w Brodnicy ul.Mazurska 28

Jesteś tutaj: Strona główna >> Aktualności Sport

Szkolny Dzień Sportu i Samorządności.

W dniu 18 czerwca 2021 r. na obiektach sportowych przy CKZ i U w Brodnicy ul. Karbowska 29 odbył się Szkolny Dzień Sportu i Samorządności.

Młodzież CKZ i U w Brodnicy bawiła się w rozgrywkach sportowych i zabawach rekreacyjnych: turniej piłki nożnej i siatkowej, turniej badmintona, turniej szachowy, gry i zabawy na wesoło, oraz nauka układów tanecznych.

W turnieju piłki nożnej wzięło udział 20 drużyn, pierwsze miejsce zajęła drużyna Orły Zidana, drugie miejsce Orły Wiesia, trzecie miejsce kl.3c TL.

W turnieju piłki siatkowej wystartowało osiem zespołów, pierwsze miejsce zajęła kl. 3b TI, drugie miejsce 2a TL, trzecie miejsce 2 b TI.

Wyniki w turnieju badmintona dziewczęta; pierwsze miejsce Natalia Mierzyńska, drugie miejsce Zuzanna Ojewska i Natalia Ulanowska, trzecie miejsce Dominika Marchlewicz, chłopcy; Krystian Malinowski pierwsze miejsce, Karol Wrzosek drugie miejsce, Jakub Fjałek trzecie miejsce. O zwycięstwo rywalizowało 35 uczestników.

W turnieju szachowym wzięło udział 20 uczestników.

Młodzież CKZ i U w Brodnicy mogło bawić się w rzucie gumakiem dyrektora szkoły, przeciąganiu liny, darcie, brać udział w układach tanecznych, oraz grać w gry planszowe. Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania - fizycznego i opiekunowie Samorządu Szkolnego. Dziękujemy dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenie imprezy, wychowawcą i młodzieży za liczny udział.

Wyniki konkursu "Klasa z klasą"

Szkolny Zespół Wychowawczy ogłosił wyniki cyklicznego konkursu „Klasa z klasą”. I miejsce zajęła klasa IIE4 (wychowawczyni – p. Katarzyna Klenowicz), II miejsce – klasa IIH5 (wychowawczyni – p. Agnieszka Żbikowska), a miejsce III – klasa IIcL5 (wychowawczyni –p. Anna Kwiatkowska). Zespół Wychowawczy gratuluje uczniom wyróżnionych klas, którzy mimo pandemii i trudów nauczania zdalnego znaleźli czas i sposób, aby angażować się w życie szkoły oraz pomagać innym.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej.

W dniu 26.05 obyły się pierwsze zawody szkolne po przerwie spowodowanej pandemią.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Siatkówce Plażowej. W zawodach, które odbyły się na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy reprezentacja naszej szkoły zagrała z Zespołem Szkół z Jabłonowa. Nasi zawodnicy - Mateusz Maćkowski oraz Mateusz Sobolewski pewnie pokonali rywali 2:0.

Dzięki temu zwycięstwu zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu i będą reprezentować powiat brodnicki na zawodach wojewódzkich w Toruniu. W Mistrzostwach Województwa ekipa pana Bukowskiego zajęła piąte miejsce.

Opiekunem drużyny był Daniel Bukowski.

Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Kolejnymi zawodami organizowanymi przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Kujawsko-Pomoroskiej Licealjady były Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W dniu 6 października 2020 r. na stadionie OSiR w Brodnicy rozegrano mistrzostwa powiatu. w kategorii chłopców wygrali zawodnicy z CKZ i U w Brodnicy, drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, w kategorii dziewcząt wygrały zawodniczki z I LO w Brodnicy, drugie miejsce ZS Jabłonowo Pomorskie, trecie miejsce CKZ i U w Brodnicy.

Nasi chłopcy reprezentowali powiat brodnicki w Mistrzostwach Województwa, zajęli szóste miejsce.

Skład chłopców z CKZ i U w Brodnicy: Marek Dembek, Kacper Dzwonkowski, Mateusz Kornowski, Robert Dembek, Mateusz Maćkowski, Hubert Pasternacki, Brayan Wiadro opiekunem zespołu był Rafał Napiórkowski.

Skład dziewcząt z CKZ i U w Brodnicy:Monika Boguszewska, Weronika Jarmulska, Kinga Wesołowska, Amelia Kucińska, Julia Lubczyńska, Amelia Szalkowska opiekunem drurzyny była Anna Michalska.

Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiej Licealjady w piłce koszykowej 3x3.

Po wygraniu Licealjady w roku szkolnym 2019/20, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli obronę tytułu od zawodów w piłce koszykowej 3X3. W dniu 24 września 2020 r. w Toruniu na boisku V LO odbyły się zawody chłopców i dziewcząt.

Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców wystartowało po siedem ekip z Torunia, Inowrocławia, Grudziądza, Świecia i Brodnicy.

Nasi chłopcy w swojej grupie pokonali kolegów ze Świecia 8 : 1, Grudziądza 1 : 0. W półfinale ulegi kolegom z liceum Kasprowicza z Inowrocławia, w meczu o trzecie miejsce przegrali z II LO w Inowrocławiu, ostatecznie zajmując czwarte miejsce.

Dziewczęta walczyły z mniejszym szczęściem, przegrały obydwa spotkania w grupie i zajęły ostatecznie piąte miejsce.

Skład chłopców: Miłosz Jakubowski, Szymon Łapkiewicz, Miłosz Nasiadka, Filip Szczawński opiekunem drużyny był Mateusz Gutfeld.

Skład dziewcząt: Wiktoria Dolega, Julia Lubczyńska, Julia Malinowska,Aleksandra Roskowska opiekunem zespołu był Rafał Napiórkowski.

Nasza szkoła wystartowała pierwszy raz w tej dyscyplinie, zdobyte punty przybliżają nas do obronienia tytułu z ubiegłego roku. Gratulacje dla zawodników i zawodniczek i ich opiekunów za ambitną postawę.

CKZiU - Mistrzem Licealiady

W roku szkolnym 2019/2020 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy zajęło I miejsce w sportowej Licealiadzie.

Organizatorem Licealiady jest Szkolny Związek Sportowy województwa kujawsko – pomorskiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych uczestniczą w zawodach sportowych różnych dyscyplin w ciągu całego roku szkolnego. Za udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim zdobywają punkty dla swojej szkoły.

W roku szkolnym 2019/2020 Mistrzem Licealiady w naszym województwie zostało Centrum Kształcenia Zawodowego z wynikiem 210 punktów. Sportowcom z CKZiU udało się pokonać XI LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy (200 punktów) oraz III LO w Brodnicy (195 punktów).

Na sukces uczniów i ich trenerów złożyły się dobre wyniki w następujących zawodach wojewódzkich :

• II miejsce w unihokeju dziewcząt (opiekun – Anna Michalska)
  • II miejsce w unihokeju chłopców (opiekun – Krzysztof Wydra)
  • II miejsce tenisie stołowym chłopców (opiekun – Anna Michalska)
  • III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt (opiekun Anita Głodowska)
  • Udział w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców (opiekun – Krzysztof Kilkowski)
  • Udział w ćwierćfinale wojewódzkim piłki siatkowej dziewcząt (opiekunowie – Ryszard Gut i Jarosław Tomasz)
  • V miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców ( opiekun – Rafał Napiórkowski)
  • IX miejsce drużynowo w zawodach szachowych (opiekun – Krzysztof Wydra)

Cieszymy się z sukcesu szkoły – mówi Krzysztof Wydra, nauczyciel wychowania fizycznego w CKZiU. Warto zwrócić uwagę, że w pracy z młodzieżą nie ograniczamy się do trenowania jednej dyscypliny, nasi uczniowie osiągają dobre wyniki w różnych zawodach – zarówno w grach zespołowych, biegach, jak również szachach - wymagających skupienia i logicznego myślenia. Każdy młody człowiek ma inne predyspozycje i inne zainteresowania. Naszym zadaniem jest odkrycie ich i zachęcenie do treningów – dodaje K. Wydra.

W roku szkolny 2019/2020 uczniowie CKZiU w Brodnicy oprócz lekcji wychowania fizycznego mogli uczestniczyć w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nowy rok szkolny rozpoczął się miłym akcentem. Nauczyciele wychowania fizycznego marzą o powtórzeniu sukcesu, ale jak w każdej szkole muszą się przede wszystkim dostosować do nowych warunków pracy zgodnych z zasadami reżimu sanitarnego, a ten niestety nie daje pełnej możliwości organizowania treningów.Na zdjęciu druzyna szachistów.