strzałka do góry na główną
herb Polskilogo ckziu w brodnicy

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego
w Brodnicy ul.Mazurska 28


Jesteś tutaj: Strona główna >> POWER >> Rezultaty

 

REZULTATY PROJEKTU


ERASMUS+ szansą zdobycia innowacyjnych doświadczeń zawodowych.

 • wzrost potencjału zawodowego i osobistego uczestników
 • wzrost umiejętności i kompetencji językowych uczestników
 • zmiana stereotypów w postrzeganiu innych kultur połączona ze wzmocnieniem postaw otwartych na odmienności kulturowe innej narodowości.
 • wymiana doświadczeń i umiejętności zaw. z pracownikami innych krajów UE
 • zwiększenie umiejętności uczniów i kompetencji które staną się użyteczne w przyszłości na rynku pracy, korzystanie z efektów realizacji projektu
 • umiejętne radzenie sobie w sytuacjach trudnych, w tym umiejętność negocjacji i mediacji (w pracy i poza nią).
 1. UCZESTNICY ZDOBYLI UNIKALNE DOŚWIADCZENIA,
 2. POSZERZYLI POSIADANĄ DOTYCHCZAS WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI
 3. ZAWODOWE NIEZBĘDNE DLA PRACOWNIKÓW ICH SPECJALNOŚCI
 4. ZDOBYLI CERTYFIKATY EUROPASS MOBILNOŚĆ
 5. NABYLI PEWNOŚCI SIEBIE I TOLERANCJI
 6. POZNALI KULTURĘ KRAJU STAŻU
 7. 60 UCZESTNIKÓW ZDOBYŁO DOKUMENT EUROPASS MOBILNOŚĆ

W dniu 25 września 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy świętowano zakończenie kolejnego projektu staży zagranicznych o nazwie ERASMUS+ szansą zdobycia innowacyjnych doświadczeń zawodowych. W uroczystości, oprócz uczniów, opiekunów i dyrekcji szkoły udział wzięli również Pan Stanisław Kosakowski, wicestarosta Powiatu Brodnickiego, Pan Stanisław Czajkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, lokalni przedstawiciele pracodawców oraz Pan Paweł Baranowski, przedstawiciel portugalskiej firmy Mobility Friends – naszego partnera w projekcie.


Ważne i wiele mówiące o efektach staży słowa padły z ust prowadzących uroczystość uczestniczek wyjazdu:


Marta – "Niezapomniane chwile. Nic nie może jednak trwać wiecznie. Tęsknota za domem na pewno była, ale dziś większość z nas chętnie powróciłaby w te miejsca. Na szczęście nasze bagaże powrotne wypełnione były nie tylko ubraniami i niezliczonymi pamiątkami, ale przede wszystkim doświadczeniami zawodowymi i wspomnieniami, których nie zatrze czas. To, co przeżyliśmy i zobaczyliśmy ma z pewnością większą wartość niż najlepiej przygotowana prezentacja."


Dominika – "Czy mieliśmy obawy przed wyjazdem? Oczywiście! Na przykład czy się dogadamy? Okazało się, że było to łatwiejsze niż sądziliśmy. Pracowaliśmy w zespołach międzynarodowych- różne języki, różna mentalność. To cenne doświadczenie. Myślę, że dziś nie mielibyśmy problemu z taką sytuacją."

Marta – "Nowi ludzie, nowa sytuacja. Wielu z nas przed wyjazdem miało problemy z komunikacją. Tam nieśmiałość szybko znikała, szybko znajdowaliśmy wspólny język z innymi, potrafiliśmy o siebie zadbać. Nauczyło nas to nie tylko przełamywania barier, ale również odpowiedzialności za siebie i innych członków naszej grupy. Problem jednej czy jednego z nas stawał się problemem wszystkich."


Dominika – "Pobyt na stażu był dla nas okazją do zawarcia nowych znajomości, zdobycia nowych doświadczeń, przeżycia nowych sytuacji, poznania nowych smaków, zapachów, zwyczajów i tradycji . Poznaliśmy sposób organizacji staży zawodowych w Hiszpanii i Portugalii. Jestem przekonana, że dzięki szansie odbycia staży zagranicznych, jaką otrzymaliśmy w naszej szkole, dzięki nabytym doświadczeniom i kompetencjom będziemy z większą pewnością poruszać się po rynku pracy, na który za moment trafimy."

Najlepiej o przeżyciach i doświadczeniach projektowych opowie film przygotowany na uroczystość podsumowania projektu.

location_on Adres

Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego ul.Mazurska 28

phone Kontakt

Tel: 56 498-24-66/7
Fax: 56 697-15-22
E-mail: sekretariat@ckziubrodnica.pl

Zaloguj się

Współpracujemy z:

 • stolkar
 • sits
 • kombud
 • vorwerk-autotec
 • hildebrandt
 • behrendt
 • gotec
 • cofresco
 • wok
 • binstal

map Mapa

© Copyright CKZiU Brodnica. Strona wykonana przez uczniów technikum CKZiU Brodnica (kliknij, by uzyskać więcej informacji)