prawdę chce ocalić swój kraj? Jaką tajemnicę skrywają mury pałacu? Miłośnicy przygód, intryg i niewyjaśnionych historii na pewno znajdą coś dla siebie na kartach tej powieści.

 

Anna Balińska

Pod pelargoniowym balkonem

    To historia Alicji Balewicz - osadzona wśród ulic i domów małego miasteczka na Warmii i Mazurach - Iławie. Jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Zdradzona i porzucona przez męża, wdaje się w romans z dopiero co poznanym i niebezpiecznym mężczyzną. Czara goryczy się dopełnia gdy na horyzoncie pojawia się dawny przyjaciel Alicji z dzieciństwa. Jaki sekret ukrywa przed nią i przed światem?

Śledząc trudne losy głównej bohaterki, czytelnik ma szansę poznać realnie istniejące miejsca w Iławie i okolicach.

 

Harlan Coben

Krótka piłka

     Mecz US Open. W trakcie rozgrywek pada strzał. Ginie młoda tenisistka. Została zamordowana czy popełniła samobójstwo? Agent Myron Bolitar wraz ze swoim przyjacielem Winem będą zmuszeni przeprowadzić śledztwo. Czas działa na niekorzyść bohaterów. Co łączy śmierć Valerie Simpson i tajemnicze morderstwo w jednym z klubów?

 

Aleksandra Tyl

Karmelowa jesień

     Hiszpańska Sewilla miasto nad, którym unosi się duch Krzysztofa Kolumba, ulice rozbrzmiewają flamenco, a dookoła czuć zapach aromatycznej paelli. To tam zaprowadzi Mariannę rodzinna tajemnica. Jaki sekret skrywał jej ojciec? Kim była Rosie Rosso? Lektura tej niezwykłej i ciepłej powieści z pewnością dostarczy sporej dawki emocji, a na wybrane życiowe problemy pozwoli spojrzeć z szerszej perspektywy.

 

Eve Makis

Listy pachnące tymiankiem

     To wzruszająca opowieść o tajemniczych listach ukrytych w pudełku po przyprawach. Wszystkie spisane w języku ormiańskim. Katerina chce poznać ich treść. Postanawia wyruszyć na Cypr, gdzie mieszka liczna ormiańska diaspora. Czy uda jej się poukładać fragmenty rodzinnej, tragicznej historii?

 

Guilame Musso

Central Park

     Ta powieść z pewnością zainteresuje miłośników niewyjaśnionych historii. Dwoje bohaterów, Alice i Gabriel, z niewiadomych sobie przyczyn trafia do Nowego Jorku. Obydwoje się nie znają. Nigdy wcześniej się nie spotkali i dlaczego są skuci kajdankami? Na domiar złego w broni Alice brakuje jednego pocisku.

 

Robin Cook

Stan terminalny

     „Stan terminalny” to historia dwojga młodych ludzi, którzy wpadają w sam środek afery związanej z projektem badawczym realizowanym w jednym z ośrodków leczących rzadki typ nowotworu. Grozi im poważne niebezpieczeństwo i psychopatyczny morderca, który nie cofnie się przed niczym. Robin Cook uznawany jest za mistrza w gatunku thrillera medycznego.

 

Magdalea Kordel

Anioł do wynajęcia

     Historia nastoletniej Michaliny, której los zgotował wiele niemiłych niespodzianek. Została sama. Bez pieniędzy, bez dachu nad głową. Wydawało by się, że cały świat jest przeciwko niej. Czy na pewno? „Anioł do wynajęcia” to powieść, która przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję na lepsze jutro.

 

Cay Garcia

Za drzwiami pałacu

     Szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki widziany oczami jej osobistej asystentki. Droga biżuteria, garderoba wypełniona abajami od najsłynniejszych projektantów mody i wystawne przyjęcia na pustyni. Na pierwszy rzut oka życie jak z bajki. Tylko czy na pewno? Ze względów bezpieczeństwa autorka ukrywa się pod pseudonimem.

 

Nicola Yoon

Ponad wszystko

     „Moja choroba jest bardzo rzadka. Mówiąc krótko – mam alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jestem uwięziona w domu. [...]. Pewnego dnia wyglądam przez okno i widzę... jego. [...] Obserwuję go z oddali. Już wiem, że moje życie właśnie się zmieniło".

 

Andrzej Pilipiuk

Droga do Nidaros

     Andrzej Pilipiuk zaprasza na kolejną podróż w czasie i przestrzeni. Tym razem kosmiczni Nomadzi ukradną Bibliotekę Narodową. Nauczyciel informatyki, nastolatek spod Warszawy i szlachcianka spod osiemnastowiecznego Lublina spróbują odszukać oko jelenia w szesnastowiecznej Norwegii. Z kolei hanzeatyccy kupcy zrobią wszystko by ich miasto nie wpadło w ręce wroga.

 

Marzena Rogalska

Wyprzedaż snów

     Powroty nie zawsze bywają łatwe i przyjemne zwłaszcza, gdy porzuca się tych, którzy kochali mimo wszystko. Marzena Rogalska przedstawia historię Agaty, która po ośmiu latach wraca do rodzinnego Krakowa, by na nowo ułożyć sobie życie. Brak pieniędzy wcale tego nie ułatwia. Przyjaciele z pewnością też o niej zapomnieli. Tylko czy na pewno?


 

Katarzyna Michalak

Mistrz

     Książka przedstawia losy młodej kobiety uwikłanej w mafijne porachunki. Sonia jednego dnia jest świadkiem samobójstwa młodego mężczyzny w podziemnym przejściu na jednej z warszawskich ulic. Drugiego budzi się na Cyprze w eleganckiej willi Raula de Luci nie do końca pewna, co i dlaczego się wydarzyło. Ucieczka jest wykluczona. Pozostanie na miejscu też grozi niebezpieczeństwem.

 

Agnieszka Lingas - Łoniewska

Zakręty losu

     Powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i niewyjaśnionych sekretów. W poukładane życie dwóch przyrodnich sióstr – Kasi i Gosi - wkraczają Krzysztof i Łukasz - dwaj bracia. Jeden jest adwokatem, drugi prowadzi szemrane interesy. Od tej pory ich losy będą na stałe ze sobą połączone. Z jakim skutkiem?

 

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

  • stolkar
  • sits
  • kombud
  • vorwerk-autotec
  • hildebrandt
  • behrendt
  • gotec
  • cofresco
  • wok
  • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)